pizza nasıl yenir?

ciks mekanlar olsun, sıradan mekanlar olsun elimle yiyorum ben hep. yanında çatal pıçak getiriyorlar ama ben kullanmıyorum onları. siz nasıl yiyorsunuz? abesle iştigal etmek olmuyor değil mi elle yemek?

not: "balık tavuk kelle bunlar yenir elle" tümcesine "pizza"yı da ekleyebilir miyiz :) ?

elle yenir. çatal bıçakla yemeye çalışanla alay ederim.

  • sir gawain  (21.01.15 15:50:47)
Çatal bıçak kullanarak dilimleri kesin olarak ayırırım..
Her zaman düzgün kesilerek gelmiyor çünkü ya da peynirden dolayı hemen yapışabiliyor..
Sonrasında çatalla bıçakla işim olmaz, elimle yerim..
  • mutekebbir  (21.01.15 15:51:55)
Elle tabii ya. Hiç ciks mekanda yemedim ben gerçi. Dominos çocuğuyuz!

  • ufukcel  (21.01.15 15:55:00)
çatal bıçakla yersen alay ediyorlar +1
hiç bakmıyorlar dudağın mı çatlamış, bu yüzden mi küçük lokmalar haline getirip öyle yemeye çalışıyorsun, ondan mı çatal lazım, bıçak lazım... hiiiç.
daha önce elle giriştiğini görmemişmişmişler gibi basıyorlar alayı, kalayı :P
tecrübe ile sabit :)
  • iz  (21.01.15 15:55:00)
elle yenir.

  • Alt4y  (21.01.15 15:55:51)
Dilimin kenarlarından yukarı doğru hafif bir kavis vererek tutar ve yerim.

  • battal gemalmaz  (21.01.15 15:55:57)
Elle yerim genelde ama bıçak keskinse çatal bıçakla yerim :)

Millet neresiyle yerse yesin banane bu arada :)
  • redeath  (21.01.15 15:57:37)
ben çatal bıçakla yiyorum hoş hamburger dıışındaki herşey için aparat kullanırım hamburher yerken de elim ekmeğe deymez sadece kağıdı tutarım. sevmiyorum elimin yağlanmasını. elimi yemekten sonra yikasam bile o arada yağlı kaldığı için içim bir kötü oluyor.

  • kuzey li  (21.01.15 15:58:36)
Canım nasıl istiyorsa. Catal bicakla da yerim, elle de yerim. Alay edenler cok da tın.

  • mandalina kokusu  (21.01.15 15:59:02)
nasıl ya herkes elle mi yiyor? ben evde dominos vs. yerken elle yiyorum (artık) çünkü hamuru sağolsun buna izin veriyor da, düzgün bir restoranda pizza yerken çatal bıçak kullanıyorum. hamuru ince, malzemesi büyük büyük parçalar halinde oluyor çünkü. istesem de elimle tutamam onu ben.

gerçi ben kanat yerken bile çatal bıçak kullanan insandım. yavaş yavaş alışmaya başladım elle yemeye.
  • treamorg  (21.01.15 15:59:20)
canim cekti, hemen bi buyuk soyluyorum. bana 30 tele borclusun artik.

tabiki de eller yenir.
  • ne desem bilemedim  (21.01.15 16:03:17)
ben genelde elle yerim de bazen ellerim pis oluyor ya da tam tersine ellerim kirlenmesin istiyorum o zamanlar çatal pıçakla yiyorum.

edit: pizza yeme şeklinden bile karakter analizi yapmışlar vay anasını.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.01.15 16:03:52 ~ 16:59:12)
valla italyanlar elle yiyorlar benim gördüğüm kadarıyla...

  • nohutcan  (21.01.15 16:04:15)
Yuvarlak, dilimsiz pizza ise çatal bıçakla yiyorum. Dilimlenmiş Domino's türü pizza ise elle yiyorum. Ama en sevdiğim yeri son, en sevmediğim yeri ilk yediğim için dairenin dış kısmından başlayıp içeri doğru yiyorum. Yiyordum.

  • aychovsky  (21.01.15 16:10:08)
tek kişilik pizzaysa çatal bıçakla yiyorum.
orta-büyük boysa dilimi elime alıp yiyorum.

ikisinde de ev dışarısı ayrımı yapmam.

yalnız alttaki cevaptan sonra şunu demek istiyorum: hangi mekan hangi yemek olursa olsun insanın yemek yeme tarzından görgü çıkarımında bulunmak ne kadar mantıklı bilemedim. yemek yahu. yiyoruz bitiyor falan. bu kadar anlam yüklemeye gerek yok sanırım.
  • okuyamıyom ben ya  (21.01.15 16:14:07 ~ 16:22:24)
Hangi ortamda olursa olsun, pizzayı çatal bıçak kullanarak yiyen insan görgüsüzdür.

  • angelus  (21.01.15 16:14:21)
3 kilo hamurdan yapılmış dominos pizzaları elle yemeye müsait olabilir ama gerçek italyan pizzası yerken elle dalmak çok mümkün değil.

özellikle orta kısmı çok ince ve bol malzemeli oluyor, dilimi tutup havaya kaldırsan da o kısmındaki malzemeler ağır geliyor. üstüne başına dökmeden yemek zor o şekilde.

buna dalga geçerim, görgüsüzlük vs demek çok ilginçmiş. çin lokantasına gidince çatal bıçak ister bu arkadaşlar genelde :) ki istemelerinde de problem yok, herkes nasıl rahat ediyorsa öyle yemeli.
  • lily briscoe  (21.01.15 16:37:43)
dilimlenmemisse catal bicakla dilimliyorum, gerisini elle yiyorum.
ücgen dilimin dairenin disina kalan kisminda basparmakla orta parmagi köselerin altina sokuyorum, isaret parmagimla hamuru üstten kirip hafif katlayarak afiyetle mideme indiriyorum.

  • shi aila  (21.01.15 16:48:39)
Elle yerim catalla yiyen de gormedim. Gorsem garip karsilarim.

  • halitkin  (21.01.15 18:27:54)
nyc valisini topa tutmuşlardı çatal bıçakla yiyor diye
www.theguardian.com

  • air  (21.01.15 18:34:45)
  • emirkulu2  (21.01.15 18:35:10)
Karsimdakine bakiyorum. Elle yiyorsa daliyorum elle. Catal bicak kullanan kilin tekiyse ben de catal bicakla baslayip 5 dk sona yine elle daliyorum. Maksat cok kaba olmadigimi bastan gostermek dgshdgsh

  • letheavendangered  (21.01.15 20:26:32)
Donut, hamur inceyse ice dogru ikiye katla diklemesine, oyle ye yine de elle yemek istiyosan.

  • letheavendangered  (21.01.15 20:27:28)
istersen götünle ye kime ne ? amma şekilci oldunuz arkadaş.
Yemek yiyorsun lan neden takıyorsun bu kadar. Rakı susuz içilir, pizza elle yenir, şarap çataldan içilir, şampanya pabuçtan...
Noluo olm bi sakin lan.
Alt tarafı zıkkımlancan ya da 2 kadeh ziftlencen ne taktınız bu kadar ne nasıl diye yahu.
bi sakin amk
bi sakinnn...

Tamam bırakın ben sakinim bişey söylüyorum :)
  • erty_ksk  (21.01.15 20:30:20)
Erty_ksk, bi sakin delüğanlı diyecektim de sen demişsin zaten kendine "bi sakin amk bi sakin" diye :)

  • sen olmayan cocuk benim  (21.01.15 22:20:28)