Sabahları nasıl uyanıyorsunuz?

Bence çalışma hayatının en sıkıntılı kısmı az uyuma ve sabah erken kalkma. Ben inanılmaz zorlanıyorum, bünyem alışamıyo bi türlü, biyolojik saat diye bir şey yok heralde bende. Siz kaçta kalkıyorsunuz, iş günleri ortalama kaç saat uyuyorsunuz, yetiyor mu? Zinde ve kolay uyanabiliyor musunuz yoksa benim gibi kendinizi yataktan mı kazıyorsunuz her sabah :(

7:30'da kalkmam lazım ama ilk alarm 7:30'da, ikincisi 7:40'ta çalıyor, yataktan kalkmam 8'i buluyor. eskiden böyle değildim :(
en geç 12'de yatmış oluyorum. ortalama 7,5 saat uyuyorum. evet tam yetmiyor, benim olayım 8 saat o yüzden bazen 11'de yatıyorum, uyumam buçuğu buluyor.
ben kendimi kazıyarak kalkıyorum. bunda kalkınca bütün gün iş yerinde olacağım gerçeği olduğu için sıkıntılı kalkıyorum. yoksa güzel kalkardım =)
  • bradshaw  (28.01.15 14:33:55)
6-7 saat uyuyorum (bazen 8) ve saat 6'da kalkıyorum, 6:15'te çıkıyorum. Ben de çok zorlanıyorum kalkarken. 5:30-5:35 gibi bir saate alarmı kuruyorum. Öteleye öteleye 6'da kalkıyorum. Ama benim bir emniyet sübabım var, o da abim. 6:10'da o kalkıyor ve uyanmamışsam "Geç kaldııın" diyerek beni kaldırıyor, "Anam anam anam anam!" diye kalkıyorum. 5-6 dakika içinde giyinip lens takıp çıkıyorum. Kahvaltı, yüz yıkama, saç tarama, krem sürme, diş fırçalama, belki makyaj, vb.yi işe gelince 20 dakika içinde yapıyorum. Zinde falan kalkmıyorum, küfrede küfrede kalkıyorum zinde isem. Onun dışında zombi ve uyurgezer karışımı bir şey olarak kalkıyorum.

Haftasonu 12-13 saat uyuyorum.

Bu arada iki telefonu da kurup odanın en uzak köşesine atıyorum. Sabah ayağa kalkınca ayılırım diye, sabah kalktığımda onları yatağa alıp geri uyuyorum.
  • aychovsky  (28.01.15 14:34:16 ~ 14:36:16)
işe başlama saatlerim 8 ile 9.40 arasında değişiyor.

erken uyumayı öğrenemedim hiç, uykusu çok hafif biriyim, zinde uyanamasam da çabucak uyanabiliyorum.
  • wilhelmwasmuss  (28.01.15 14:35:18)
2 gibi yatar, 8'e doğru kalkarım. 9'da ofiste olurum. 7 senedir hafta içleri ortalama 6 saat uyuyorum ve tak diye kalkıyorum. henüz ölmedim. ilk bir iki saat esniyorum sonra geçiyor. gece erken yatınca kendimi daha kötü hissediyorum, tavuk gibi erken yatmaktan tiksiniyorum. mutluyum böyle.

  • sir gawain  (28.01.15 14:41:11 ~ 14:43:28)
6.45
7.00
7.15
7.30
7.45 e kurulu alarmlarim var.
Bazen hepsini duyup bazen hiç birini duymuyorum.
Uyku konusunda çok düzenli değilim gece kaçta yatmam gerekirse o saatte yatar sabah ta kaçta kalkmak gerekiyorsa o saatte kalkarım. Misal gece 3.45 te uyuyup sabah 6.30 da bi yerde olmam gerekiyorsa mutlaka olurum. Zombi gibi gezme olayı da günden güne değişiyor belli bi standardı yok bende.
Ama mesela dün gece çok yorgundum 10.30 da uyudum sabah 2.50de biyolojik saat vasıtasıyla uyandım. Uyumaya çalıştım boyuna olmadı,uykumu da alamadim ama zombi gibi de değilim hani.
  • bokmuhendisi  (28.01.15 14:46:13)
tek alarm çalışında uyanır, 5 dakika keyif yapar kalkarım. 15 senedir bu böyle. geceleri uyumam 2'yi geçiyor ps3 boku yüzünden. sabah 9 da baba ayakta ama hiç sıkıntı yapmadan.

  • prompter  (28.01.15 14:51:41)
12.30 civarı uyuyorum. 6.14 e alarm kuruyorum 2 kere erteliyorum ve 6.34 te yataktan cıkıyorum. tam olarak 10 dakikada hazırlanıp 6.45 te evden cıkıyorum ve servise binip 7.45 e kadar tekrar uyuyorum. ama soyle bir durum var o yataktan cıktıgım ilk an tum dunyaya lanet ediyorum, kufur etmedigim şey kalmıyor. calısma hayatına yenı basladım sayılır, giderek alısırım dıye dusunuyordum ılk baslarda ama gıderek daha kotu oluyor. cekılcek dert değil amk. eğer ben 2-3 sene boyle yasarsam kesin ölürüm, beynim yaşamama daha fazla izin vermez ve imha eder kendini. sadece bu erken kalkma olayı yuzunden kendi isimi kurucam. belki 1 ay sonra belki 2 sene sonra ama ömrüm böyle geçecekse hiç geçmesin daha iyi. çok dertliyim lan, o sabah uyandıgımda ki 5 dk'da içimden geçenleri boyle tasvir edebilsem, betimleyebilsem 1000 sayfalık bi kitap yazabilirim heralde lanet içeren.

  • t joe  (28.01.15 14:54:19)
2 dakika arayla 4-5 alarm kuruyorum. anında uyandırıyor.

dakikaların arası uzadıkça eziyete dönüşüyor uyanmak.
  • take me rufee2  (28.01.15 14:55:30)
Esas soru ne zaman yatıyorsun, direk uykuya dalabiliyor musun yoksa zaman geçmesi gerekiyor mu? Bilincini kaybetmenle alarmın çalması arasında kaç saat var?

Arada 4 saat varsa biraz sersem ama akşamdan kalma gibi olmadan uyanabiliyorum ben. 6 saat olunca daha hızlı bir uyanma oluyor daha dinç hissedebiliyorum. 4 saatin altı.. çok tehlikeli...

4 saatin altında yatakta vakit geçireceksem ya 20 dkklık periyotlarla alarm sürekli çalışır ya da biraz daha riske girip 1-2 saatlik ara alarmlar kurarım. Biliyorum kulağa ne hoş ne sağlıklı geliyor ama o saatte uanık olmak zorundaysam genelde böyle. Ama genelde öylee bir zorunluluğum yok neyseki.
  • druid  (28.01.15 15:03:26)
12'de bazende yarımda yatıyorum. sabah 7 çeyrek de kalkıyorum. saati 7 ve 7 çeyreğe kuruyorum. hafta sonları genelde 9-10 arası kalkıyorum. hafta içi yetmiyor tabiiğ ki. hafta sonu çok geç kalkmak da iyi değil. o yüzden 9-10 ideal oluyo.

  • spirit crusher  (28.01.15 15:13:46)
bazen sürünerek bazen nispeten daha rahat uyanıyorum. ama s.ke s.ke işe gitmek zorunda olduğum için mecbur kalkıyorum yani. en az 3 alarm kurarım ama. kaç saat uyuduğumda kaçta yattığıma bağlı olarak değişiyor :D bir düzen yok yani.

  • yue  (28.01.15 15:14:49)
Ağlayarak uyanıyorum. 8 saatten az uyumuyorum. Yoksa günüm iğrenç geçiyor.

  • pandispanya  (28.01.15 15:15:57)
Çalışma saatlerim 14-20 arası genelde. O yüzden saat yarım gibi yatıp sabah 9'da kendiliğimden uyanıyorum.

  • alperz  (28.01.15 15:56:26)
6:20-6:40 arası. gram nazlanmadan. kaçta uyuduğum ya da kaç saat uyuduğum da fark etmiyor. pıt diye kalkıyorum. bazen kendim uyanıyorum hatta.

  • washe  (28.01.15 15:59:40)
05:30 a kurup tek seferde uyanıyorum

  • basond  (28.01.15 16:17:31)
Millet nasıl 8 saat uyuyorsunuz? istesem de 6 saatten fazla uyuyamam. Genelde 4-5 saat uyuyorum.

Sabah 06.00'da kalkıyorum. 7.15'te iş yerindeyim. İş yerindeki spor salonunda 5-7-10 km arası koşuyorum, başka sporlar yapıyorum, power plate kullanıyorum. 8.30'da duşa giriyorum, 8.45'te kahvaltıya çıkıyorum restoran var şirkette. 9.00 gibi işime başlıyorum,

Her sabah böyle.

Zinde ve kolay uyanıyorum. Kendime çok sertim bazen, vücut istemese de, kalk lan eşşoğlusu diyorum,
  • [silinmiş]  (28.01.15 16:22:49)
Sabah 6, 6.05, 6.10, 6.15 ve 6.30 olmak üzere kuruyorum alarmlarımı. Sonuncuda kalkıyorum mecburen ama zorla.

Akşam da 11'den erken uyuyamıyorum malesef.
  • hrvl  (28.01.15 19:06:15)