Mimar bir kız kimlere bakar?

Selam arkadaşlar, mimar veya mimarlık okuyan bir kızın bakacağı erkeklerin en düşük hangi mesleğe sahip olması gerekir?

Şantiye şefi

  • okuyucu olmak da iyi be  (28.01.15 23:28:49)
porno yıldızlarına karşı özel bi ilgileri oluyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.01.15 23:33:47)
kardeşim şehir plancısı (kurtarıyor mu?) öğretmenlere, banka çalışanlarına bakmıyor. Avukat, doktor vs bakıyor.

  • niye ama  (28.01.15 23:34:18)
bana bakar mesela.

keramet meslekte değil böyle işlerde. eğer meslekte arıyorsa kerameti hanım kızımız, üzerler.
  • take me rufee2  (28.01.15 23:36:23)
şehir bölge planlamacıya bakar

  • füt  (28.01.15 23:37:06)
çevre müh. bakar değil bakmışlığı var hocam.

  • abyuksuet  (28.01.15 23:37:37)
Böyle bir parametre yok, nerden çıkardın bunu, yalnış bir düşünce tarzı bu

  • john  (28.01.15 23:40:07)
mimar veya mimarlık okumuş bir kimse, hangi ülkede doğduğu, ailesinin kökeni, konuştuğu dil, yetiştiği sosyokültürel ortam, okuduğu üniversite, önceki deneyimleri, vücudundaki ben sayısı ve benzeri binlerce parametre göz önünde bulundurularak kimlere ilgi duyacağı konusunda akıl yürütülebilir. ki tüm bunların dışında tercihlerinde rasyonel davrandığını nasıl varsayabiliriz ki.

  • cozemedim  (28.01.15 23:43:19)
BUrada dalga geçenlere bakma kardeşim. Mimarlar odası 2015 başında yayınladığı bildiride mimarlık öğrencisi kızların sadece tıp fakültesi, mühendislik fakültelerinin bazı bölümleri (bilgisayar, elektrik, elektronik, uçak), hukuk fakültesi öğrencileri ve mezunlarına bakabileceğini yayınladı.

Fakat şöyle bir de istisna var.

Diğer bölümlerden veya meseleklerden olanlardan, aylık geliri 10bin tl'nin üzerinde olanlar (net) veya üniversite sınavında ilk 1000'e girmiş ama belirtilen bölümlerde okumayanlarda bölüm şartı aranmıyor.
  • godsparticle  (28.01.15 23:50:25 ~ 23:53:22)
itü taşkışladakiler bana bakıyorlar kanka.

  • ne desem bilemedim  (28.01.15 23:52:26)
Issiz mimar kiz da var ama.

  • delifaruk  (29.01.15 00:16:56 ~ 00:17:57)
itü taşkışladakiler kapıdan içeri giren her erkeke bakıyorlar.

  • namus ninjası  (29.01.15 00:19:53)
itü taşkışladakiler bana bakmıyor lağn!?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.01.15 01:37:48)
@pro

erkek olduuna emin misin kanka?
  • namus ninjası  (29.01.15 01:39:28)
Huhauahhauha. Su sinif ayrimi ne zaman bitecek veya azalacak acaba ulkede

  • baldur2  (29.01.15 01:41:02)
tercümanlara.

  • yariturkyarifransizadam  (29.01.15 13:37:45)
Endüstri meslek lisesi mezunu biriyle evlenenu biliyorum.

  • raskolnikovv  (29.01.15 18:58:21)
bana bakmasın da kime bakarsa baksın. Ben mutluyum la yannız.

  • anonymice  (29.01.15 19:09:40)
insanlık tarihini anlatan bir kitap okuyorum.adı insanın tarihi.james c. davis diye bir adamın.iş bankasından çıkan güzel bir tarih kitabı.
newton'un güneş merkezli evren sistemini açıklamasıyla birlikte avrupa'da bu sistemi anlatmak için değil de para kırmak için "hanımefendiler için newton'cılık" adlı bir kitap basıldığından bahsetmiş.
bundan hareketle ve bu sorunun verdiği ilhamla sanırım ben de "mimar kızlar için en iyi eş tercihleri" yazsam hiç fena olmaz :)
ortada böyle mimar kızları bir kategori içine koyup onların hoşlanabileceği ve hoşlanması mümkün olmayan meslekler olmalı demek ki :))

ulan ne alemsiniz ya :)

cevap veriyorum:
en düşük meteoroloji mühendisi
en yüksek kerhane işletmecisi

evet düşüklük yükseklik şeysinde biraz şaşkınca bir cevap oldu ama böyle soruya da doğru düzgün cevap beklemiyordunuz değil mi :)
  • rakicandir  (29.01.15 19:17:38 ~ 19:18:14)
çevremde gördüklerimin çoğunun, mimar, fotoğrafçı, arkeolog, bıdı bıdı entel hipster tuhaf insanlara ilgisi var(normal mimar, fotocu vs'leri tenzih ederim). genellemek istemezdim ama malesef böyle. gelir olarak değil de tarz olarak bakıyorlar. tabi bu 25-30 yaş arası tanıdıklarımda böyle. daha üstü bence kendileri gibi mimarlarla ilgileniyorlar daha çok.
not: mimarsporluyum yukarıdakilerle tamamen alakasız birine bakıyorum :D

  • alfabetik dusler  (30.01.15 10:38:53 ~ 10:39:25)
zahahahahaah niye geç görmüşüm ben bunuuu

öle bişi yok yea, kalender insanlarız biz. sanatımızı çekemeyenlerin iftirası mimarlar ukela olur falan
  • emirkulu2  (30.01.15 16:17:40)
"Mimar" diyorsun? "Mimarlar kimlere bakar?"
Buyur: www.arkitera.com

  • delifaruk  (30.01.15 17:56:21)
bana baktı. 1.5 yıl çıktık. sonra ayrıldım. hayatımın hatasıydı hala özlerim. bende sinema tv okurdum aynı ünideydik. ama mimarlığı da kafada çok büyütmemek lazım bence.

  • andy kaufman  (31.01.15 01:32:39)