Eve Led Işık Bağlamak

Selam ola Duyuru sakinleri.
Film izlerken veya oyun oynarken atmosferik olur diye odama led bağlamaya heves ettim.
Biraz soruşturdum; motor lazım dediler. İşte, 220 Voltun, 12 volta düşmesi gerekliymiş.
Şimdi, bu elektrik işlerinden anlamam; lakin zor mudur bu iş? Nasıl yapılır?
Ya da bu ledlerin direk prize tak yansın şeklinde olanları var mıdır?

Motor dedikleri basit bir adaptör aslında. Döşeyeceğin metre uzunsa fanlıları alman gerekiyor, film izlerken gözünü almaz mı onlar karanlıkta?

  • bisi sorcam  (28.01.15 11:09:43)
evi keraneye çevirme panpa. ne led ışığı amk.

  • aeroflot  (28.01.15 11:13:20)
philips'in ambilight'lı tv'leri daha iyi ambians yaratıyor bence.

  • etna  (28.01.15 11:16:02)
@aeroflot. haha. yok öyle sarılı, yeşilli yanar, döner bir şey değil merak etme. bir şerit kırmızı led.
hepsi bu.
bu şerit şeklinde olanlar gözüme hoş geliyor, o sebepten.
  • pangea  (28.01.15 11:23:57)
Aynisini ben de dusunuyordum da onun bi dolu ivir zivir detayi var dediler. Internette satilanlarin cogu (ucuz olanlar) adaptorsuzmus, cok kisa sure yanip sonra bozuluyormus, isiyla ilgili guvenlik bilmemnesi yokmus vs. en son ugrasmaktan vazgectim. Olur da ucuza bir sey bulursan bana da haber versene.

  • letheavendangered  (28.01.15 11:47:43)
yılbaşı süsleri var
direkt 220 volt prize takılıyor.
led olmayabilir ama ışık sonuçta.
  • titiraprap  (28.01.15 11:48:24)
www.ikea.com.tr

bu işinizi görür herhalde
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (28.01.15 12:19:18)
mavi hoş olabilir. muhtemelen kartonpiyer arkasına falan döşeyeceksin. direkt değil de dolaylı aydınlatma olmalı ledde çünkü gözünü alı. şerit led deneyebilirsin. led adaptörleri mevcut, sabit akım smps. elektrikçiye sorarsan yardım eder. dandik çin malı alma, bozulunca pişman olursun.

  • fuckerlove  (28.01.15 12:24:17)
ledi tv nin arkasına döşe duşarıdan direk görünmeyecek şekilde. 42 inç için 2.5 m led yeter. ledi alacağın yere rgb, tercihen 5050 çipli, alacağını söyle hazır leptop adaptörü gibi bir şeyle satılıyor hatta kumandalı sese duyarlı flaslı falanda var.

  • mrthany  (28.01.15 12:46:13)