Yüksek Lisans

Duyurucular,

Eylül sonuna kadar bir şekilde yüksek lisansa başlayıp askerliği tecil ettirmem gerekiyor. 10 Mayıs'ta ales var. alese gireceğim. Yds'den 71 puanım var (2014 Nisan).

Fakat asıl soru şu; o tarihe kadar en kısa zamanda girebileceğim (öncelikle ücretsiz olarak. işsizim.) bir yüksek lisans programı var mı bildiğiniz? ve kaç puan istiyor Ales'ten.

Şuan için Adana'da yaşıyorum. Çukurova Üni.ye baktım ama yaz döneminin sonuna kadar alım yok sanırım. Siteleri de karışık çözemedim.

Neyse, konuyu anladınız. Help Please

Daha dur ağustos ta başlar deu öyle itu eylül başında ama nisan da ön kayıt istiyor falan

  • indescribable  (20.03.15 21:54:01)
sürekli bu süreçlere geç kaldığım için artık geç kalmak istemiyorum. o yüzden erken davranmanın peşindeyim

  • 26 11  (20.03.15 22:06:03)
Yaz dönemi belli olur kontenjanlar ve tarihleri, genelde ağustos ve eylülde oluyor mülakatlar; 2014 alım tarihlerine bakarak fikir edinebilirsin. Bir de temmuzda OYP ile alım oluyor, şartların tutuyorsa.

  • gusano  (20.03.15 22:54:19)
allasen askerliği tecil ettirmek için yl kovalayan adama oyp tavsiye etmek nasıl bir kafadır.

  • cizgilerebasancocuk  (20.03.15 23:13:22)
tezsiz yüksek lisanstan başka seçeneğin yok gibi görünüyor en ucuzu ahmet yeseviye para bayılacan.

  • mrthany  (21.03.15 20:56:27)