Bu soğuklarda nasıl giyiniyorsunuz?

Şuan ankarada hava -10 derece, gece 17e kadar düştü.

Ben, Üstüme atlet,t-shirt,üst içlik, kapşonlu swit, üstünede mont.
Altıma, alt içlik,kot pantolon,çift kat çorap.
Kafamada 2 taane polar buff ( biri boyna) takarak geziniyorum.

Ama yine de üşüyorum, siz neler yapıyorsunuz?

Bi tshirt o da kazak gasindirmasin diye ustune de kazak bi de mont. Alta normal corap pantul.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.01.15 09:43:58)
alta termal tayt + pantolon.

üste tişört + kazak + mont. ayağa iki çorap.

atkı bere eldiven.

yine de üşüyorum. hele ayaklarım sızlıyor resmen.
  • sanxis  (09.01.15 09:45:51)
Ben, Üstüme atlet,t-shirt,üst içlik, kapşonlu swit, üstünede mont.
Altıma, alt içlik,kot pantolon,çift kat çorap.
Kafamada bere takarak geziniyorum.
  • cetoxim  (09.01.15 09:46:12)
allah allah, bana nedense o kadar soğuk gelmiyor. o zaman kaç dereceydi bilmem ama 2008 daha soğuktu sanki bundan.

üst: atlet, hoodie, mont
alt: pantolon
ayak: normal çorap + bot

atkı, bere, eldiven yok. sabah montun önünü bile iliklemedim. ölmem inşallah.
  • ron dennis  (09.01.15 09:49:06)
etek giyerim normalde soğuklarda kot pantul tunik üstü hırkaya geçiş yaptım. asker usülü içerde kültolu çorap var asşdks

dışarı çıkarken sırf gözlerim görünecek şekilde kalıyorum ninca gibin. burnuma kadar çektiğim şundan var www.tchibo.com.tr üste kaşe kaban klasik

lokeyşın istanbul, göz kapaklarım hariç üşümüyorum
  • emirkulu2  (09.01.15 09:49:17 ~ 09:49:42)
sadece tişört,mont birde pantolon.ayakta bot var sıcak tutuyo yetiyor.tişört ve mont olmasına rağmen yürürken sıcaklıyorum bile.istanbuldayım.

  • lprytk  (09.01.15 09:57:12)
İstanbul'dayım. Dün normal etek, çorap, ince bi bluz ve hırka giydim. Atlet giyemiyorum. Ama üstüme giydiğim palto aşırı kalın ve uzun. Üstüne de kulaklık, atkı ve eldiven giyiyorum. Dün 1 saat karın altında bekledim öyle. İş yerinde hırkayı genelde çıkarıyorum. Etek-bluz rulz. Ha bi de kültolu çorabın üstünde diz üstü çorap var yalan söylemiş olmayayım. Ayakları sıcak tutmak lazım :D Genelde üşümüyorum valla :/ Bu sene hiç hasta da olmadım. Zaten senede maksimum 1 kez nezle olurum.

Bu sabah üşüyerek uyandım bi de duş aldım diye pantolon giydim. Pantolon bluz hırka.
  • pandispanya  (09.01.15 09:59:43)
Üst gömlek, mont. Altta da pantolon var sadece. Ayakta da botlar, içinde ince çorap. Hava soğuk da dışarıda çok zaman geçirmiyorsan bu kadar kat kat giyinmeye pek gerek yok. Altı üstü otobüs dolmuş beklerken 10-15 dakika soğuğa maruz kalıyorum ben. Ama dışarıda çok vakit geçiriyorsan termal içlikler iş görür. Askerde nöbetlerde hayat kurtarıyordu. Bir de çok kalın giyinip sıcak ortama maruz kalma durumu var ki bence soğuktan daha çok hasta ediyor.

  • osurdum  (09.01.15 10:02:32 ~ 10:03:16)
Ben (kadın kokenliyim kendim) kotumun altina termal tayt giyiyorum ekstradan.

Lokasyon: istanbul
  • mavi istiridye  (09.01.15 10:10:33)
Uzun kollu tshirt + deri mont.

  • arnold schwarzeneger  (09.01.15 10:12:55)
Alta tayt ustune pantolon
Uste bluz ustu hirka ya da kalin kazak.
ayaklara cift corap.
sahsim da isterdi etek elbise giymek ama kicim donuyo yav.
  • rayde  (09.01.15 10:13:49)
istanbul'dan bildiriyorum.

üste normal atlet, gömlek, süveter, polar üstüne mont atkı eldiven vs.
alt pantul çorap.
  • mega idea  (09.01.15 10:20:11)
üstüm kat kat.
ayakkabılarım sundan,resmen soba oluyor sıcacık.ay löv kolombiya
www.departmentofgoods.com
  • demoniclewinsky  (09.01.15 10:21:35 ~ 10:22:57)
Ankara, iş sebebiyle takım elbise, üstüne mont, eldiven ve atkı. İçlik giymiyorum, 15-20 dakika açık havada durduğum için sorun olmuyor, ama saatlerce dışarıda durmak zorunda olsam ben de şu termal içliklerden giyerdim muhtemelen.

  • candanag  (09.01.15 10:21:44)
tayt+ tshirt (evden çıkmıyorum)

  • sta  (09.01.15 10:34:01)
İnce ama kat kay giyiniyorum askerde öyle giydirirlerdi. Kesinlikle soğuk hissedilmiyor. Üste 2 tane uzun kollu atlet giyiyorum. Üste bir tane kazak sonra mont. Asla üşümüyorum. Alta içlik, pantolon.

  • odiyus  (09.01.15 10:38:40)
üstte t-shirt + kazak + mont.
alta boxer + kot pantalon + normal çorap + bot

ankara
  • arockm  (09.01.15 11:12:45)
bere
gömlek + kaban
kot
bot

ekstra bir önlem almıyorum. hiç de üşümüyorum.
  • teritori  (09.01.15 11:15:29)
alt : termal içlik + kot pantalon
üst : fanila + termal içlik + kalınca gömlek.

hala üşüyorsan sabah ceviz, fındık, pekmez ye
  • joe dalton  (09.01.15 15:10:13)
alt: kot pantolon, normal çorap, bot,
üst: atlet niyetine tişört, gömlek, kaban, atkı, kulaklık, eldiven.

  • inheritance  (09.01.15 15:34:19)
soğuk havada üşünür abi. her şeyin bir dengesi var. o yüzden kat kat giyinmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. burda da hissedilen sıcaklık -15'e kadar düşmüştü, ben altıma bir içlik giydim o kadar. içlik, pantolon, iki kat çorap. üstümde de kazak, hırka ve kaban vardı. kabanın önü açık ama, fermuarı kopuk. ona rağmen hiç üşümedim. ama sıcaklamadım da.

içime bir veya iki kat daha şey giysem muhtemelen terlerdim. sonra hoop hastalık. hava çok soğuksa kendinizi soğuktan koruyun, evdeki gibi sıcak tutmaya çalışmayın. sonra hoop hastalık. gerçi ben de şimdi fark ettim "ulan daha ne giyeceksin hayvan" dedim ama öyle işte, terlemeyin yani onu diyorum. sıcaklamayın. giydiğiniz şeyin içinde halsiz hissediyosanız, enerjiniz düşüyosa, "oo ne güzel tam uyumalık" diyosanız çok giymişsiniz demektir. çıkarın onları hemen.
  • der meister  (09.01.15 15:38:16)
Bir kendimi giymiyorum.

Alt kısım termal tayt + pantolon + pamuk çorap + yün çorap + bot
Üst kısım: termal üst + atlet + t-shirt + kazak + hırka + kocaman (bir 4-5 kilo ağırlığında) palto
Boyun: atkı
Kafa: İnce bere + yün bere
Bir de eldivenler var.

Markete gittiğimde arabanın tamamı giysi doluyor. Spor salonunda iki dolap kullanıyorum.

Ben Eylül geldiğinde sırf adını duyunca hırka giymeye başlayanlardanım. Bu havalarda hızlı hareket gerektirerek ısınmam gerektiğini biliyorum ama titremekten hareket etmekte çok zorlanıyorum; tek istediğim şey yere çömelip büzülerek ağlamak.

Kansız değilim, demir eksikliğim yok (hatta hemşire "Maşallah, erkek kanı gibi" dedi, o ne demekse). Sadece 35 derece olunca "Oh be, iliklerim ısındı" diyen sıcak alışkını bir insanım.
  • aychovsky  (09.01.15 15:42:20 ~ 15:48:45)