öğlen ne yesem

Sabah kahvaltı yapmadan çıkıyorum evden öğlen bir şeyler yemem lazım haliyle. Sandviç yapmak istemiyorum çünkü ekmek. Bisküvi tarı şeyler tercih etmemeye çalışıyorum. Yemekhane seçenek dışı. Lokasyonumuz ise okul. Siz öğlenleri ne yiyorsunuz ?

bardak çorba, çubuk kraker

  • livaneli kadir  (10.03.15 22:07:50)
Cam saklama kabına yeşillikleri, domatesi doğrayıp yağ ve limon ekliyorum. Yiyeceğim zaman tuzunu ekleyip karıştırıyorum. Önceden karıştırmadigim için sulanmiyor, en leziz öğle yemegim. Brokoli vb. haslayabilirsin, usenmemek lazım tabii :)

  • gusano  (10.03.15 22:14:36)
3 kaşık lifalif üzerine 1 ayran dök, istersen bir avuç kadar karışık çerez, mmmh çok lezzetli oluyor, dene pişman olmayacaksın

  • betsy  (10.03.15 22:51:59)
@gusano'nun tarifini ben de uyguluyorum. Uygun bir saklama kabı alırsan su da sızdırmaz rahat edersin. Yaklaşık 10-15 arası değişiyor büyüklüklerine göre ama hiç sızdırmıyor. Onun dışında yulaf ezmesi ve yoğurt tercih ediyorum bazen. Hem taşıması kolay yulafı saklama kabına, yogurdu da Sütaş'ın 125 gr dörtlü satılanları var onlardan alıyorum tek tek kullanmak için çok iyi
Eğer seviyorsan Form bisküvi+yoğurt+elma olabilir. Yanında biraz badem yersin. Gronala bar+süt olabilir. Soğuk yoğurt çorbası taşıyabilirisn az önce bahsettiğim kaplarla. Böyle uzar gider. Ama gün içinde tokluk ve taşıma kolaylığı açısından yulafı eksik etme derim :)

  • fridgetiness  (10.03.15 22:57:21 ~ 22:59:01)
bir-iki avuç tam tahıllı makarna haşla, süz. soğumaya bırak. sevdiğin yeşillikleri (göbek, kıvırcık, roka, maydonoz, nane, vs.) doğra, makarnayla karıştır. çeri domates, peynir, rende havuç, ceviz, tatlı biber, salatalık gibi sevdiğin diğer malzemelerden ekle, zengin olsun. zeytinyağı ve balzamik sirke ekle, cam kapta yanında götür. elma veya muz da alabilirsin yanına.

  • lily briscoe  (10.03.15 23:04:29)
bizim işyeri yemekleri de rezalet. o günkü menüyü beğenmediğimde evde bakıyorum ne yeşillik var diye. kıvırcık, göbek ne varsa azar azar doğruyorum, yanına da salatalık doğruyorum. lor peyniri ve az bişey zeytinyağı ekleyip karıştırıyorum. tuzlu lor peyniri koyunca ekstra tuz atmaya da gerek kalmıyo. hem çok lezzetli hem de inanılmaz hafif bi öğün oluyo tavsiye ederim. varsa maydanoz, nane, roka, tere de atabilirsin

  • kakamelsokoban  (11.03.15 08:21:54)