çok iyi komşu ...

Şimdi yeni bir eve tasındık ve tasındığımız evin tam kapı komsumuz çok iyi ve o kadar iyi ki

-Her daim yemek yapıp getiriyolar
-Gece geç saatlere kadar bizimle sohbet edip evine davet ediyor
-Değişk değişik yemekler yapıp getiriyolar (ahtapot salatası gibi )
-Arabasıyla bizimle ev eşyası falan seçiyolar
-Evimizi döşerken o kadar ilgililer ki bizden daha çok akıl yürütüyorlar

Asıl soru sizce bu insanlar neden bu kadar iyi ?

unutulmuş gerçek komşuluk bu. Uzun zamanlardır ortalarda görünmüyordu.Hoşgelmiş. ürkütmeyin,siz de mukabele edin.

  • winstonsoft  (13.03.15 22:30:23)
bir seneye kadar aranız bozulur ve etrafta "eşyalarını bile ben seçtim, nankörler!!!" demeye başlarlar.

  • justinho26  (13.03.15 22:31:43 ~ 22:31:59)
ne güzel işte. iyiler çünkü hala iyi insanlar var

  • sta  (13.03.15 22:32:00)
swinger olmak isteyecekler!

  • kayranin kedisi  (13.03.15 22:33:46)
mazoşist hastalıklı bir komşu. sizi yaptıkları iyiliklerle kendilerine bağlamaya çalışıyorlar. tartışacağınız ilk durumda "ama biz size şöyle böyle yapmıştık..." diyecekler.

sebepsiz gelen "fazla" iyilikten uzak durmak lazım. hastalık bu.

edit: tik falan umrumda değil de, neden olumsuz cevaplara tik atılmadığı kafama takıldı.

kötü olmamak, iyi olmak ve fazla iyi olmak arasında baya fark var. hadi yemek yapıp getirilir falan da ev eşyası seçmek, ev döşemek nedir olm kafayı mı yediniz?

bunu dedik diye biz de komşusunu kesip saksıya gömen adamlar değiliz yani.

www.ipe.com.tr
  • calligrapher  (13.03.15 22:36:09 ~ 22:54:57)
Can sıkıntısından size sarmışlar gibi.

  • ketcapli dondurma  (13.03.15 22:40:56)
Böyle amerikan dizilerinde vardır ya banliyölerde yılışık Komşular. Ota boka karışan cinsten... Onlar geldi aklıma.

  • canercuxy  (13.03.15 22:41:29)
karşılıksız iyilik yapmayı neden bu kadar karamsarlıkla karşıladığınızı anlayamadım pesimist ergenyanlar. insan özünde iyi,erdemli bir varlıktır derler. bence siz gidin kedi,köpek besleyin,ona şevkat gösterin.insanlara şevkat gösterme yetinizi kaybetmişsiniz maalesef.böyle devam edin.

  • winstonsoft  (13.03.15 22:42:16)
yaş grubu olarak aynı potada mısınız?

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (13.03.15 22:43:18)
İnsanlar artık iyi görünce şaşırıyor toplumun geldiği nokta bu. Sen nasıl yorumlarsan öyledir kötü de düşünebilirsin iyi de bak insanlar iyi sizde onlara iyi olun sizi sevmişler demek komşuluk böyle bir gün çocuklarınız olur onların evinden hiç çıkmaz ben çocukken İslam amcalar dan ayten teyzelerden hiç çıkmazdım onlar beni çok severdim ailemi de neden?

biz onlara kötülük etmedik onlar bize. iyi iyi geçinin işte
  • bihruzbey  (13.03.15 22:44:02)
canı sıkılıyordur
karsımıza tasınan komsuyu ilk hafta eve çaya çağırdık sonra onlar da bizi yemeğe çağırdı daha sonra bir gün aksam kapıda selamlasırken kocan gelmedi mi diye sordum sonra da niye sordum lan ben bunu acaba diye kıvırmaya kalkıp gelmediyse bize gel otur sıkılma falan diye yuvarlamaya çalıştım ay çok fenaydı :P canı sıkılmıştır komşunun manyak değiller yani :p

  • neira  (13.03.15 22:51:07)
Çok rahatsız edici. :/

  • wibbly wobbly timey wimey stuff  (14.03.15 00:22:25)
ne kadar çok insan o kadar bela. bela demişken ne geleceğini bilemezsin. dikkatli ol coni.

  • Yehova  (14.03.15 03:39:43)
Böyle komşuları copy yapıp, memleketin dört bir yanına paste etmek lazım. Özellikle de sitelere .
Şimdilik hüsnü zan etmek lazım . Gerisi zamanla anlaşılır.

  • 1adam  (14.03.15 04:20:56)
suratsız komşudan böyle komşu iyidir.

insanlar normal bence bizde var biraz..
  • dokuzonbeş  (14.03.15 08:19:10)
İyi akşamlar deyince cevap alamadığım bir apartmanda yaşıyorum lan ben. Adamı niye korkutuyorsunuz, en kötü ne olabilir?

  • Giovanni Pipitto  (14.03.15 12:37:48)