iphone 5'im bozuldu...

2 yıl önce fransadan aldığım iphone 5'in bataryası ölmüş.
apple'da kontrol ettiler değiştirmemiz lazım dediler. 200 tl istiyorlar.
fakat telefonumun falsolu olmasından dolayı, batarya için telefonu açtıklarında kapatamayabileceklerini söylediler. peki ne yapıcaz dedim? yenisini veririz ama 849tl karşılığında dediler. bir üst modeli için ek para versem dedim. olmaz dediler.
şuan ne yapacağım konusunda kararsız kaldım. telefonu şu haliyle satmaya kalksam 400-500tl vermezler gibi geliyor :)
849tl verip yenisini mi alayım? yenisini de hiç açmadan satayım mı? satmaya kalksam kaç para eder? nasıl bir yol çizmem daha mantıklı?

fikirlerinizi bekliyorum.

iphone 5in sıfırı bile 850 lira etmez ki...

  • ceycey e  (07.01.15 10:57:42)
ceycey GERÇEKTEN Mİ
daha geçen senenin telefonu ya nasıl o kadar düşer??????
edit: valla bana geçen sene gibi geliyodu doğrudur 2012 :SS yine de feci yaa
  • emirkulu2  (07.01.15 10:58:58 ~ 11:14:03)
yenisini alıp kullanmak en doğru olanı gibi duruyor. satmaya kalksan 1000TL gibi bir fiyata gidecektir.

  • undertaker  (07.01.15 10:59:34)
dışarda bir serviste pilini değiştir. açınca kapatamamak ne demek.

  • greenplease  (07.01.15 11:01:02 ~ 11:03:50)
iphone 5'in geldiği son noktaya bak :((
dışarda serviste bataryasını değiştirmeyi ben de düşündüm, ama telefon yamuk olduğu için, apple'daki bile kapanmayabilir açılırsa dedi. ben şimdi gider başka yerde değiştirtmeye kalkarım adamlar kapatamazlarsa telefonu, sonrasında apple'a gidip bunu değiştirin bana diyemem :)
benim karar veremediğim 850 tlverip yeni iphone 5 ile yoluma mı devam edeyim, yoksa satayım mı? ki satsam para etmiyor karım yok. ozaman hiç yaptırmıyım sıfırdan gidip yeni bir telefon mu alayım?
  • thebitterend  (07.01.15 11:06:13)
2012 sonbaharında çıkmış bir telefon nasıl geçen yılın telefonu oluyor?

ayrıca kullandığın aleti satarken neden kar etme amacı güdüyorsun?

o telefonu sat. iphone 6 al.
  • alperz  (07.01.15 11:09:48)
hani iphone 6'lar ilk çıktığında elemanın birisi telfonu eliyle büküyordu ya, işte benim telefonumda da o videodaki gibi olmasa da hafifçe bir bükülme var ekranın sol üst köşesinde ses açma kapama tuşlarından yukarısı arkaya doğru yamuldu. ama milimlik bir olay. telefonu yan tuttuğunuzda dikkatli bakınca apaçık gözüküyor. appledaki ben demeden anlamadı. ben gösterince yamukluğu kapatamayabilirler bunu ama denerler dedi.

  • thebitterend  (07.01.15 11:11:11 ~ 11:13:16)
2000 lira para verip aldığın telefonu 2 sene sonunda 400 lira etmediğini duymak üzücü bence. burda kar durumundan bahsedilmiyor. 2 yılın sonunda böyle bir cihazın sıfırının bile beş para etmemesi konu olan.

  • thebitterend  (07.01.15 11:12:28 ~ 11:14:04)
o zaman şöyle düşün, nasılsa yeni bir telefon alacaksın, ona bi dünya para verene kadar yenile. benimde başıma aynısı gelmişti geçen yıl 750 tl ye değiştirdim. en mantıklısı o gözüküyor. bu arada türkiye'de 980 e değiştiriyorlarmış

  • greenplease  (07.01.15 11:13:27)
Çok afedersiniz sorması ayıp nasıl bükülmüş? Arka ceo vakası mı

  • amator filozof  (07.01.15 11:16:36)
thebitterend, "karım yok" diye yazmışsın ona istinaden diyorum ben bunu.

benim de 2 yıl önce 2500 dolar verip aldığım bilgisayar şimdi 1000 dolar etmiyor. halbuki üstüne upgrade bile yapmıştım. yine de 1000 dolar ya eder ya etmez.

üzülecek bir şey yok. tüketici elektroniği pazarı böyle.
  • alperz  (07.01.15 11:17:08)
gözle kolayca anlaşılmayan yamukluktan dolayı telefonu kapatamayan servis bir işe yaramıyor demektir.
Kapatırlar merak etme. Başka servise götür gerekirse, veya youtube'ta bin tane video var, izle kendin bile yaparsın. Batarya değiştirmek en kolayı.

Aç bak, yamukluk bataryanın geldiği tarafta mı? Bataryan da yamulmuş mu? Eğer etkilenmediyse, yeni batarya da aynen oturacak demektir. Telefon da kapanır.

Adamlara bak ya, teknik servis diye geçiniyorlar, azıcık yamulunca "kapatamayız". Gerekirse yamukluğu düzeltsinler.
  • burfak  (07.01.15 11:57:59)
Şimdik o pili size 30 tlye değiştiririm. Baktık cidden kasa deforme olmuş kapanmıyor o zaman kasayı da sıfırlarız tahminen pil + kasa 250 civarı bir şey olur. Karar verirseniz net fiyat veririm.

  • excespeace  (07.01.15 12:12:56)
abi yemeyin şu teknik servis ayağına sikiş olaylarını.

açın youtube, alın aliexpress'ten bi batarya. 30 liraya her şey süt liman. gerçi 20 lira daha verip götürün bi telefoncu taksın.

garantin mi devam edecek ki teknik serviste yaptırasın? teknik servis dediğin yer keriz silkeleme yeri. hele apple türkiye'nin maşallahı var bu konuda.
  • calligrapher  (07.01.15 12:19:19)
aynı sorunu bende yaşıyorum aynı telefonda teknik servislere laf etmişler ama daha önce kullandığım iphonu yetkili olmayan bir yerde tamir ettirmiştim sapsağlam telefon sürekli sorun çıkarmaya başlamıştı içinden parçaları alıp bozukla değiştiriyorlarmış. o yuzden pilini değiştirmeye korkuyorum

  • ayhsegul  (07.01.15 12:22:20)
@alperz karım yok derken, apple'a 850tl verip sıfır iphone 5 alıp satarsam elime geçen para ile, şuan kendi telefonumu bu haliyle satarsam elime geçen para aynı demek istemiştim. yani ikisinin birbirine bir üstünlüğü yok anlamında.

çok kararsızım hala risk alıp bataryayı değiştirsem de yoluma mı devam etsem. yoksa 850 lira verip sıfır telefonla uzun bir süre daha idare mi etsem.
  • thebitterend  (07.01.15 12:49:25)
anlaşılmıştır.

elin tornavida tutuyorsa dal. çok mantıklı bir öneri getirmişler.
  • alperz  (07.01.15 13:26:57)
şu youtube'daki videolara bir bakayım en iyisi :)

  • thebitterend  (07.01.15 13:46:54)
Kasa darbeli olunca geri kapanmama ihtimali var. Kapanmayan 4S'e şahidim. Gerçi o dördüncü kez ekranı kırıldıktan sonra o halde gelmişti. En iyisi telefoncuya yaptırmak. Kasada sorun çıkarsa onu da değiştiriverirsin.

  • zombi  (07.01.15 15:41:37)
kardeş 400 tl etmesinde üzülecek bir taraf yok ki. 2 sene geçmiş üzerinden, eziik ve kenarı yamuk bir telefon elbette 400 tl edecek.

hele 850 verip yenisini alma işine hiç girmiyorum bile.
elindeki iphone+850 veriyorsun. yaklaşık 1250 ediyor. bu paraya bir dünya iyi telefon var. kampanyadan sıfır note 3, g3 bile alırsın.
  • ceycey e  (07.01.15 20:56:20)
hepinize teşekkür ederim yorumlarınız için.
@ceycey dediklerin mantıklı geldi. 1250tl verene kadar biraz daha bekleyip iphone 6 almayı düşünüyorum. iphone 5'i de bir telefoncuda batarya değişimi yaptırmayı deneyeceğim. baktım kapanmıyo ozaman yapacak bişey yok :) buraya kadarmış diyip yolumuza bakacağız :)

  • thebitterend  (08.01.15 08:44:32)