Excel Uzmanlarına

Excelde hücre içerisinde tarih nik ve konuşma var
bunu hücrelere bölmek istiyorum
[tarih nik konuşma]

[tarih][nik][konuşma] şeklinde olsun

nasıl yapılır

tek bir hücre içindeyse makrosuz olmaz. bence önceki duyurunuzdaki öneriyi yapın. txt ye atıp, iki noktayı enter ile değiştirin.

  • hiperaktifmanyetik  (30.01.15 13:46:43)
enter ile değiştiremiyorum nasıl olacak o? enter karakteri ne

  • kahve kokusu  (30.01.15 13:48:08)
data altıdna text to column var caps i upload edemedım

  • bryan fury  (30.01.15 13:48:15 ~ 13:48:34)
[tarih, nick, konuşma] şeklinde mi (virgül yerine başka bir şey de olabilir)
yoksa direk [tarih nick konuşma] mı?

  • Tears of Devil  (30.01.15 13:52:36)
bazen şey de olabiliyor. öncelikle dosyayı text olarak kaydedin. excel'e gidip, dosya, aç şeklinde dosyayı bulun. bir şekilde upload wizard açacak. oradan bakın bi..

  • hiperaktifmanyetik  (30.01.15 14:28:29)
Text to columns (Türkçesi sanırım metni sütunlara çevir) şeklinde araştır.
Standart bir format varsa makroya gerek olmadan kolayca halledilir.

  • cakabo  (30.01.15 14:40:40)
bi örnek text yapıştır buraya bakalım.

  • jadle  (30.01.15 14:45:59)
text to columns ile olmaz whatsapp konuşması, yapısı müsait değil.

a sütununda konuşmalar olsun, b c ve d sütunlarına sırasıyla
=LEFT(A2,FIND("-",A2)-2)
=MID(A2,FIND("-",A2)+2,FIND(":",A2,FIND("-",A2))-FIND("-",A2)-2)
=RIGHT(A2,LEN(A2)-FIND(":",A2,FIND("-",A2))-1)

formülleri istediğini yapar. bilgisayarın ayarlarına göre virgülleri noktalı virgüllerle değiştirmen gerekebilir. (nicklerde "-" işareti olmaması lazım yalnız, o kritik)

şuraya yaptım bi tane taslak
www.dropbox.com
  • galadnikov  (30.01.15 15:10:56 ~ 15:19:49)