Çapa'da yaşayan arkadaşlara duyuru: Ölebilirsiniz

Bugünkü İstanbul'da 7 farklı noktaya bomba koyulmasıyla bu üçüncü oldu. Ben uzun yıllardır Çapa civarında yaşıyorum. (Pazartekke) Sık sık gittiğim bir yerdir.

2004 yılında Çapa Kızılay Kan Merkezinin önünde otobüste DHKPC bomba patlatmıştı. 4 ölü 18 yaralı

arsiv.sabah.com.tr

2012 yılında Çapa'da bir restauranta bomba bırakıldı. Neyse ki patlamadı

t24.com.tr

2015 yılında yani bugün Çapa otobüs durağındaki trafonun oraya bomba bırakılmış. Patladı, yaralanan yok

t24.com.tr

Bu çevrede yaşayan arkadaşlar dikkatli olsun diyeceğim ama ne yapabiliriz ki. Ama aynı noktada bu kadar üstüste olması dikkatimi çekti

hassiktir lan hiç duymadım evimin dibi o otobüs durağı. tırstım amk ya gece gece, evden de mi çıkamıycaz aq çocukları.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (19.01.15 01:58:04 ~ 01:59:28)
yaaağ genç karagümrüklüler rahatsızız :((

yav arkadaş elli tane devlet kurumunun, ibbnin emmiyetin dibinde nasıl böyle işler oluyor hiç aklım sırrım ermiyor yeminle
  • emirkulu2  (19.01.15 02:01:19)
ben onu 3 farklı nokta diye duymuştum, 7 miymiş?? ohaa..

yapabileceğimiz en fazla şey -ben oraya yakın değilim şu anda ama eskiden çok sık geçtiğim bir yerdi- şüpheli paket görünce polise haber vermek, dahası halk arasında paniğe neden olur, o da kötü. allah korusun yaa, zaten resmen şansa bala yaşadığımızı düşünüyorum bazen -gerçi hep ölücez o ayrı da-
  • pasp  (19.01.15 02:05:24)
Zaten ne ararsan var orada. Kozmopolit bir semt. Her milletten her tipten insan var.

  • roe  (19.01.15 03:45:47)