kedimin gözü mü kanıyor?

Merhaba. 10 gün önce edindiğim 5 aylık Tekir bir kedim var. Aldığımdan beri sağ gözünde çapaklanmalar oluyor ve belli bir süre sonra göz pınarından kırmızımsı bir leke akıyor. Kan mı yoksa başka bir Sıvı mı ayırt edemiyorum. Bu normal bir olay mıdır yoksa acil bir şekilde müdahale mi etmem gerekiyor? Herhangi bir ilaç kullanabilir miyim? Teşekkürler.

imgur.com

İltihaptır, enfeksiyondur. Veterinere götürüp göstermek lazım. Antibiyotikli damla ya da merhem verir tedavi için.

  • whimsical  (28.03.15 22:00:57)
genelde göz enfeksiyonlarında şunu veriyorlar ama siz yine de veterinere götürün tabi:

lh3.googleusercontent.com
  • neferkitty  (28.03.15 22:10:10)
veterine götür.
benim kedimin d gözünde akıntı ve kırmızılık vardı, veterinere götürdüm pek bir değişiklik olmadı. kendim tuzlu suyla sildim uzun süre, bir gözünü kurtardım. tek göz şu an ama kendisi hiçbir şekilde bunun eksikliğini duymuyor. sen mutlaka veterinere bir danış.
erkek mi?
  • bigbadabum  (28.03.15 23:48:03)
Tuzlu su değil de, soğutulmuş çay demini pamuğa döküp onunla silmek lazım. Tuz yakar. Faydası ya da zararı olur mu bilmiyorum, ama kedinin gözü yanarsa canı da yanar. Bağırır, tırmalar vs. Elletmeyebilir kolay kolay sonra.

Çay demi en iyi doğal yöntem. Düzelme olmazsa ilaç verilmesi gerekir, ilacı da kafamıza göre vermezsek daha iyi olacağı için veterinere ya da veterinerlere danışmak en sağlıklısı olur.

İhmal edilirse veterinere götürmek de hiçbir işe yaramaz tabi ki, kedi gözünü kaybedebilir. O yüzden ironik bir şekilde değil samimi olarak diyorum ki veterinere götürün.
  • whimsical  (28.03.15 23:57:48 ~ 29.03.15 00:03:42)