duyurucular iyi kazaniyor galiba

Az önce "Bu sene yurtdisinda nereye gidiyorsunuz?" diye bir duyuru gördüm. "Ehehhh memlekete giderim, bayburt a" gibi cevaplar beklerken millet yazmis da yazmis, Amerikanlar, uzakdogular, mütevazi avrupa turlari.

Çok mu kazanıyorsunuz lan, çok mu zenginsiniz?

Ben otuz yasimda ayri eve cikacak parayi bulamiyorum. Gece gece moralimi bozdunuz.

İmza: Bir fakir.

I biriktir para.

I dont have içki sigara

I dont have karı kız either

Ben tabi gitcek amerikaya

Fuckerlar ölsün yaşasın para
  • emirkulu2  (03.02.15 20:45:33)
kendi param yetmez ama baba parası yiyorum.

  • efrasiyab87  (03.02.15 20:47:19)
adam 1 yıl boyunca kenara para atıyor, biriken para 3 - 5 bin lira, sonra onunla gidip 3 gün gezip geliyor, tatil yaptım diyor.

  • hzben  (03.02.15 20:49:24)
duyurudakiler cidden genel olarak hali vakti yerinde insanlar ya, ben de şaşırıyorum ona. sözlükteki gibi bir kolpalık da yok pek, yani yine var ama o kadar ağır buram buram değil. ben de dahil olmak üzere öğrencileri bile artist buranın, elime 1000 lira para geçiyo nezih semtte yaşıyorum falan filan halbuki kimim yani di mi? duyurunun şeyi bunlar hep. bugün duyurudan ayrılsam mesela 3 ay sonra fikirtepe'ye taşınırım, burger king'den sipariş verirken sabah akşam yumurta kıran biri olurum. duyurunun bereketi hep.

benim bildiğim, çok kıskandığım proletarier var mesela ankara'da tek yaşıyo adam, o da öğrenci. hatta canım sıkılıyo diye ev arkadaşı arıyodu herif bak bak lükse bak. bence öğrenciler için aylık 900, çalışanlar için 2000 lira alt limit olsun. bu rakamın altında kalanlar giremesin duyuruya.
  • der meister  (03.02.15 20:50:44 ~ 20:53:24)
Daha iyi seyahatlere sen git arkadaş.

Yok ben evdeyim bi yere gidemiyorum

Ayrıca Lütfen kıskanma :))

Adam belki baktı hava güzel gidecek tatil yapacak senin yüzünden gittiği gün yağmur yağar kar yağar tipi olur
küfreder:)
  • indescribable  (03.02.15 20:51:37)
o duyuruyu açıp okumayacak kadar fakirim ben :/ memleketimde yaşadığım için memlekete bile gidemiyorum düşün.

  • sheridans  (03.02.15 20:51:57 ~ 20:53:14)
gezme haricinde lüksüm yok, illa ayfonum olsun, en moda giyineyim, 1000 liralık saat takayım gibi dertlerim olmuyor. yemegimi kendim yapıyorum evde, bi şekilde atıyorum uj bej kenara.

  • mirty  (03.02.15 20:52:23)
şirket sağolsun beni geçen yıl 5 kez (toplamda 4 aydan fazla) amerika'ya yolladı. tatilimi de yaptım, işimi de.

  • himmet dayi  (03.02.15 20:53:27)
en azından gönül zenginliği var demek ki. hepten fakirlikten iyidir.

  • virgul  (03.02.15 20:56:01)
Siz kiskanmiyo musunuz ya? Tek fesat ben miyim? :)

  • damdanakan  (03.02.15 20:57:07)
Gidilen yerlerin çoğuna gittiğim, gideceğim vede gidebileceğim için kıskanmıyorum. Gidemesem kıskanırdım ama, yalan yok.

  • efrasiyab87  (03.02.15 21:00:00)
çok parası olan da var hiç olmayan da.

ama sana şöyle örnek veriyim:

ev arkadaşım ve ben birbirinden çok alakasız iki tiptik.
işlerimiz hayat tarzımız yaptıklarımız sevdiklerimiz her şeyimiz farklı olduğu gibi maddi durumumuz da öyleydi pek tabi

ailesinden hiç destek almadan 2000 maaşla nasıl geçiniyordu bilmiyorum ilk başlarda. insanların onu çok zengin zannetmesini isterdi. sürekli kıyafete(ucuz) para verirdi. ev masraflarımız kişi başı 1000 tl zaten.

özetle bu kızın pek parası yoktu yani. ben ise alış verişimi ne maaş ne de harçlıkla yaparım. babamın limitsiz kredi kartını kullanırım. o sürekli benim nerelerden alış veriş yaptığıma bakar arkadaşlarına bile anlatırdı :/ neyse

bu kızın senede 5 6 kere yurtdışına gittiğine o parayla görmesem inanmazdım ben hiççç. ama gidiyor hala daha.
önceden en ucuza alınmış biletler. orada kalan tanıdıklar.

bu kızın da hiç içkisi sigarası benzin vb derdi yoktu. 1000tl ile alış veriş yeme içme ve birikim yapıyordu yani.

olunca oluyor. bazı insanlar çok hırslı.
  • dream state  (03.02.15 21:01:45)
niye kıskanayım ki? aksine "dur lan ben de bi' plan yapayım, para-vakit dengesi kurarsam giderim" diye motive ediyorum kendimi.

  • virgul  (03.02.15 21:01:56)
Kıskanma yav, misal derneklen gidiyom ben. Seneye sen de gelirsin kalabalık güzel oluyo

  • emirkulu2  (03.02.15 21:02:00)
şimdi yola çıksam iki haftaya gürcistanda bi ormanda kampımı kurmuş kitabımı okuyor olurum.

  • namus ninjası  (03.02.15 21:02:37)
Durumumuz yok, para-vakit dengesi kuramam.
Plan yapip uyma güdüm yok.
Hirsli değilim.

Kiskaniyorum :////
  • damdanakan  (03.02.15 21:03:59)
Yasamak çok mu güzel lan???!!!://

  • damdanakan  (03.02.15 21:05:30)
eksiduyu.ru
ben de öyle düşünüyorum.

hatta ben en çok da "pazarda biber alamıyoruz. ekonomik kriz var" diyip de "bu hafta roma'ya gideceğim"cileri anlayamıyorum.
  • m e b  (03.02.15 21:09:23)
evet, kıskançlık hissi olmayınca yaşamak güzel. (eyyorlamam bu kadar)

  • virgul  (03.02.15 21:09:51 ~ 21:11:52)
şimdi şöyle şeyler var yalnız:
ben doktorada avrupadaydım. üstüne seneler içinde parça parça gezdim zaten. en son kasımda 15 gün gezdim mesela.
avrupa yakın her zaman gidilir :D üstelik kuzey ülkeleri vs hariç çok pahalı değil.
rusyayı merak ettiğimden gitmek istiyorum, uzakdoğuyu ise görece gençken uzak mesafe gidebilirim diye.
aynı kafayla ABDye de giderdim misal, merak etsem yani.. orayı hiç merak etmedim ben.
çok mu kazanıyorum yoo. Ama senelerdir kendi bütçem var, senelerdir çalışıyorum, birikim yapıyorum, (tatile gidip gelince 10 ay kredi kartı ödeyecem diye uğraşmıyorum) türkiyedeyken fazla gezip tozmuyorum, bi lüksüm yok, ev kuşuyum, hıncımı tatillerden çıkarıyorum.
kendi evim/düzenim + kendi işim, ilişkim de yok yani karışanım edenim de yok :) tek başıma kafama göre takılıyorum.
  • niye ama  (03.02.15 21:12:05)
duyuruyu anlam ve önemini arz eden bir cümle ile kapatıyorum

^^KİEŞKEEE BENİM OLSAAAAAAAAAAAAA''
  • anonymice  (03.02.15 21:12:52)
@anonymice: YJGJFYSYSJGOYRSAYDUGOHİFYDTAYDİGLHİYDTDUGOHKFY

Offfff salonun ortasında kahkaha attirdin anamin babamin yaninda hchfydgcjvkfud
  • damdanakan  (03.02.15 21:16:18)
Ya bi de cidden nazarim degiyo benim. HİCBİRİNİZ YURTDİSİNA GİDEMEYECEKSİNİİİİZZZ BAYBURDA BİLE GİDEMEYECEKSİNİZ nolur gitmeyin ::''/////

  • damdanakan  (03.02.15 21:17:42)
Yalnız değilsin. Benim de giderim var, gelirim yok mesela. Gelir sıfır. Öyle olunca ailemin yanına zor attım kendimi.

Ama askere gidip geleyim, bir işe gireyim, bak nasıl akıyorum. İktisadın kitabını yazdım oğlum ben. 2000 lira maaşın 1500 lirasını kenara atarım ben. Hehheeeey!
  • yirmisantim  (03.02.15 21:20:29)
Ortalama ayda 3-4 bin tl kazanan bekar birisi çok rahatlıkla senede en az birkaç tane yurtdışı seyehati yapabilir. Yurtdışına çıkmayı gözünde çok büyütmüşsün sanırım.

Ben en son kasım'da bi cuma günü izin alıp lizbon'a gittim misal, pazar akşam döndüm. erasmustan tanıdığım bir arkadaşta kaldım, uçak biletini kampanya varken 109 euroya almıştım, 3 günde toplam 95 euro para harcadım. 109 + 95 = 206 euro. Zengin miyim şimdi ben? Önceliklerinin ne olduğuyla alakalı tamamen. O işimde çalışırken 2 ayda bir falan böyle geziler yapardım. benzer işlerde çalışan arkadaşlarım araba falan aldı mesela, ben gezmeyi tercih ettim. BöyLe.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.02.15 21:23:18)
futbolcu kardes kusura bakma da 1 günlüğüne yurt dısına cıkıp 600 lira masraf yapmışsın küçümsenecek bir sey degil ^^

  • bana jacob diyolar  (03.02.15 22:01:01)
nasıl bir genellemedir bu ya? duyuruda binlerce insan var, o başlığa cevap yazan 10-15 kişi var. nasıl herkes zengin oluyor moruk bana bi anlat hele.

  • domates yiyom  (03.02.15 22:26:50)
Buranın en fakiri benim !:) Bu sene de bayburt'a gidiyorum :)

  • cunupkral  (03.02.15 22:33:28)
şirket yolluyor geziyoruz. eh para da kazanıyoruz söylemesi ayıp. sıkıntı olmuyor benim açımdan yani.

  • argent dawn  (03.02.15 22:36:01)
ülkede fakir mi kaldı ki?

  • fransizkalanadam  (03.02.15 22:42:11)
Algida seçicilik yapip hasetlendim, günaha girdim gece gece.

Bayburt a gidenlere hatta bayburt a bile gidemeyenlere bin selam.
  • damdanakan  (03.02.15 22:53:49)
ben salona gidiyorum haftalık annem çok sıkılmasın diye

  • bluebey  (03.02.15 22:54:51)
Ben izne ayrılıp memlekete giderken benzin parasına dertlenen adamım. Valla iyi geziyor millet.
yurtdışında tanıdık yanında kalma yada şirket imkanı olmayanlar için uçak, otel, yeme-içme, alışveriş o kadar da ucuz değil.

  • corneillus  (03.02.15 22:59:12)
o kadar iyi kazanıyorum ki valla kamki duyuruda tshirt satmaya çalışıyorum erasmus için :'( öyle böyle değil :'(

  • dedi ayca  (03.02.15 23:00:29)
Tshirtler guzelse alalim. Onumuz yaz, Madrid sahillerinde giyer, sekil sukul gezeriz (Madrid de sahil var miydi? :/)

  • damdanakan  (03.02.15 23:06:31)
O uzak sürekli uzak diyarlar gezen arkadaşlar bir 5-6 sene az gezseler Kosta Rika'dan denize sıfır ev alabilirler ama bunu bilmeyorlar tabii

  • dusunuyorumoyleysevurun  (03.02.15 23:41:52)
çoğunun abartı.bi kere çok parası olan insanın burda ne işi olsun.çok param olsa yapacak daha eğlenceli işlerim olur, duyurulara cevap yazmaya üşenirim bile valla.

mesela, 3bin lirayla istanbul'da tek başıma geçinebilir miyim? diye bi duyuru vardı.altındaki yorumları hatırlıyorum da, zor, eh işte, sosyalleşemezsiniz ama gibi şeyler..ordan düşün artık.
  • lampetia  (03.02.15 23:49:08)
Biz asgariyle geciniyoruz İstanbul da. Onların gerçeğiyle benimki örtüşmüyor hicbi turlu ve çok tuhaf geliyor.

  • damdanakan  (04.02.15 00:01:46)
hayat. 1 hafta boyunca parasızlıktan öğle yemeği yiyememiştim çay içememiştim bir ara.

sonra ki yaz 9 adet balkan ülkesini gezmiştim en güzel yerlerde yemek yiyerek.

şans işi birazda.
  • efrasiyab87  (04.02.15 00:08:41)
ben o duyuruya yazacaktım, yurtdışı kısmını sonradan fark ettim.

ben asya seyahati planlıyorum, sürekli avrupa'da yaşamak da sıkıyor, avrupa'ya turist olarak gideceksin devamlı yaşanmaz. ben bizzat bu durumdayım da oradan biliyorum (evet, avrupa kıtasının güzide şehirlerinden tekirdağ'dayım)
  • wilhelmwasmuss  (04.02.15 00:17:14)
@wilhelm: asya seyahatinden kasit bayburt mu? :)

Ya hadi bayburt de, lütfen!^^
  • damdanakan  (04.02.15 00:21:07)
o kadar da uzak asya değil:)) ankara:)

  • wilhelmwasmuss  (04.02.15 00:22:52)
Sssdgugfyuggyy :)))

Bayburt çok şirin bi ilimiz diye mesajlar geliyor. Kamu sporu geçelim madem: "ŞEN OL BAYBURT!!!!"
  • damdanakan  (04.02.15 00:25:54)
yurtdışında rahatça tatil yapacak kadar kazanıyoruz çok şükür

  • basond  (04.02.15 00:32:02)
tabii ki bayburt'un yeri başkadır.

bayburt'tan bir nehir gecer, üstünde köprüsü de vardır; bayburtlu vatandaş istanbul'a gidip boğaz köprüsünü görünce; vay gözünü sevdiğimin istanbul'u her gecen gün bayburt'a benziyorsun demiştir:))

istanbul'u bile etkileyen, rol-model olmuş bir şehirdir, kimse bayburt'a laf edemez:)
  • wilhelmwasmuss  (04.02.15 00:34:39)
Bayburtu beğenmeyenleri kütahya ya bekleriz

  • basond  (04.02.15 00:37:47)
iyi değil, az bile değil, hiç kazanmıyorum. balığa çıktığım zaman bazen çok açılıyoruz, "yurt dışına çıktım" diyorum

  • rygard  (04.02.15 05:26:52)