[]

odaklanmayı artırıcı müzikler

www.youtube.com buradaki gibi zihin açıcı, düşünmeyi hızlandırıcı şeyler zararlı mıdır?

arkadaşım göndermişti geçende, işe yarıyor diye. o farklı bir şeydi ve o zaman dinlediğimde sinirimi bozmuştu daha çok. şimdi tekrar denesem mi diyorum, çalışmaya faydası olur mu?

ya da herhangi bir zararı var mıdır?

 
yaklaşık yarım saattir yani duyuruyu açtığından beridir dinliyorum. başım ağrır gibi hissediyorum ve garip bir ruh hali içerisine büründüm.

ben şuradaki playlist'in faydalı olduğunu tecrübe ettim.
8tracks.com

ayrıca müzik dinleyerek ders çalışma olayında barok tarzda hafif müzikler ve yumuşak vuruşlu piyano ezgileri fayda sağlıyor.
  • dahinnotha  (28.02.15 20:06:00) 
melik duyar'ın bio-ritmik largo seti wav dosyaları var isteyen varsa upload edebilirim


  • toua tokuchi  (28.02.15 20:13:28) 
@toua tokuchi bio-ritmik largo seti nedir?

@dahinnotha sabahtan beri Evgeny Grinko, Yann Tiersan vs. dinliyorum. arada joyfm açıyorum. bu aklıma geldi bir deneyeyim dedim ama ben de çok sevmedim.
  • o degil dee  (28.02.15 20:32:29) 
Müzik bence odaklanmayı arttırmaz aksine azaltır. Bu tabi şahsi tecrübem. İlla dinlenilecekse sözsüz, basit ritmli şeyler dinlenebilir diyorum.

Bu arada bethooven'ın bir eseriyle öğrenciler üzerinde yapılan bir araştırma vardı. Küçük bir fark olduğu söylenmişti. Fakat bu farkın başka nedenlere bağlı ortaya çıkabileceği de dipnot düşülmüştü yanlış hatırlamıyorsam. Tabi bu araştırmadaki durum daha çok akademik başarıyla ilgiliydi.
  • psmstc  (28.02.15 20:52:38 ~ 20:55:01) 
www.megahafiza.com.tr

şurdan bakabilirsiniz
  • toua tokuchi  (28.02.15 23:56:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.