sevgili adayım hakkında ilk izlenimlerim:)

yalvar yakar beni yemeğe davet eden sevgili adayım ilk buluşmada hesabı ödemedi ve arabalarımız iki sokak aralıkta olmasına rağmen benim arabama kadar eşlik etmedi. beni beğenmeme gibi bir durum yok, sevgili olmak istediğini de ima etti. öküz mü düşüncesiz mi, ben mi abartıyorum?

not:evet araba suadiye'de ıssız bi sokaktaydı.

Gayet öküz. Hesabı ödememesini anlarım da ilk buluşma vs, bırak arabana bırakmayı evine kadar bırakmayı teklif etmesi lazımdı madem sevgili olmak istediğini ima etti.

Bu tip adamlar sevişmek için yürür sadece. Tek yöne yürürler yani, tek düşündükleri seks olduğundan dolayı geri kalan kısımda düşünceli olamazlar.
tam öyle bir izlenimi var.
  • bulletride  (15.01.15 13:46:29)
erkeğim

bence biraz öküz hakkaten. hesap işi biraz hayat tarzı ve yaş meselesi, ama en azından ilk buluşmada erkek ödemeli. araba konusunda evet net öküzmüş. ama seni çok rahatsız etmediyse önemli değil.
  • diyarbakir karpuzu  (15.01.15 13:47:31)
Belki bu işlerin gerçekten cahilidir, zamanla öğrenir-öğretirsin- yalnız daha kötüsü belki de kurdudur, ciddiye almıyordur. Sen daha iyi bilirsin.
Bir de devamlı çıkma durumunda hesap her zaman bir kişiye yüklenilmez tabi ama yalvar yakar davet ediyorsan yemek ısmarlamak değil mi bu?

  • buhurumeryem  (15.01.15 13:47:44)
Ilk bulusmada hesap odemek zorunda degil. O konu normal geldi bana ama 2 sokak otedeki arabaya eslik etmemek ciks olmamis. Insan merak eder yahu. Nezaketen eslik eder vs.
ya çok sallamiyo mevzuyu ya da okuz.

  • rayde  (15.01.15 13:52:53)
ilk buluşmada hesap ödenmez.

lakin seni arabana kadar bıraksaydı en azıdan bir fransız öpücüğünü kapardı diye düşünüyorum. bu konuda kesin öküz.
  • teknikekip  (15.01.15 13:54:46)
Hesap konusu normal
Saat çok geç değilse araba ıssız bi yerde vs değilse araba konusu da normal.

  • sormayın bana sen o musun diye  (15.01.15 13:55:42)
Hersey normal bence de. Siz fazlasiyla abartiyorsunuz gibi g3ldi bana da.

  • aeroflot  (15.01.15 14:03:22)
Hesap normal ama biraz ısrar eder gene insan, adettendir. Araba konusu da biraz öküzlük. Tekrar buluş ama benim çok umudum yok.

  • phoenixboy  (15.01.15 14:05:04)
hesap konusunda haksızsın, ödemesi için geçerli sebebin ne merak ettim. neden erkek ödemeli?

bırakma konusunda ise bıraksaydı artı olurdu bırakmadı diye de eksi olmaz. yalnızca arkadaşların bahsettiği gibi tehlikeli bir yerde hava kararınca bırakmayı teklif etmesi gerekirdi onu dışında tırı vırı...
  • reavelyn  (15.01.15 14:06:39)
en azından ilk buluşmada, erkeğin ödemeyi teklif etmesi gerekir bence. bak ödemesi değil, teklif etmesi diyorum.

benim de (kadın) ilk buluşma tecrübelerimin yarısını ben ödemişimdir mesela. o sorun değil, önemli olan tavrı.
  • piremses  (15.01.15 14:06:40)
Ayının en önde bayrak taşıyanıymış. Net.

  • amarikanya fitbolcusu  (15.01.15 14:08:43)
Hatta 50 tane ayıyı damıtmışlar, bu çıkmış ortaya.

  • amarikanya fitbolcusu  (15.01.15 14:10:32)
İlk günden ve sadece bu iki olaydan yorum yapma, birkaç kez daha şans ver hoşlandıysan. Zamanla bize sormadan öküz mü düşüncesiz mi yoksa gayet normal bir insan mı olduğunu anlarsın.

  • osurdum  (15.01.15 14:14:32)
hesabı ödemedi nedir, kendi hesabını da mı ödemedi?

ilk buluşmada erkek öder arkadaşım. bunun da lafı olmaz yaw. ayrıca arabaya bırakmaması da eşşeklik başka bişey değil. yuh diyorum.
  • camino real  (15.01.15 14:21:56)
vedalaşırken öpüşeceğinize biraz aklı yatsaydı, evinize kadar bırakırdı bile.

genel izlenim;
erkek : yarım öküz
kadın : yarım kezban, ilk buluşmada mesafeli olandan.
  • galahad  (15.01.15 14:22:32)
Erkek illa hesabinizi ödemek zorunda mı arkadaş ben de bunu anlamıyorum? Yiyin için erkek ya nasılsa, ben elimi sallasam ellisi o ödesin demek, bu nasıl bir kafa yapısı.
Diğer kısımlara yorumum yok...

  • Tyler89  (15.01.15 14:23:30)
+5000 amerikanya fitbolcusu. Hayır gelmez

  • dokuzonbeş  (15.01.15 14:35:20)
İlk buluşmada erkek öder. Bu bir ritüeldir.
BUluşma sonrası erkek kadını nereye gidecekse gitsin tuzla bolu muğla fark etmez bi teklif eder bırakmayı, kız nazlanırsa ısrar eder, nihayetinde evine bırakır, duruma göre kız kahveye davet eder veya erkek yol alır fakirhanesine döner.

Çözün abi artık şunları.
  • Solem2  (15.01.15 14:58:44)
Okumadan yorum yapmayın.

"yalvar yakar" yemeğe davet ediyorsan bir kadını, evet "SEN" ödersin hesabı bir erkek olarak.

ortada fol yok yumurta yok yemek yiyelim diye buluşmamışlar. Gayet sevgili olacakları önceden belliymiş.

Bence hesabı da ödemeliydi, eve de bırakmalıydı.

Ha sıradan 2 arkadaş olursunuz, tam belli değildir bu gönül işleri, o zaman derim ki "gayet normal davranmış".
  • bulletride  (15.01.15 14:58:46)
Bu vakada yemeğe erkek davet ettiyse bir zahmet onun ödemesi gerekirdi. Olay erkek olmasından ziyade "davet eden öder" mantığında olmalı ama. Arabaya eşlik etmemesi de öküzlük net. Sevgili olmasa bile adab-ı muaşeret bu sonuçta. Anlaşılan eleman ilk başta "olur mu" demiş ama sizlr konuştuktan sonra beğenmemiş sizi.

  • homo sapiens gotgobekus  (15.01.15 15:03:14)
Buluşmayı o teklif etmiş hatta yalvarmissa hesabı o ödemeliydi. Buradan öküz point kazandı. Bir yere kahve içmeye gidelim deseydiniz, anlık şurada bir restoran var çok güzel deyip gitseydiniz o hesabı kimin ödeyeceği önemli olmazdı. Birini bir yere planlayip davet ediyorsan o senin misafirin olur, ödemesi gerek.

Araba meselesine gelince buradan da öküz point kazandı ama daha önce böyle bir şey görmemiş olabilir, o an aklına gelmemiştir. Karanlık ve tehlikeliyse kendi de korkmustur :D Net öküz diyemeyiz. Bir süre daha gözlemlemek gerek.
  • Lim5  (15.01.15 15:06:56)
yalvar yakar yemeğe davet edildiğinizi söylüyorsunuz: lütfedip gitmişsiniz gibi.
sizi beğenmeme durumu yokmuş: yani nedir, beğendiğine göre, sevgili olmak istediğine hesabı da ödemeliydi?

abartma değil bu. değerlendirme kriterleriniz bozuk.

şu yazdığınızı beyefendiye okutmayı o kadar çok isterdim ki.
  • iz  (15.01.15 15:11:12)
çünkü böylelerini seviyorsunuz.

  • benboyledegildimyasarkenoldum  (15.01.15 15:33:15)
arkadaşlar yalvar yakardan kastım bu arada istekli bir şekilde davet etmesiydi. öyle lütfetmek gibi değil.

  • üç nokta  (15.01.15 15:36:29)
Hesap paylaşılmalı, fakat ilk seferinde erkek öder.

Sıkıntılı bir nokta.
  • efrasiyab87  (15.01.15 15:58:49)
ilk buluşmada da son buluşmada da hep ben ödüyom lan hesapları...

adam iyi yapmış amk.
  • kosun lan mevzu var  (15.01.15 18:01:16)
bence öküz. hesabı ödememesi çok önemli değil. aranızda belki yok sen öde yok ben ödeyeyim olmuştur o da belki bir dahaki görüşmeyi garantilemek için öyle yapmış olabilir. yani geçen sefer sen ödemiştin aa bir dahakine ben gibi bir düşüncesi olabilir.

ama seninle arabaya kadar gelmemesi öküzlük göstergesidir. ben normal karşı cins arkadaşıma bile bu konuda eşlik ediyorum. :)

edit: sonradan yazılanları okudum. denildiği gibi herkes hesap çok anormal değil benzeri şeyler söylemiş. dediğim gibi hesabı takma. o an nasıl müsait olduysa ortaklaşa ödenir, sen ödersin veya o öder falan.

ama şimdi aklıma geldi şöyle bir şey de var. hesabı ödemek için hiç mi hamle yapmadı? yani geldiğinde kafasını mı çevirdi? eğer bu tarz bir şeyse bu bakımdan da öküz. ama ortada yok ben yok sen gibi varsa dediğim gibi ve sana bıraktıysa o zaman problem yok.
  • secilmis uye  (15.01.15 18:08:33 ~ 18:14:16)
ergen değilseniz hesap konusu da normal değil, kezban mezban derler ama bu genel bir kuraldır, erkeği geç, yemeğe davet eden öder. sen yalvar yakan davet etsen sen ödemeye çalışacaktın.

  • urasil  (15.01.15 18:08:33)
amca ya işin kurdu ya da acayip öküz.
ilk buluşma son buluşma olayı değil,adam kendi davet etmiş,hesabı ödemeliydi.

araba olayına gerek yok bence,suadiye'de ne kadar ıssız ve tekinsiz bir sokak olabilir ki.fazla istekli gözükmek istememiş de olabilir misal.
  • demoniclewinsky  (15.01.15 18:08:35)
erkek, yaş 23

ilk buluşmada hesabı erkek öder. yok normalmiş falan filan, geçeceksiniz olm bunları, normal falan değil. daha sonra paylaşma durumu olabilir tabii ama ilk buluşma bu lan.

ikincisi, sevgili adayı olmasına gerek bile yok. bir erkek eğer odun değilse, arabaya kadar, gideceği yere kadar eşlik eder.

gerçi kadınlar, bu centilmenler yerine, bu odunlara değer veriyor. size müstehak.
  • dead and broken  (15.01.15 22:17:19)
fakirdir, parası yoktur, ödeyememiştir. arabası da yoktur, seni uğurladıktan sonra son otobüse binip dönmüştür.
ne yani fakirler sevişmesin mi, ayrımcılar sizi!!!

  • yalnux  (15.01.15 23:56:57)
adam frijit.

  • a cote de la plaque  (16.01.15 09:22:48)
Bunun erkeklikle kadınlıkla alakası yok ısrarla yemeğe davet eden insan hesabı ödemeli bence böyle bir durumda. O konuda biraz saçmalamış.
Arabaya bırakma konusunda ise Suadiye'de ıssız sokaklarda sıkıntı çıkma ihtimali yok. Araban Tarlabaşı'nda olsaydı bırakmaması ayıp olurdu ama, Suadiye'de böyle bir şeye gerek yok. Ha nedir? Seninle daha çok zaman geçirmek için gelir. Ama o da muhtemelen gerilip kuğl adam triplerine girdiği için olmamış.

  • ay nov kung fu  (16.01.15 13:32:38)
hem de iki kere öküz..

yol ver gitsin bence..
  • mustee  (17.01.15 10:05:12)
Bence sen adamı beğenmediğini şeyetmişsin, adam da nasılsa devamı gelmeyecek diye uğraşmamış. Beğendim dersen de belli edememişsin derim.

İlk buluşmada hesabı davet eden erkek öder nohta.
  • emirkulu2  (17.01.15 10:17:41)
ilk buluşmada hesap ödemeyen adamı geçtim, seni yalnız bırakmasını aklım almadı, sana zerre değer vermemiş sadece belki sevişiriz diye bakıyor hatta bakmıyor bile olabilir. seni etkileyici bulmamış üzgünüm.

dayanamadı editi: ilk buluşma felanıda geçtim erkek adam hesabı öder şanındandır, kadın hesap için ısrar ederse, memnun bir ifadeyle öyle olsun der. evet geri kafalıyım.
  • bal dok yala  (17.01.15 11:43:28 ~ 11:47:47)