hangisi ? (Kingston 240GB V300 vs Corsair 240GB LS)

şu an trink diye ödeyip alabileceğim böyle 2 tane ssd var. ama olm her yere bakınca çok kafam karışıyor lan :/ imkan olsa samsung 840 evo alayım o namussuz çok pahalı. tom'shardware, newegg vs gibi yerlerdeki yorumlara bakıyorum ama biri ak diyor öbürü bok diyor.

ne dersiniz samsung ayağa düşsün diye bekleyeyim mi yoksa bunlar almaya değer mi ?

www.vatanbilgisayar.com (kingston)

www.vatanbilgisayar.com (corsair)

corsairle alakalı daha çok soru işareti gördüm baktığım yerlerde. öbürünü de bilemedim işte :/

(şimdi dışarı gitmem lazım tikleri ancak akşama atabilirim.)

saygılar.

Ben de kingston alacaktım, ellerinde yoktu, corsair aldım, bir kaç aydır kullanıyorum, hız testlerini de yaptım yazan pratik değerlere yakın çıkıyor (hd tune la ölçtüm sanırım)

  • kimlanbu  (10.02.15 12:08:12)
Linklere tıklamadım da, SSD'lerin fiyatını belirleyen etmenler arasında okuma yazma hızı arasındaki fark ve silinip yazılma sayısı (Kısaca ürünün ömrü, kiminde 500000, kiminde 1000000 kez yazılıp silinme gibi) bulunuyor. Şimdi o kavramın adını hatırlayamadım ama SSD lifespan diye falan aratırsan tomshardware.com gibi sitelerde sahih bilgilere erişebilirsin. Bunlar da seçmene yardımcı olur diye düşünüyorum.

  • yirmisantim  (10.02.15 12:16:43)