makarnanın kiloya etkisi ne kadar oluyor? çok mu şişeriz yahu?

makarna karbonhidrattır, kullanılmayan karbonhidrat depolanır ve yağa dönüşüp vücutta kalır, sürekli ya da çok yemek tıpkı ekmekte olduğu gibi göbek yapar ve doğru değildir. tamam. bunları biliyorum.

benim merak ettiğim şu: günde 1 litre meşrubat içip İSTİSNASIZ her gün deli gibi et yiyen bir hayvan evladı, sürekli makarna-çorba-su-poğaça gibi şeylerle beslense daha mı sağlıksız olur yoksa nispeten iyi midir bu? meşrubat yok.

bayağı sıkışık olduğum için alternatiflerim kısıtlı maalesef, 1-2 liraya 1-2 gün götürecek şeylerle yürüyorum. baklagil falan da düşünülebilir tabii ama hem beceremiyorum hem de yapmaya üşeniyorum işin açığı.

yani merak ettim şimdi makarnaya abansam "kötünün iyisi" mi olur yoksa hepten mi delirtirim vücudu?

giyecek donum yok, et yüzünden karaciğeri patlatmışım amk çizim kabiliyetim olsa kendi karikatürümü çizicem.

italyanlar makarnanın yapım aşamasında içine keçiboynuzu atıyorlar. pişirirken içine biraz keçiboynuzu atmak belki etki eder. gerçi içinde olması başka bir şey ama denenebilir.

  • bakisimsizdeve  (11.03.15 19:12:38)
makarnayı önceden kaynatıp dolapta beklet yiyeceğin zaman buharda tekrar ısıt (bak kaynat demiyorum tencereye kaynar su ekle makarnayı büyük bir süzgeçe koy tencerenin üzerinde beklet üzerine yağ koy) bu şekilde basit karbonhidrat sindirimi çok zor komplex karbondidrata dönüşüyor 2. secenek esmer makarna ama kalorisi çok farklı değil beyaz makarnadan.

  • mrthany  (11.03.15 19:19:01)