Samsung Buzdolabi ve servisin ilgisizliği

arkadaşlar elimizde samsung marka bir buzdolabi var bu dolap gövdesinde delik ortaya ciktiği için 1 kere değiştirildi geçen yil içinde. yeni dolap geldi ayni sorun bu dolaptada gösterdi kendini yaklaşik 5 aylik bi kullanim sonrasinda. şimdi olaylari kronik olarak siraliyorum

haziran 2013 dolap satin alindi
gövdedeki delikten dolayi nisan 2014te yenisiyle değişti(10 ay)
kasım 2014te servis ayni sorundan dolayi gelip dolabi gördü

buraya kadar herşey normal sorun burdan sonra başliyo
4 kasim servisin gelişi 12kasimda merkezden değişim karari çikmiş
10 aralika kadar hiçbişey yapilmadi ve merkez 10 aralikta değişim kararini iptal ettiğini söyledi sebep olarakta dolap zaten bi kere değiştirildi şeklinde bir sebep sunuldu

4 kasimda 2014te açilan servis kaydi 4 mart 2015 itibariyle 4 aydır sonuçlanmadi ve ben hala gövdesinde delik bulunan dolabi kullaniyorum

bu konuda ne yapabilirim??
bu tamir süresinin belli bir kisitlamasi yokmu ?
tüketici mahkemesine fln mi gitmeliyim ?
bi kere değişime uğramiş ürün bi daha değiştirilemez mi dedikleri gibi?

Kaymakamlıktaki hakem heyetine bir dilekçe ile ayıplı malın iadesi hükümlerinin uygulanmasını iste. Paranı al başka buzdolabı al. Değişim isteme.

  • orhan tv  (03.03.15 22:18:38)
orhan tv +1

degisimi yapilan malin degisimi yapilamaz diye bir sacmalik yok. samsung'un musteri hizmetlerini ara. hakem heyetine gidecegini belirt. muhtemelen onlar sen gitmeden cozum bulmaya calisacaklardir. servis ustunden halletmeye calisma zira servislerin yetkileri cok kisitlidir.

kesinlikle yeni buzdolabini kabul etme derim. samsung'un boyle salakca isleri cok fazla. baska bir buzdolabi al.
  • entrapmen  (03.03.15 22:47:41)