oz mu prison break mi?

soru baslikta

vurmayın editi: ikisini de izlemedim, hangisini izleyeyim :)

Tabii ki Oz.

  • angelus  (11.03.15 23:26:52)
Afedersiniz ama OZ ile Prison Break'i kıyaslamak, Fringe ile Arka Sokaklar'ı kıyaslamak gibi...

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (11.03.15 23:28:38 ~ 23:29:06)
farklı konular biri mapus hayatı diğeri "kaçış" temalı. yine de prison break derim

  • danica maupoissant  (11.03.15 23:31:24)
prison break'in ruhu, oz'un tek bir bolumunun ruhunun onunde diz cokup tovbe eder.

  • nawres  (11.03.15 23:32:20)
oz, net!

  • kara_sinek  (11.03.15 23:34:00)
Oz yeterince söylenmemiş. Oz.

  • reavelyn  (11.03.15 23:37:23)
aşırı heyecan, aksiyon, zeka, dur durak bilmeyen bölümler istiyorsan prison break. asla 1 bölüm izleyip bırakamazsın. tek oturuşta farkında olmadan 52 bölüm izleyebilirsin, öyle bir dizidir. oz'da iyidir ama prison break'le tek benzerliği hapishane dizisi olmasıdır. belli başlı 2-3 bölüm hariç pb'deki aksiyonun onda birini göremezsin oz'da. daha ağır ilerler ama daha ciddidir. çeteler falan daha pistir. ekşi oz'dan yanadır her zaman. benim için ise tartışmasız prison break oz'dan iyidir.

edit: şunu da söylemeden edemicem. elbette oz'un pb'den iyi olduğu iddia edilebilir. her görüşe saygı duymakla birlikte "pb oz'un yanında pepee gibi kalır" tavrındaki kişileri ciddiye almak istemiyorum. pb zamanın en popüler dizilerinden biri olduğu için 'popüler olana bok atalım' durumuna kurban gitmekte.
  • lionel andres  (11.03.15 23:38:21 ~ 23:41:27)
bir basketbol ve futbol takımının karşılaştırılması gibidir bu vs.

tek ortak yönleri hapishane.
heyecan hareket istiyorsan pb
sağlam bir dizi izlemek istiyorsan oz.

bana kalırsa önce pb'yi izle sonra oz'u.
  • steve rogers  (11.03.15 23:42:36 ~ 23:42:54)
prison break nde gideri var ama izlemek istiyorsan ilk önce izle sonra oz u izle.

  • mrthany  (12.03.15 00:00:25)
oz en iyi dizi benim gözümde valla.

prison break'ın de ilk sezon iyidi ama sonra boka sardı
  • high hopes of the sozluk  (12.03.15 01:07:03)
ikisini de birer bölüm izledim. buna rağmen oz diyebiliyorum gönül rahatlığıyla.

  • kargn  (12.03.15 01:09:02)
hapiste geçiyor diye aynı kategoride değerlendirmek anlamsız :)

oz şiddetin daha ön plana çıktığı, konu olarak belli bir planda ilerlemeyen, daha çok insan ilişkileri ve çözümlemelerini (Agustus) gördüğümüz, hayata daha yakın diyebileceğimiz bir dizi.

her iki diziyi de izledim, ikisinin de yeri ayrıdır. ama mesela aksiyon ve heyecan bi tık yukarda olsun, izlerken beni de düşündürsün dersen prison.
  • drystedb efficacious  (12.03.15 01:46:55)
karim said duymasın.
cidden ürperdim.
şunu da demeden geçemicem yanlış anlama sana karşı değil genele.
haşa de ulan..!
  • victim35  (12.03.15 05:06:55)
şimdi oz tabi ama ne istediğin de önemli.

sürükleyicilik, aksiyon, pek düşünmiyim aga dizi izliyorum neticede arşa mı değecek başım, safi merak olsun diyorsan pb
ha bunların hepsini barındırır ama daha az commercial barandırır ve hep insan ilişkileri üzerine bir sorgulama, genel olarak felsefi çıkarımlar (dizide bir anlatıcı var zira) falan da izlemek ister, kafamı açsın dersen oz.
  • raavann  (12.03.15 05:50:40)