buz gibi odayı yalıtma

Merhaba,

Üsküdar'da bir apartmanın en üstü katında oturuyorum. Balkonda yatak odasının duvarının içine gömülü eski bir tahta dolap var. Yaklaşık 3 m^2 filan herhalde bu alan. Oradan zehir gibi soğuk geliyor, o odayı bir türlü ısıtıyoruz. Gardrobu duvarın o kısmına koyduk soğuğu kessin diye ama tam olarak o alanı kaplamadığı için fayda etmedi.

Burayı nasıl yalıtım yapabilirim? Oradan gelen soğuğu nasıl kesebilirim? Kendi başıma uygulayabileceğim en iyi çözüm nedir?

Teşekkürler.

Icten straforla kaplayacaksin duvari.
Sonra siva, alci, boya vs ince isleri yapacaksin.

Nereden baksan zevkli iş..
  • mavi istiridye  (07.01.15 20:30:08)
Burdan bir arkadaş straforu alüminyum folyo ile boydan boya kaplayıp kaloriferin arkasına koyduğunu söylemişti hala yapacam. İyi fikir yani

  • emirkulu2  (07.01.15 20:38:11)
peki hangi straforu almalıyım? hangi malzeme ile yapıştıracağım duvara? sizce kendim yapabilir miyim? aslında musluk değiştirmeyi bile bilmem ama, örneğini görsem yapabilirim herhalde...

  • retiredcolonel  (07.01.15 20:52:51)
Silikonla yapıştırabilirsin.

  • amarikanya fitbolcusu  (07.01.15 20:59:04)
Kendin de yapabilirsin. Basit iş.

  • amarikanya fitbolcusu  (07.01.15 20:59:57)
icten yalitim icin uygun olan straforu al, 25 kiloluk paket yapistiricilari var, alip suyla harc yapip yapistir.

saglam olmasi icin dubellemen lazim.

en son da alci boya vs yapilmasi lazim ama ustalik ister.

kagit kaplayabilirsin, duvar kagidi.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (07.01.15 21:01:16)
  • mavi istiridye  (07.01.15 23:11:07)