çatı arasından arapça yazılmış muskaya benzer birşey çıktı

aramızda arapça bilen bir arkadaş vardır belki, bu kağıtta neler yazdığını söyleyebilir mi? birisi kağıdın bir yarısının, diğeri diğer yarısının fotoğrafı.

i.hizliresim.com

evde tadilat var, duvarın bir kısmı balyozla kırılarak kapı olduğu yerden söküldü. bu kağıtta kapının söküldüğü kısmın yanındaki tuğlalardan birinin içine sıkıştırılmış durumdaydı. nem almaması için koli bandıyla sarılmış.

edit: ilk fotoğraf tersmiş, düzgününü yükledim.

aga bu nedir illuminati gibi yıldız falan.
büyü olabilir.
takipteyim.
  • straples  (29.03.15 20:13:30)
cennetin koordinatları yazıyor.

  • cthulhu  (29.03.15 20:14:46)
Bunu arapça bilen herkes okuyamaz büyü-muska gibi bişey bu.

  • sweeney  (29.03.15 20:21:36)
Yanlız o tablonun olduğu fotoyü ters çekmişsin, o tabloda sayılar yazıyo iki haneli

  • sweeney  (29.03.15 20:22:52)
binom açılımı

  • mistreated  (29.03.15 20:28:01)
Merak ettim baya, takip edeyim diye cevap yazıyorum, kusura bakmayın.

  • paltar yuyan masin  (29.03.15 20:31:06)
  • baal  (29.03.15 20:33:12)
biraz dikkatlice baktım da yazılar pek türkçe gibi görünmüyor. işin garibi arapça gibi de görünmüyor. el yazısı okuma ve arapça bilgim sınırlıdır orasını da belirteyim. sağ alttaki 11110011110101 gibi olan şeylerde de birbirine bağlanmamış harfler var. yine görünür bir manası yok. herhalde birileri büyü yapıcaz diye sıkmış bir şeyler. ilginç tabi de fazla ciddiye alınacak bir şey olduğunu zannetmiyorum, kağıt da yeni görünüyor zaten, padişah süleyman devrinden kalma, tarih bilimine ışık tutacak bir vesika olmadığı belli.

  • mistreated  (29.03.15 20:46:52)
Havas ilmiyle ilgili .benim bildiğim genelde kapı girişlerine kötü niyetle konur.kim için yazıldı ise içeriye girdiğinde onun etkisinde kalır vs.
Tanıdığım var ona sorup buraya yazarım .başka bir şeyde olabilir .

  • 1adam  (29.03.15 20:47:09)
excel tablosu gibi buyu mu yapmislar ne o?

aynen takipteyim.
  • elxa  (29.03.15 20:51:26)
erastotenes'in asal sayılar kalburuna benzettim ben :)

  • rakicandir  (29.03.15 20:57:15)
yazı ve rakamlar arapça ancak esre ötre vs kullanılmamış. daha önce buna benzer bişi görmüştüm çok önemli bişi değildir muhtemelen nazar vs falan

  • cizgilerebasancocuk  (29.03.15 21:02:13)
kağıt hala beyaz. oraya koyan çok uzaklaşmış olamaz.

  • bigbadabum  (29.03.15 21:03:17)
aha da korkunçlu hikaye

takipteyim.

ya bi tarafta büyüye inanma diyenler öteki tarafta havas bu, adamın alnına koyar diyenler...
  • azizakin  (29.03.15 21:04:39)
takipteyim bişey olursa dürtün.

  • vae4victis  (29.03.15 21:04:57)
up up

  • rahmetli de kotulerdi  (29.03.15 21:07:02)
arkadaşlar kağıdın eski olma ihtimali zaten yok. bina 2 yıllık bina, daha yepyeni. bu kağıt inşa sırasında konulmuş, daha iki sene önce. bu kağıtta kasıt aradım, bildiğiniz korunaklı olsun diye koli bandıyla sarılmış ve tuğlanın içine sıkıştırılmış.

  • karisik hisli adam  (29.03.15 21:08:29)
Kasıtlı tabii ki sen bakma sallayanlara. arapça zaten iyi bilenlere esre ötre gerekmeden okutur kendini. Bunu yazan kişi de ya iyi bilio yazmıştır yada standart bi yerden yazmıştır illa okunması-okunabilmesi gerekmez. Bizim de biyerden çıkmış zamanında böyle bişi ben de ordan biraz biliyorum.

  • sweeney  (29.03.15 21:12:19)
bro bu bir yıldızname www.medyumdenizkarinca.net

  • tonla salak var  (29.03.15 21:13:20)
takipteyim. gereksiz yere uplamayalım lütfen. heycan yok.

  • zbrs  (29.03.15 21:17:07)
Yanlız yıldıznamenin tablosunda harfler var. Bundaki tabloda ise sayılar

  • sweeney  (29.03.15 21:23:46)
Kaba inşaat sırasında konmuş mali evi kabadan aldiysaniz bilen biri gitmiş koymuş demek. Ustanın koyacak hali yok ya

  • sevisgenturk  (29.03.15 21:24:10)
sanirim birden fazla buyu var. pentagramli olan ask buyusu olabilir ama herhangi bir buyu de olabilir denmis. pentagramin ortasina ne yazdigina bagli yani.
www.gizlimabet.com

havas vefk ilmi de denmis:
forum.donanimhaber.com
  • ermanen  (29.03.15 21:26:14 ~ 22:29:11)
Arkadaşın dediğine göre (içerisindeki rakamlardan dolayı tam emin olmamakla birlikte) kötü bir şey değil.arapça yazılanlar ise ayet .onlarda yanlış yazılmış diyor.

  • 1adam  (29.03.15 21:29:40)
birden fazla bilgi var kagitta.
muska - vefk arasi birsey.

sag alt kösedeki dairenin cevresinde nas suresi var. surenin disinda, sag üstte cebrail adi geciyor. cizgilerin arasinda harfler var, ebced hesabina göre bir anlam ifade edebilirler ya da kisaltma olabilir.

pentragramin ortasinda süleyman aleyk(?) yaziyor, köselerinde allah. disinda yazanlari okuyamadim.

sayilar cok net okunuyor da, yine bi anlam cikaramadim ben. gözle görünür bir düzeni yok (terrat cetveli gibi).

[ekleme yapabilirim]
  • shi aila  (29.03.15 21:38:03)
kuzenime mesaj attım babasına-imam- göstersin diye.

karışık bişeymiş baya, belli bi düzen bulamamışlar. tam anlamamakla beraber biri yakınları, tanıdığı birileri için bişey istiyomuş. kesin olarak kötü bişey mi dedim. emin değillermiş ama yıldız işareti genelde buyulerde kullanılırmış bu yuzden kötü bişey istenme olasılığı yuksek dedi. çatıda bulduğunu söyledim. buyulerde genelde catıya, ayna arkasına, saksıya falan gömülürmüş zaten. ne yapsın çöpe mi atsın dedim. çöpe atılmaz, yaksın dedi. başka yerlerde kesin devamı vardır diyo.

şimdi islama göre buyu gerçekten varmış ve iyi yapılırsa tutarmış. ama buyu yaptıranın cezası öbür dunyada çok buyuk olurmuş. bu da işin garip kısmı. allah hem buyunun tutmasına izin veriyor hem de yapanı cezalandırıyo. madem kötü bişey tutmasına izin verme yani. ilginç. eğer inanıyosan ve cidden korktuysan bi bi imama danışabilirsin. para verip buyu bozdurmaya falan kalkma ama.
  • elorelia  (29.03.15 22:02:04)
oww takip merak ettim

  • ishak77  (29.03.15 22:22:59)
Korktum aq ya gece gece ya

  • bigbadabum  (30.03.15 00:58:13)
deniz e at ya da yak. felak nas ve bir ayetel kürsi okumak iyi olur. gerçek büyü yapan yok. evet büyü var ama tutanı az. Hz.Muhammed'e dahi yapılmış. ebced hesabıi yıldızname gibi şeyler o kağıttaki.

  • mr fusion  (30.03.15 01:12:02)
o rakamlar ebcedden bi yola çıkıyordur. anneme sordum direkt büyü dedi yapılan kişinin yıldıznamesine yapılmış dedi uğraşamam bunun başında bekleyeni vardır başıma musallat edemem dedi.
ebcedi kebir ile yapılmış dedi. korktum ben. haberin olsun.

yapılan kişinin yıldızının güçlü ya da düşük olmasına göre bunlar çoğaltılabilirmiş. yapan kişinin inadına da bağlıymış ister tek ister 5bin tane. yıldız düşükse etkilenir dedi.

ciddi ciddi korktum ben.
cami hocaları okur ama ilgilenmezler dedi. beni bulaştırma koruyucusu vardır.
  • indescribable  (30.03.15 01:19:47 ~ 01:21:37)
bende bir tırsma oldu. ne yazdığını takip için yorum bıraktım kusura bakmayın.

  • insomni4c  (30.03.15 01:40:27)
abi inanmayın böyle şeylere ya :/

  • mistreated  (30.03.15 01:42:33)
hz. süleyman falan dediğine göre cinlerle ilgili herhalde.

@indescribable nickli arkadaşın annesi de koruyucusu falan vardır demiş. ooo tehlikeli şeyler.
  • insomni4c  (30.03.15 01:50:46)
meraktan soruyorum, duyuruyu favorilere alıp takiplemekle yorum yazarak takip etmek arasındaki fark nedir?

  • eurhka  (30.03.15 01:56:09)
@eurhka duyuruya yeni mesaj geldiğinde favoriye alanların haberi olmuyor ama yorum atanlar sağ taraftaki bildirimlerde görebiliyor.

  • baal  (30.03.15 07:42:23)
  • insomni4c  (30.03.15 12:58:16)
hacamat yaptırın büyüyü bozar.

  • yue  (30.03.15 13:15:01)
elektirikli süpürge ile belini çekin.

  • [silinmiş]  (30.03.15 13:44:44)
o ne hacı yıldız falan var tırstım. yakma, denize at. arkasından da dua mua oku. töbe estafurullah

  • safepassage  (30.03.15 13:53:48)
Ya arkadaşı korkutmasanıza. Büyü de olsa inanmazsan tutmuyor. Ben ateistim hayatta inanmam böyle şeylere. Gül geç :)

Bunu yaptırına gülerim ben aga, böyle şeylere vakit harcıyorlar ya!
  • old possum  (30.03.15 14:09:23 ~ 14:11:50)
çevirisini yapayım elimden geldiğince:

"burda yazılanlar tamamen deli saçmasıdır, hiçbir alfabeye ve dile mutabık değildir. sen arapça harflere benzettiğin ve tuğlalar arasında bulduğun için büyü sanacaksın, korkacaksın, kuruntularının ve cahilliğinin kurbanı olacaksın."

tam olarak böyle yazıyor... amin.
  • Rawkon  (30.03.15 23:25:36)
değerli arkadaşlar, ben zaten inançlı biri değilim, bu beni korkutmuyor. sadece meraktaydım, bugün o merakımı da giderdim camiinin imamı sayesinde.

imamın dediği kadarıyla bu kağıdın amacı bolluk, bereket ve nazarmış. yazan kişi yazdıranın isteğiyle bu amaç doğrultusunda yazmış, tahminimce evin inşası sırasında evin ilk sahibi veya akrabalarından biri iyi niyetle bunu oraya sıkıştırdı.

herkesin ilgisine çok teşekkürler.
  • karisik hisli adam  (31.03.15 00:04:57)