[]

acil! arkadaşın lap top'a çay döküldü

bilgisayar kendiliğinden kapandı, bataryayı çıkarıp ters çevirdik ne yapmamız lazım?

edit: bi şey olmadı bu bilgisayara sadece klavyesi yenilendi, ilgililere duyurulur, ha servise ya da tamirciye götürmeden önce açmayın sakın bilgisayarı.


 
komple söküp, klavyeden içindeki küçük saat piline kadar, alkol ya da kolonyağıyla temizlemek lazım. ben öyle yaptım.


  • sehpa fx350  (09.03.15 22:11:03) 
Pirince koyun. Çay şekerli değildiyse çok sorun olmaz diye düşünüyorum, pirinç yeterli olur bence.


  • kaffle  (09.03.15 22:20:42) 
Kendisi kaapndiysa zaten mefta olmuştur diyorum ben.

Ama yine de pirinç olayını yapın . İyice kurumadan tekrar acmayin
  • nucleon  (09.03.15 22:37:49) 
Ben de nescafe dökmüştüm. 5 dk sonra kendisi kapandı. Servise verdim 2bin tl masraf çıkardılar. Anakart yanmıştır büyük ihtimalle. Geçmiş olsun dostum, yeni pc alıcaksınız.


  • unsuz bir turk dusunuru  (09.03.15 22:52:59) 
pirinç dolu bir poşete koyun, 24 saat bekletin tüm nemi çekecektir. en az hasarla atlatabilirsiniz.


  • tetriste cubuk bekleyen adam  (09.03.15 23:38:39) 
hava komprasörü ile hava tutun, iki kez böyle kurtardım. tabi hızlı bir şekilde kapatın makinayı.


  • rhan  (10.03.15 08:50:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.