Uyduneti nasıl bilirsiniz?

Ya hakkında çok kötü yorumlar okuyorum ama bu adamların tarifeleri hem hız hem adil kullanım kotası bakımından diğer adsl şirketlerinin tarifelerine göre çok çok avantajlı. Bulunduğum yerde fiber yok. O yüzden ya adsl ya da uydunet seçmem gerekiyor.

Mesela:

Uydunet: 25 mbps'ye kadar - 250 GB AKK - 79 lira (2 yıl taahhütte 63 lira)
TTnet: 16 mbps'ye kadar - 75 GB AKK - 76 lira (kampanya yapmıyor)

Özellikle adil kullanım kotası benim için büyük sorun, şu anda kullandığım 75 GB 3 günde bitiyor.

Ben baya memnunum. Tek olayı internetin az çekmesi diğer odalardan. Öyle bir problem yoksa bence on numara.

  • whoosie  (22.01.15 21:41:57)
fiber yok ama uydunet olduğundan emin misin?

uyduneti iyi biliriz. parasını verirsen 1 günlüğe 100mbit bile veriyor.
  • sutlu nescafe  (22.01.15 21:42:00)
Türksatın kablosu olduğunu biliyorum binada. İnternet için başka bir şey gerekiyor mu?

  • king lizard  (22.01.15 21:43:44)
kısa süreli kopmaları çok fazla yaşıyorum. saatte bir 3-4 saniyeliğine net gidiyor. oyun falan oynayacaksan az küfretmiyosun, web'de gezinicem bikaç şey indircem diyorsan olur

  • ethros  (22.01.15 21:44:43)
aynı altyapıyı kullanıyor, başka bir şeye gerek yok

  • ethros  (22.01.15 21:45:23)
turksatın kablosu olsada turksatkablo.com.tr den bir sorgulama yap bence. emin olmuş olursun.

  • sutlu nescafe  (22.01.15 21:45:31)
mızmızlananlar amerika'da 4000 mbit internet kullanıcısı olduklarından bir boku beğenmezler. uydunet iyidir. müşteri memnuniyeti açısından diğerlerinden iyi.

  • Huan8  (22.01.15 21:46:40)
deneyimim güncel olmadığından yazmayacaktım ama baktım hala aynı şeyler, ben de yazayım:

- kopup duruyordu
- bazen torrente bile giremeyecek halde oluyordu

taahhütümüz vardı biz kapatırken. devredecek insan aradık. çok aradık. buraya da yazdım hatta bulamadık. sonra gittik paşa paşa tazminatı ödedik.

bir de verdikleri modem inanılmaz dandik, o da etkiliyor olabilir bu kopmaları. daha sonra modemi satayım dedim, onu da çok zor yaptım.
  • ron dennis  (22.01.15 21:46:49)
Netmaster modem çok kötü onu sakın almayın. Motorola modem aldım dışarıdan tüm sorunlarım çözüldü. hattında değil tüm sorun modemde..

  • white35  (22.01.15 21:57:06)
1 senedir sadece geçtiğimiz 1 hafta sorun yaşadım. yarım saatliğine gitti geldi 2-3 gün. online oyun da oynuyorum. oyunlarda sorun yaşamadım. tavsiye ederim.

  • washe  (22.01.15 21:59:21)
ben 10 mb 50 gb akk kullanıyorum. 2 senedir uydunetteyim. 2 kere sorun oldu teknisyen geldi halletti gitti. ücret filan da almadılar.

  • error522  (22.01.15 22:07:00)
Uydunet default olarak NetMaster isimli dandik wireless modemi veriyor. Dolayısıyla uydunet bağlantısında internet problemi yaşayanlar varsa bu sadece modem kaynaklı olabilir.

Ben şahsen bitpazarından 5TL'ye TPLINK 300Mbps wireless modem aldım, NetMaster'ın çıkışını TPLINK WAN'a girdim ve wireless için böylece TPLINK kullanıyorum; böyle bir alternatif yol izleyebilirsiniz eğer Wi-Fi kullanmak istiyorsanız.

Tarifem 20Mbps DL, 2Mbps UL. Sonuç da bu: www.speedtest.net

Bu arada modem: www.hepsiburada.com

Lokasyon: Acıbadem
  • dusunuyorumoyleysevurun  (22.01.15 22:27:13 ~ 22:28:01)
amk modemine her aksam reset atiyorum 25 mbps olsun diye. yoksa 3 mbps calisiyor.

  • joy luck club  (22.01.15 23:08:22)
5 yıldır kullanıyorum gayet memnunum. ki öncesinde yıllarca ttnet kullandım, hiç değiştirmeyi düşünmüyorum.
kampanyalarını kovalayın modem hediyeli uygun kampanyaları var.

  • bradshaw  (23.01.15 08:38:04)
gelen yorumlar neticesinde üye oldum. haftaiçi gelip kuracaklar.

  • king lizard  (24.01.15 21:53:48)