üçkağıtçılık mı yapmış oldum? (duyurudaki bir başlıkla alakalı)

arkadaşlar, maddi olarak biraz sıkıştığım için duyuru üzerinden 7 tane kitabı satışa çıkardım. bu kitaplardan bir tanesi otostopçunun galaksi rehberi idi. bu kitabın satış fiyatını ilgili başlıkta şu şekilde belirttim:

otostopçunun galaksi rehberi, beşi bir yerde, kabalcı > 30 lira (liste fiyatı 55 lira) durum: sıfır

bunun üzerine xfestos isimli kullanıcıdan üçkağıtçılık yaptığıma ilişkin bir mesaj aldım. bunun gerekçesi olarak kitabın satış fiyatının yayınevinin sitesinde %30'luk indirim yapılarak 38,50 lira olmasını gösteriyordu. bunun üzerine kendisine şu mesajı attım:

"o liste fiyatı değil 'indirimli fiyatı'. liste fiyatının ne anlama geldiğini bir araştır istersen. bu kitabın liste fiyatı 55 liradır. bak vermiş olduğun linkte bile 55 lira yazıyor. kitabın indirimli fiyatı bile 38,50 lira. benim kitap için istediğim fiyat 30 lira. üstelik kargo ücreti de almıyorum. elimdeki kitabın durumu "sıfır". insanları üç kağıtçılıkla itham etmeden önce bir kaç kez daha düşün."

bu mesajım üzerine xfestos isimli yazar şahsıma yöneltmiş olduğu ithamda hiçbir geri adım atmadı. küstahça alay etmeyi sürdürdü.

bu küstahça tavır karşısında sinirlerim yerinden zıpladı ve satış başlığını tamamen sildim.

d&r ya da yaşadığımız şehirde bulunan herhangi bir kitapçıya gittiğimizde bu kitabın 55 lira olduğunu öğreneceğiz. buna liste fiyatı denir. bir de internet siteleri üzerinden uygulanan indirimli fiyat var. ben bu indirimli fiyat üzerinden bile 8-10 lira daha aşağı bir rakam istedim.

şimdi sizlere soruyorum; benim bu konuda yaptığım bir yanlış, bir üçkağıtçılık var mıdır?

hayır yok bence.

  • yedekhesap  (01.02.15 19:47:02)
internet ortamında her gelen mesajı takarsan kafaya yandın... kaldırmasaydın ilanı sende sıkıntı yok.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (01.02.15 19:47:35)
Bana kalırsa yok.

Senin sattığın fiyat belli, referans olarak aldığın yer küçük bir ildeki kitapçı olabilir ve indirim yapmamış olabilirler.

Fiyat karşılaştırma işi satın alan kişiyi ilgilendirir.
  • cakabo  (01.02.15 19:48:12)
0'sa ve 30'a satiyorsan hiçbir sıkıntı yok. her indirim yapan yeri takip edecek değilsin.

  • Lorik Cana  (01.02.15 19:52:11)
bana kalırsa direkt hakarete uğramışsın hatta. üstelik çok yersiz ve haksız olmuş.

  • loch ness  (01.02.15 19:52:53)
indirimden haberin varsa ve bunu bilerek oraya "fiyatı" yerine "liste fiyatı" gibi bir ibare koyduysan adına ister üçkağıtçılık de ister başka bir şey de, amacın alacak kişiyi yanıltmak oluyor.

  • galadnikov  (01.02.15 19:56:43)
sende hiçbir yanlış yok. indirimli fiyatını baz alsan bile kargo parasıyla birlikte 45 tl'ye filan geliyor zaten indirimli hali.

sen kargo dahil 30 tl'ye satıyorsun. daha ne yapacaksın bedava mı vereceksin? indirimli fiyatından bile 15 tl daha ucuz. kaldı ki dendiği gibi indirim takip etmek zorunda da değilsin.
  • cthulhu  (01.02.15 19:56:52 ~ 19:59:10)
Sen niye muhattap alıyorsun böyle insanları asla kafanı takma. Sende hiçbir hata yok.

  • white35  (01.02.15 20:01:36)
Çoluk çocuk da kendi çapında konulara yorum yapmaya çalışıyor bu sitede. Hiç dikkate almaman gerekirdi.

  • iki ekmek bir sigara  (01.02.15 20:02:44)
olay "55 liradan 30 liraya indiriyormuş gibi yapıyorsun, milleti kandırıyorsun"da. hani klasik dolandırıcı mağaza mantığı ile yapılan %55-%70 indirimler gibi yani.

ürünün liste fiyatı 55 lira ise 55 lira demekte bir sorun yok. indirimli fiyat asıl fiyatı değil. gerçi şu an %30'luk indirimli hali 38,50 lira diye eklesen de bir alıcı sayısında kayıp olmaz.

bu arada galadnikov'un dediği gibi bir şekilde kelime seçimine gittiysen o da üç kağıtçılık değil, şark kurnazlığı oluyor sadece.
  • nawar  (01.02.15 20:04:26)
selam, sahibi geldi ama kacmayin gene de.

mevzu tamamen bu pro-ergen arkadasin kendisine attigim herhangi bir itham icermeyen, bilgilendirici icerikli mesaja karsi "sen x'in y oldugunu ogren once, ben dolandirici degilim taam mi" cevabindan ibaret aslinda. kimseye "sen dolandiricisin" demedim, bu kisim tamamen yalan. adamin kendi kitabi zaten, "benim icin ozel bi anlami var piyasada 20 lira ama burda 200e satiyorum" da diyebilir, banane.

ha ama sen kabalci.com'da (ki bildigim kadariyla kitabin tek yayinevi) fiyatina kolayca ulasabilecegin bi kitapta yaptigin indirimi 8 lira yerine 25 lira gosteriyorsan ve uyarildiginda bunu benim "etiket fiyatinin ne demek oldugunu bilmemem"le desteklemeye calisip yaptiginin aslinda etik oldugunu iddia ediyorsan seninle elbette en fazla alay ederim.

hayatta basarilar sevgili @yokumbenburda, kullandigin "kustah" vb hakaretlerine cevap bile vermeyecegim ama en azindan "bu adam bana dolandirici dedi" gibi yalanlar atmasaydin kendini hakli gostermek adina.

ayrica aramizda gecen diyalogun ne oldugunu bile bilmeden bana "internette gezinen sikintili arkadas" tanimlamasi yapan arkadaslar da gecemi yaptilar, onlara da tesekkurler. normalde buram buram pms kokan su duyuruyu kaale alip cevap verecek birisi degilim ama issiz anima denk geldi:)

edit: ben bilmiyorum kurali, ozel mesajlasma ifsasi yasak denmis ustlerde. eger degilse koyabilirim diyalogu, koyamiyorsam merak eden arkadaslar bana ozel mesaj atsinlar screenshoti yollayayim.

edit2: dusundum de diger arkadasin mesajlasmanin zaten bir kismi yayinladigi, ustelik cok kere ismimin gectigi ve kustah olarak anildigim yalan dolu su duyuruda kendimi savunmak adina diyalogun tumunu ifsa etme hakkim var. o yuzden koyuyorum linki, moderatorler uyarirlarsa silerim.

(zbam)iste o diyalog: link silindi. isteyene gonderirim.
  • xfestos  (01.02.15 20:34:49 ~ 23.02.15 15:32:27)
İndirim liste fiyatı üzerinden verilir, uygulama zaten bu şekilde.
Ticari şirketler "piyasada %30 indirimle 38,5 tl, bizde 30 tl" demezler. Liste fiyatından indirim miktarını söylerler. Aksi halde piyasada karışıklık olur.

Sen doğruyu yapmışsın, xfestos hatalı.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.02.15 20:36:27)
Sana mesaj atıp uyaran arkadaş kendine boşu boşuna iş çıkartmış, gereksiz yere bik bik etmiş. 38 liralık kitabı 30 liraya satmanın üç kağıtçılıkla bir ilgisi yok. Sen de kendi kendine tribe girmişsin, boşver hayat devam ediyo be şakirt

edit: diğer arkadaşın yorumunu şimdi okudum, bence xfestos haklı, sen haksızsın
  • mountaincat  (01.02.15 20:39:57 ~ 20:41:38)
ben mesajlaşmayı okudum xfestos sana üç kağıtçı falan dememiş, ayıp değil mi yaptığın?

  • galadnikov  (01.02.15 20:48:26)
@galadnikov; insanları yanıltmak ne anlama geliyor? üçkağıtçılık değil mi?

  • yokumbenburda  (01.02.15 20:49:18)
@yokumbenburda,

hahaha "aaaaa kikiki"ye baglamissin, ne guzel. umarim yalan ve hakaret dolu su duyurunu silmezsin de bir daha su siteye isin dustugunde insanlar buraya bakip karakterin hakkinda fikir sahibi olabilirler.

iyi aksamlar.

edit: bunu arkadasin "sen kimsin ulan duduk makarnasi" diye baslayip bi paragraf dolusu hakaret ettigi postuna binaen yazmistim ama silmis o postu. ogrenecek:)
  • xfestos  (01.02.15 20:49:22 ~ 02.02.15 22:45:05)
@xfestos; duyurunun hiçbir tarafında yalan ve hakaret yok. asıl ergenin kim olduğu mesajlaşmada aleni bir şekilde görünüyor. insanları kandırmak, aldatmak; üçkağıtçılık anlamına gelir. hayatım boyunca kimseyi aldatmadım, kandırmadım. bu olaydaki baş karektersizin kim olduğu da açık şekilde ortadadır.

  • yokumbenburda  (01.02.15 20:53:18 ~ 20:54:06)
iyi de internette satis yapan her yer fiyati yuksek gosterip %30 indrimli yziyor zaten. kabalci, d&r, pandora, kitapyurdu falan dikkat edersen hepsinde neredeyse tum kitaplar indirimli fiyattan gosterilir. konuyu bu kadar uzatmaniz da hayatsizliktan heralde, birak yapiver hayatinin bir doneminde de uckagitcilik aq.

  • hjarteblod  (01.02.15 20:57:44)
Yav nelerle uğraşıyorsunuz gençler keh keh keh. Üç günlük dünya lan.

  • sevgikusunkanadinda  (02.02.15 05:43:46)
kitabı seneler önce dnr'dan 35 tl'ye almıştım bu bir.

ikincisi ise, "şimdi sizlere soruyorum; benim bu konuda yaptığım bir yanlış, bir üçkağıtçılık var mıdır?" yanlış, var. hem kitabı satacağın insanlara hem de bize (konuyu saptırarak) üçkağıtçılık yapıyorsun. verdiğin tepkiler yüzünden olay bu kadar çirkinleşmiş, yoksa sadece bi uyarıdan ibaretmiş. "oha lan ben görmemiştim, hemen ekleyeyim duyuruma, çok teşekkürler" gibi bir şey diyip, ilanını değiştirseydin bunların hiçbiri olmayacaktı.

ama bizler haklı çıkmayı çok severiz. melekmişiz gibi duyuru açar, üzgün suratlarla soru sorar, haksız çıkınca da çirkefleşiriz. ne iğrenciz. sen, ben, o. herkes.

neyse, gidin soğuk bi su için, sonra da yogaya başlayın. hayat klavye delikanlısı olmak için bile çok kısa. hadi.
  • if you leave  (02.02.15 15:17:57)
@if you leave;

seneler önce ben de kitabı 5 liraya almıştım d&r'dan. ama az önce uğradım 55 liradan aşağı olmaz diyorlar. pazarlık yaptım yine olmadı. ama olsun, ben seneler önce 5 liraya almıştım kitabı.

üçkağıtçı ve çirkef olan sensin ve yukardaki 2-3 tane düdük makarnası. beni o listeye dahil etme.
  • yokumbenburda  (02.02.15 15:24:20)
a-aa ben niye şimdi çirkef ve üçkağıtçı oldum. tamam kardeş biz iğrenciz, üçkağıtçı ve çirkefiz, sen süpersin, çok doğrusun, çok haklısın, meleksin. ben de kitabı 45154123 tlye aldım yalan söylüyorum. egon tatmin oldu mu şimdi? haha.

hadi çav.
  • if you leave  (02.02.15 15:31:15)
xfestos haklı hem kitapfiyatı konusunda hem de üslüp konusunda. köylü kurnazlığı yapmışsın elinde patlamış. xfestos sana hakaret etmemiş ama sen başlığı açıp onu ifşa edip hakaret etmiş ve edilmesine sebep olmuşsun.

ayrıca bilemem kaç yıl önce aldığın okuyup okumadığın beli olmayan kitaplar nasıl sıfır olarak satılıyor? bu biraz akıl karıştırıcı.
  • kuzey li  (02.02.15 15:36:00)
Ee, liste fiyatı gerçekten 55 lira. xfestos liste fiyatı kavramını yanlış anlamış, yokumbenburda ise ağır konuşmuş. İkisinde de hata var ama olayın büyümesi saçma.

  • arandur  (02.02.15 15:39:30)
biri kitabı alsa da tartışma bitse :/

  • rygard  (02.02.15 15:43:49)
hadi deh köylü kurnazı. buradan iş çıkmaz sana.
git esnaflık yap. spotçuluk yap, öğrenci kandır.

  • norek  (02.02.15 15:55:33)
@if you leave; tamamdır, şimdi anlaştık. evet, egom tatmin oldu.

@kuzey li; beraber mi almıştık kitapları? ben hatırlayamadım seni? tam olarak kaç yıl önce almıştık? nereden almıştık? faturası sen de mi kaldı?
  • yokumbenburda  (02.02.15 15:57:04)
kardeş niye bu kadar sıkıntı ettin anlamadım. gelen mesajı okuyup geçecen adam ne demiş ki sanki. anana bacına sövmemiş. sen de durduk yere üçkağıtçı tribine girmişin. yani cidden kavrayamıyorum mesir macunu mu yedin la ne bu hiddet. komedi adamlarsınız yav ahahaha

aynı satışı ben yapıyor olsam indirimli fiyatı üzerinden fiyat verirdim. yani yayıncıda 38,5, bende 30, arabada 5, evde 15 yazardım.
  • patr  (02.02.15 15:59:08)
@norek; nasıl hemen çirkefleşmeye başladın ama :) idrak yollarını açtırmaya çalış bence. köylü kurnazı da idrak yolları tıkalı olan da sensin. cevap vermeyip, susacağımı sanmıştın de mi :) hadi sana deh, köylü kurnazı, spotçu, iftiracı.

bu arada, öğrenci olan benim zaten :) hala kandırmaktan bahsediyor iftiracı karaktersiz.
  • yokumbenburda  (02.02.15 16:00:10 ~ 16:02:25)
@yokumbenburda bende onu diyorum nereden bileceğim ne zaman aldığını okuyup okumadığını? benim gözümde sıfır değil o kitaplar. sıfırı 38TL olan kitaplara 30 istemek de bana göre normal değil.

  • kuzey li  (02.02.15 16:17:58)
acikcasi duyuruyu basindan beri benim disimda gerceklesen bir olaymis gibi takip ediyorum cunku olayin %80'lik kismi arkadasin kendi triplenmesi, %15'i bu baslik altinda onu gaza getirenler, en fazla %5'i de benle ilgili.

@yokum, sana hic soylemedigim sozcukleri (dolandirici, uckagitci gibi) aslinda soylenmis gibi aksettirip magdur tribiyle bu duyuruyu aciyorsun, surdaki butun insanlara yalan soyluyorsun ve beni zan altinda birakiyorsun. diyalogu okuyup "adam oyle bir sey dememis" diyenlere de "x aslinda z anlamina gelmiyor mu" diye savunma yapiyorsun. sence bu davranisin normal mi?

olayin basindan beri basta sana karsi hakaretamiz hicbir sey soylememis olan bana, sonrasinda sana karsi fikir belirten herkese bu duyurunun altinda hakaret ediyorsun. seni kaale almadigim icin bana ettigin hakaretler pek umrumda degil ama insanlara "duduk makarnasi" gibi muhtemelen gazman'dan duydugun yakistirmalarla kendi baslattigin tartismayi cocukca bi boyuta indirgeyip kendini kucuk dusuruyorsun. sence bu davranisin normal mi?

belki indirimi fazla gostermek icin 55 liralik fiyati kasten yazmis olabilirsin ama ben senin hayatini bu dogrultuda harcayan bi insan olduguna inanmak istemiyorum. paraya ihtiyacin vardir, cabuk satilmasi gerekiyordur oyle yazmissindir. buraya kadar tamamim. fakat uyarildiginda iyi niyetli olarak duyurunu "piyasada 38 liraya bulunabiliyormus" seklinde revize etmek ya da sadece "x'te aslinda 55 lira" ibaresini silmek yerine yalanlarla dolu bu duyuruyu acip altinda bana ve diger fikir belirtenlere hakaret etmeyi tercih ediyorsun.

tum bunlari bastan, usul usul, tekrar tekrar dusundugunde gercekten bu davranislarinin normal ve hakli oldugu sonucuna mi variyorsun? cevabin evetse, en iyi ihtimalle yeterince zeki bir insan olmadigin sonucunu cikaracagim zira kotu niyetli ve cirkef olmandan iyidir.

iyi aksamlar.
  • xfestos  (02.02.15 16:31:19)
@xfestos; bak o yukarıda görselini paylaştığın mesajlaşmayı yeniden incele. sana güzelce olayı izah ettikten sonra benimle nasıl alay ettiğini, gülmekten yazı bile yazamadığını belirterek nasıl küstahlaştığını iyi incele. sana durumu güzelce izah etmeme rağmen adeta küstah bir zibidi gibi benimle alay etmeye başladın. insanları yanıltmak, kandırmak; üçkağıtçılıktır. idefix, kabalcı gibi sitelerde liste fiyatı 55 lira yazılıp, sonra bu rakamın üzeri çizilerek yerine indirimli fiyat yazıyor. ben de aynısını yaptım. satmak istediğim rakamı yazıp, parantez içinde de liste fiyatını belirttim. bu olayın insanları yanıltmakla, kandırmakla uzaktan yakından bir alakası yoktur. "liste fiyatı kavramının ne olduğunu ben bilmiyormuşum, kusura bakma" deseydin olay kapanmıştı ama sen benimle küstahça alay etmeyi tercih ettin. ben de sinirle bu başlığı açarak diğer arkadaşların konuyla ilgili fikrini sordum. başlıktan da seni haberdar ettim. bütün olayın müsebbibi senin küstahça tavırlarındır.

  • yokumbenburda  (02.02.15 16:52:29)
@yokum

hahaha:)
neyse. sorumun cevabini aldim, zekayla ilgili olanmis.

son mesajim bu, hayatta basarilar.
  • xfestos  (02.02.15 16:58:37)
@xfestos; bak hala o küstahça tavırlara devam ediyorsun. ben de yanıtımı aldım. çok ciddi şekilde karakter problemi olan küstah bir zibidisin. umarım bundan sonraki hayatında bol bol dayak yersin.

  • yokumbenburda  (02.02.15 17:02:21)
küstah, zibidi, düdük makarnası, geri zekalı...
bunlar hakaret değil de benim dediklerim mi hakaret? biz mi olduk hakaret eden?
köylü kurnazlığından, haysiyetsizlikten, kazıkçılıktan ve yüzsüzlükten suçlu bulundun.
daha fazla reklam olmadan açtığın duyuruyu sil ve terk et burayı da gelecekte kimse şu çıkardığın rezaleti okuyamasın; belki adam zannederler seni. belki bi ihtimal.
  • norek  (02.02.15 19:34:53)
ulan şu başlık altında @yokumbenburada'ya yapılan yavşaklığın milyonda biri bana yapılmış olsa hepinizi tek tek bulur dayaktan komaya sokardım.

adam tek başına, koca başlıkta, dünyanın düz olduğunu tane tane anlatmaya çalışmış ama bazı mallar anlamamakta ısrar etmiş.

birincisi, hayatında okuduğu kitap sayısı elliyi geçmemiş, ömrü hayatında 5-10 tane kitapçı-sahaf gezmemiş barzoların "liste fiyatı"nın ne demek olduğundan bi'haber olması gayet anlaşılır bir şey.

ama tüm bu cehaletinizi yüklenip, üstünüze vazife değilken "insanları kandırmaa taaaam mııııı" diye kezbanca karşı tarafa mesaj atarsanız; ya akli dengeniz yerinde değildir ya da arkadaşın dediği gibi küstah bir zibididen başka bir şey değilsinizdir.

bu kezbanvari mesajın üzerine adam size insan gibi, düzgün cümlelerle "liste fiyatı" ile "indirimli fiyat" arasındaki farkı anlatmış. buna yanıt olarak "hahahahahaha kıçımla yazıyorum, bak kıçımla yazıdğım için onu da yanlış yazmışımmmm" gibi haysiyet yoksunu üslubunuzla karşı tarafı tahrik etmeyi sürdürüyorsanız yine arkadaşın dediiği gibi siz sağlam bir dayağı hak etmişsiniz demektir.

"dünya yuvarlaktır!" diyen adama, "ama başka bir coğrafya sitesinde bir yılın 365 gün olduğu yazıyor!" gibi bir cevap vermek ancak yukarda görülecek cinsten ahmakların işidir.

hala adama başlık altında hakaretler ve küfürler eşliğinde saldırmayı sürdürüyorlar. muhtemelen bunların hepsi sözlükten birbirini tanıyor. ve anlaşmalı şekilde buraya gelerek bunları yazıyorlar.

not: gündüz bu duyuruyu okuyunca sinirlerim zıpladı ama bir şeyler yazamadım. eve geldim, şimdi yazabiliyorum. adama edilen hakaretlerin bir kısmı silinmiş ama bir kısmı hala duruyor. bu arada şunu da unutmadan ekleyelim; @yokumbenburada'nın dediği "küstah, zibidi, idrak yoksunu" gibi laflar hakaret değil, başlık altına yazılanlardan da net şekilde görüleceği üzere "durum tespiti"dir.

not2: bazı cümleler çok düşük oldu. vaktim yok. sadece haksızlığı dayanamadığım için yazdım bunları.
  • anarsist devlet memuru  (02.02.15 21:24:06)
olay ne hallere gelmiş!

yokumbenburda, üçkağıtçılık mı yapmış oldum diye sordun, hayır dedik.

bir malı satarken kim ne kadar indirmiş etmiş bakmak sorunda değilsin. ona alıcı bakar, işine geliyorsa alır gelmiyorsa almaz.
olay budur.

üçkağıtçılık yapmadın. konunun daha fazla uzatılmasına izin verme.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.02.15 22:41:46)
ikinci cevabı yazabilseydim reklam alırdık oraya :/

  • rygard  (03.02.15 00:58:31)
anarsist devlet memuru haklı siz haksızsınız.

  • olurnedenolmasin  (03.02.15 01:20:22)
xfestos kusura bakma kardeşim ama haksızsın. bu adam bu konuyu niye bu kadar abarttı ki diyebilirsin ama haklıyken haksız, yalancı yerine konmak kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Sen indirimli fiyat ile liste fiyat farkının ne oduğunu bilmeden liste fiyatının 38 lira olduğunu iddia etmişsin. Onun liste fiyatı olmadığını anlayıp kabul ediyorsan varan 1 hatalısın. Sonra bu kardeşimiz düzgünce açıklamış durumu sana. Sen pardon liste fiyatı ile indirimli fiyat arasındaki farkı bilmiyordum. ama bence yine de belirtmeniz gerekir ürünün 38 liraya ulaşılabilir olduğunu desen hiçbir sorun olmayacaktı.

Ama naptın? Karşındaki adam haklı ve bi de onun üstüne adamla alay ettin. Dediğim gibi bu dünyada bi insanın haklıyken bir takım yanlış anlaşılmalar ve cahillikler tarafından hor görülmesi alay edilmesi kadar irrite edici bir şey yoktur. Normal bir insan metanetini koruyamaz bu durumda. Kendini tutamamış ve bir duyuru açmış. Olayı anlatım tarzında bir takım %100 hak verdirici ifadeler kullanmış olsa da genel olarak haklı adam.

Üstüne bir de 5-6 cahil gelmiş adama saldırmış. Kardeşlerim bakın adam konuşma capsini kendisi atmış yahu. Adam Liste fiyatı 38 lira insanları yanlış bilgilendirmeyelim istersen diyor. Durup dururken cahillikten sataşıyor. Üstüne hatasını kabul etmeyip adamla alay ediyor. Kim olsa yerinde duramaz sinirlenirdi. Evet biraz aşırı tepki vermiş gibi gözüküyor ama daha önce benzer bir haksızlığı uğradığım için neler hissettiğnii çok iyi biliyorum.

"İyi de üç kağıtçı dememiş ki yeaağ" diyen kardeşlerim. Gayet iyi açıkladım sanıyorum adam cahillikle üstüne gidiyor bir de üstüne alay ediyor daha ne olsun.

Not: ayrıca herhangi bir satıcı başka bir yerde nasıl bir indirim olduğundan bahsetmek zorunda değildir. siz hiç gitti gidiyorda "hiç kullanılmadı" diye elden satılan ürünlerin açıklama kısmında ben x liraya satıyorum ama bakın şurada da y'ye satıyorlar bir göz atın isterseniz dediğini gördünüz mü? Liste fiyatı yahu liste. Adam liste fiyatını belirtmiş mi? evet. Liste fiyatında hata var mı? hayır. Gerisini araştırmak alıcıya kalmış o zaman.

Edit: yokumbenburda keşke biraz daha sakin karşılıklar verseymiş daha iyi olurmuş demek istiyorum ama elim varmıyor. Yerinde ben sen o kim olsa kendini tutamazdı biliyorum. Empati yahu.
  • oddyseus  (03.02.15 02:04:22 ~ 02:21:11)