spora başladım daha da kilo aldım

1.5 aydır pilates ve egzersiz karışımı bişiler yapıyorum bir azimle. ilk ay her akşam yaptım. 2. ay gün aşırı yapmaya özen gösteriyorum. ama ben vücudum sıkılaşacak ve incelecek diye beklerken sanki günden güne daha da şişiyorum. bunun bir sebebi var mı yoksa ben yanlış bişiler mi yapıyorum acaba?
henüz tartılmadım. zaten amacım kilo vermek de değil, sıkılaşmak ve şekillenmek istiyorum yalnızca. ama bacak ve göbeğim sanki eskisinden daha büyük. ayrıca kotlarım filan da daha dar olmaya başladı. napayım ben şimdi? :/

boğaz ne durumda :D

  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (18.02.15 13:22:49)
açıkçası eskiden nasılsa şimdi de öyle. zayıflamak amacında olmadığım için o konuda bir kısıtlama getirmedim kendime. :/

  • aykt  (18.02.15 13:27:14)
ödem olabilir.

  • [silinmiş]  (18.02.15 13:27:58)
spor yapıyorum diye daha da iştahın açılmış olabilir bu da vücuduna yansımıştır. beslenmene de dikkat etmen lazım

  • sta  (18.02.15 13:32:00)
diyet yapmadan sporla kilo almanız normal. Yağ oranınıza bakın onda azalma olması önemli.

  • nuka cola  (18.02.15 13:35:15)
Ev yemeklerimiz çünkü hep yağlı. Bir sür üyağ koyuluyor. O yağ azalmadıkça durumun değişmesi zor. Zeytinlerde bile bir sürü yağ var, doğal değiller.

  • Cursed Chico  (18.02.15 15:04:05)
Ağırlık çalışın. O hayalinizdeki sıkılaşma incelme ancak ağırlık çalışmasıyla mümkün. Pilatesle egzersiz karışımı bir şeylerle çok kısıtlı bir gelişme olur, o da istediğiniz seviyede olmaz. En azından yetmez. Tabii "Zayıflama amacım olmadığı için beslenmeme kısıtlama getirmedim" türü bir şey söz konusu bile olamaz bu noktada.

  • angelus  (18.02.15 15:10:05)