ankaradaki iş bırakıp istanbul'a gidilir mi

fact 1: ankaradaki işimden memnun değilim, çok bunaldım
fact 2: ankara'dan memnun değilim
fact 3: istanbuldaki iş aynı maaşı veriyor, hatta biraz daha az (%85'i)
fact 4: ankarada aynı maaşı veren yere başvuru yaptım sonuç çıkmadı

ne yapayım?

istanbulda daha çok bunalacaksın trafikte ve parasızlıkla. ama son karar senin elbette.

  • matematik koyu  (13.01.15 20:19:09)
yüzde 30 daha fazla vermeyeceklerse gitme, zor durumda kalırsın. iki şehir arasında ciddi fark var harcanan para konusunda. Biraz daha ara.

  • rygard  (13.01.15 20:20:43)
1 ve 2 yeterli sebep bence.

  • heritage  (13.01.15 20:21:57)
otur oturduğun yerde ve iş aramaya devam et.

  • washe  (13.01.15 20:25:12)
gidilmez. bir kişi de istanbul'da yaşamayı bi halt sanmasa yahu.

  • devilred  (13.01.15 20:29:58)
%85'ine aynı diyorsan az maaş alıyorsun demektir bence. istanbul'da 200tl bile önemli. en az 3000tl kazanmayacaksan değmez.

edit: trafiği cabası. :(
  • lemmiwinks  (13.01.15 20:43:11 ~ 20:43:42)
Pişman olacaksın, gitme, Ankara sıkıcı falan ama candır. Ankara'daki hayatından memnun değilsen yardım al, psikolog falan değil, sosyal hayat olarak genişle.

  • burberry  (13.01.15 20:46:45)
sorulur mu yahu
üstelik daha az maaşla
istanbul a gelme, izmir desen oh mis diycem de orda da iş yok diyolar :/
  • gis  (13.01.15 20:53:30)
Bence git, maaşı bir süre sonra artırırlar.

  • firez  (13.01.15 20:57:23)
delilik etme

  • dimia  (13.01.15 21:12:29)
eksisozluk.com

Sunlari oku da, belki etkisi olur. Ben asla gitmezdim. Ankara iyidir.
  • signore  (13.01.15 21:43:23)
gidilmez. istanbul zaten pahalı, bi de daha az para verecekler öyle mi? yok o iş yaş.

  • feel the blanks  (13.01.15 22:36:29)
gidilmez bence de. al bunu fact 2 için:

eksisozluk.com
  • cok iyi yol  (13.01.15 22:46:11)
ankara'dan sonra istanbul biraz zorlayabilir. eger imkaniniz varsa istanbul'a gelip deneyin; kendiniz gorun. sevmezseniz, donersiniz. ben ilk geldigimde gayet mutluydum ama son zamanlarda acayip bunaliyorum; kurdugum bir duzenim olmasa her seyimi toplayip tekrar ailemin yanina donebilirim.

bir de her yerde deprem teorileri paylasan arkadaslar, yapmayin sunu yahu. deprem korkusu olan var, panik atak gecirenler var. sizin yuzunuzden tum gece kurup kurup uyuyamayanlar var. deprem bu; simdi de olabilir, yuz yil sonra da. ayni sekilde bu gece uyurken bile olebilirsiniz, hicbir seyin garantisi yok.
  • fraise  (13.01.15 22:53:07)
istanbul'da hayat gerçekten çok pahalı. bir de daha az maaşla gelecekseniz düşünmeyi bile derim. sırf kira fatura ve ulaşım ve karın tokluğuna istanbul'un derdi çekilmez.

  • nuisance  (14.01.15 07:42:45)
1-2 yeterli ama istanbul'da yaşa kolay değil onu söyleyeyim. ankara'da çok rahatsın sıkıldın bunaldın, istanbul'da sürekli koşturma ve mücadele olarak geçecek hayatın.

istanbul'a yıllar önce gelmiş bir ankaralıyım.
  • bradshaw  (14.01.15 08:54:17)