hangisini izleyeyim?

eldekiler bunlar maalesef. danke.

gone girl

  • rayde  (09.01.15 20:55:06)
soruları biraz düzgün soralım ki isabetli cevaplar alalım :) bir öneri

aralarında izlenmeyecek film yok gibi, peki siz nasıl bir film izlemek istiyorsunuz bu gece, ona göre yardımcı olalım :)

aksiyon mu izlemek istiyorsunuz, yoksa temposu düşük mü, filmin atmosferi karanlık mı olsun, bilimkurgu mu, distopya mı, hem bilimkurgu hem felsefi mi, sadece iyi hissettirecek moral düzeltecek, fazla yormayacak güldürecek bir film mi yoksa üzülmek mi istiyorsunuz nerden bilelim :)
  • freebird5406_2  (09.01.15 20:56:47 ~ 21:00:25)
@freebird hepsi ilgimi çekiyor, ama aralarında özellikle iyi olanlar varsa onları izlemek istiyorum.

önerilerin hepsinin farklı olması da güzel adsfdsfsd
  • passion rules the game  (09.01.15 20:58:37)
Oha tabi ki Boyhood.

  • buff  (09.01.15 20:59:40)
lucy diyeyim ben de madem. bilimkurgu seviyorsan tabii.
:)

  • vejeteryanvampir  (09.01.15 21:00:45)
Marvellous veya snowpiercer

sonra gone girl

bu arada hepsini izlemişim. ne kadar boş bir adamım yahu
  • KaraSakall  (09.01.15 21:03:25)
hiç düşünme ! GONE GIRL tabiki.

  • enjoy the ride  (09.01.15 21:04:28)
ıcınde ıkı ızlemedıgım fılm var. ama yardımcı olabilirmiyim bilmiyorum ama kişisel listem sudur:

1) boyhood! hem proje olarak hem de film olarak oldukca ıyı.
oscarda epey aday alacak gıbı duruyor.
2) only lovers left alive (favorilerimden biri bu listede, özellikle hem mekan muzık baglantısı hem de entellektüel varoluşcu karakterler nedeniyle)
3) gone girl (ıyı bır uyarlama)
4) silver linings playbook (hep ask kazanır, delı olan delı kalır tadında fılm!)
4) ergen ama olsun dersen: the fault in our stars
  • botamaniaensis  (09.01.15 21:04:40)
iki kere söylenen boyhood, gone girl ve snowpiercer var, onlarla başlayayım :) ardından da coherence ilgimi daha çok çekti gibi.

teşekkürler herkese :)
  • passion rules the game  (09.01.15 21:06:12 ~ 21:06:45)
gone girl bayağı iyi. sinematografik olarak da, oyunculuk olarak da, senaryo olarak da sağlam.

boyhood ve i origins'i yüksek beklentiyle izleyip büyük hayal kırıklığına uğradığımı söylemek istiyorum. boyhood deneysel olduğu için ilginç ama sinematografik olarak zayıf. senaryo desen birinin aile dramı işte. aman aman bir konusu yok. mesaj vermek için kasıyor.

i origins de öyle. mesaj vermek için kasıyor. bu yüzden sevmedim ikisini de.

chef tam çerezlik bir film, eğlenceli bir seyirlik.

only lovers left alive tilda swinton için izlenmey hak ediyor. hoş, değişik ama tekrar izlenecek bir film değil.

the fault in our stars genç yetişkin filmi. romantik komediyle dramın karışımı. teması kanser olduğu için çok merak edip kitabı okumuştum. üzerine de filmi izleyip iyi vakit geçirmiştim. hüzünlü bir film yani. sinema şahseri değil o da.

warm bodies tatlı bir zombi filmi. o da iyi vakit geçirmek için ideal.

diğerlerini seyretmedim.

edit: pardon, atlamışım silver linings playbook'u. onu da seviyorum bayağı. o da feel good filmi, ama karakterler çok enteresan.
  • m e l t e m  (09.01.15 21:07:33 ~ 21:08:51)
biraz yavaş ama another earth, ardından silver linings... diyorum.

  • damdanakan  (09.01.15 21:10:03)
boyhood direk hayal kırıklığı bana göre.

aralarından en iyisi mr nobody ve gone girl.

only lowers left alive da tercih edilebilir.
  • fuckinginthebushes  (09.01.15 21:18:31)
mr nobody

  • oku oku yazar ol  (09.01.15 22:27:55)
gone girl
coherence
i origins

bunlar listenin en iyileri. bunların dışında plase olarak da another earth diyorum.

boyhood'dan nefret ediyorum, epey overrated bir film. bakma sen, bu aralar popüler olduğuna.

lucy ve the fault in our stars'ın yakınından bile geçme derim vaktin değerliyse.
edit: mr. nobody'i gözden kaçırmışım ben. onu da ıskalama tabii ki
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (09.01.15 22:28:08 ~ 22:48:52)
mr. nobody şahanedir.

  • Octavarium  (09.01.15 22:38:29)