Sigarayı bırakınca gelen nefes darlığı hissi

yaklaşık 1 hafta önce sigarayı bıraktım ve daha öncesinde spor yaparken çok rahat olan nefes alışım-ciğerlerimin durumu resmen kötüleşti. artık spor yaparken-koşarken nefesim yetmiyor daha fazla yoruluyorum vs. bunun tam tersi olması gerekiyor diye biliyorum ama acaba sigarayı bırakanlarda geçici bir durum mudur bu?

Doğrudur, olabilir. Ben nefes bile alamıyordum. 2-3 hafta sonra sabah uyandığınızda aldığınız nefesin ne kadar temiz olduğunu hissedeceksiniz ama.

  • teknikekip  (20.01.15 16:02:26)
Bir ay süren bir öksürük dalgası olmuştu bende.. Annemde de benzer bir durum vardı.
Birkaç hafta sürebilir, sonra düzeliyor.
Düzelmezse bir doktora görünün yine de.
  • hayal bilgisi  (20.01.15 16:03:24)
Tertip naber ya

  • washe  (20.01.15 16:10:50)
Benim ağzımda yara bile çıkmışlığı var. 1 ay sıkıntı çekeceksin. Hoşgeldin aramıza hayat çokgüzel

  • youshookmeallnightlong  (20.01.15 18:30:39)
Aynısı yaşıyordum, aldığım nefes yetmiyor gibi geliyor iç çekip derin nefes almaya çalışıyordum, bir tane sigara içince geçiyordu, nefesim saçma bi şekildenormale dönüyordu. Olayın saçmalığından da anlaşılacağı üzere stres kaynaklı bir olay, sabret geçecek, ben sigarayı bırakalı 1,5 yıl oldu neredeyse.

  • delicevat  (20.01.15 19:31:58)