hayali arkadaş

az once bir makale olurken aklima geldi, küçükken hayali arkadasiniz var miydi? Napardiniz onunla? Benim asli diye bir arkadasim vardi. Kumral, kisa sacli diye saatlerce anlatirmisim, oyun oynarmisim. Kendi yas grubumdaki arkadaşlarımın oldugu siteye tasininca asli da gitti; nasil gitti hatirlamiyorum bile.

Zamaninda cok arastirip konuyla ilgili net bir sey bulamamistim. Hayali arkadasi olan cocuklar manyak mi oluyor acaba yoksa hayal gucleri gelismis mi?

İyi sıhhatte olsunlar..

  • amator filozof  (04.01.15 17:37:43)
Gelir gider onlar ara sıra.. Evlerden ırak..

  • amator filozof  (04.01.15 17:40:38)
benim lisedeyken vardı. kendisi beynimin içinde yaşıyordu falan baya bi değişikti. ama o zamanlar baya bi mental sorunlarım vardı kabul ediyorum uehdsıkx. sonra bi kaç sene sürdü o. daha sonra kendisini öldürmüştüm. sonra yavrusunu bırakmıştı bana. sonra da yavrusuyla bi süre zaman geçirdim sonra yavaş yavaş o da gitti. evet akıl hastasıydım uhfıds

  • sta  (04.01.15 17:41:36)
Amator filozof, yok yahu oyle bir manyaklik degil.5 yasina kadar gecen bir donemden bahsediyoruz ki ailem de gayet bilincli insanlardir, zamanında psikologlarla vs konusmuslar bu konuyu.

  • fraise  (04.01.15 17:42:38)
sadece filmlerde oluyor sanıyordum ben

  • hesabım silindi kırgınım modlar  (04.01.15 17:42:58)
ya bu olayı filmlerde çok duyuyorum ama hiç şahit olmamıştım. sen mi hatırlıyosun yoksa annenlerden mi duydun?

belki de bizim ülkede çocuk hayali arkadaşından bahsetse 'sus ağzına çarparım' ya da 'töbe bismillah cin girmiş la bunun içine' dendiği için çocuklar söyleyemiyodur. ya da söylüyolardır ama kendi kendilerine unutunca aileler de konusunu açmıyodur.

benim olmadı sanırım. olduysa da hatırlamıyorum ki hafızam iyidir. hayal gücü de baya gelişmiş manyak bi çocuktum :D manyaklıkla alakası yok sanırım. büyüdüğün çevre ile ilgili olabilir.

ekleme: yalnız @sta gerçekse senden korkmaya başladım :D ben gerçeğim bak beni öldürme.
  • seksen9  (04.01.15 17:44:04 ~ 17:46:46)
Geliyor bir dönem sonra gidiyor.. Yani giderse iyi.. Yoksa psikolog vs uğraş dur.. Seneler sonra neydi diye merak et.. İyi sıhhatte olsunlar..

  • amator filozof  (04.01.15 17:48:40)
Seksen9, ben de hatirliyorum annemler de anlatiyor. Kizin ismi bile varmis yani.

  • fraise  (04.01.15 17:49:10)
Minik donut canavari, o kadarini hatirlamiyorum valla cok kucuktum. bir daha da gormedim zaten kendisini ::p

  • fraise  (04.01.15 17:50:08 ~ 18:10:45)
şu an yanımda. selamı var.

  • battal gemalmaz  (04.01.15 17:52:41)
benim yoktu ama şimdi düşününce olsa güzel olurdu dedim. :)

calvin&hobbes'u çok severim. gerçi onda hayali arkadaş yok ama oyuncak kaplanı hobbes'un canlı olduğunu düşünüyor calvin. tatlı tatlı konuşuyor onunla. :)
  • m e l t e m  (04.01.15 18:01:31 ~ 18:03:31)
benim bildiğim genelde tek çocuklarda falan oluyor kardeşi olanlarda olmuyor. korku filmlerinde oluyor genelde ama onlar da zaten hayaletlerle konuşuyor :)
@seksen9 ya şimdi şöyle ımmfhh hdsjxkz. ya tamam işte gençtim o zamanlar geçti işte şimdi bahsettiğim zamanlar 16 sene öncesi falan :)

  • sta  (04.01.15 18:09:04)
Benim vardı adını Zeynep koymustum.

Can sıkıntısından oluyor bence. Zeynep yoktu biliyordum. Görmüyordum yani. Ama varmış gibiişte içimden onunla konuşuyordum. Yalnızlıktan olabilir.
  • antikitleruhlu  (04.01.15 18:14:37)
benim de varmış. annemler anlatır. ismi okvak.
ona da tabak falan koydururmuşum masaya, konuşurmuşum. 3-4 yaşlarındayken olan bir şey bu.
sonra kardeşim olmuş, okvak unutulmuş :)
  • iz  (04.01.15 18:18:44)
şöyle ki;
sağdan soldan tanıdığım arkadaşlarım sanki yanımdalarmış gibi onlarla oynardım. kendim yaratmadım onları. sadece yanımda oldukları hayaliyle oynardım.

  • norek  (04.01.15 18:19:58)
Hayali arkadaş değil de, kendi kendime muhabbet ederdim küçükken.
Yalnız bir çocuktum, ondan olduğunu düşünüyorum. Hiç manyaklık değil bence hayali arkadaş da.

  • locococo  (04.01.15 18:36:11)
Benim yoktu fakat o dediğiniz yaşlarda sık karşılaşılan bir durummus ve bir sorun değilmiş diye okumuştum bi yerlerde.

  • nereye bu gidis  (04.01.15 18:39:41)
Yok, olmadı. Çok canım çekti çocukken, yapayım dedim. Ona rağmen olmadı.

  • aychovsky  (04.01.15 18:42:28)
yok olmadı.ben hayali arkadaşı hep amerikan filmlerinde olur sanıyordum.

  • kuzey li  (04.01.15 18:43:47)
yoktu,hayali arkadaşı olan çocuklara deli gözüyle bakardım
çocukluk işte

  • basond  (04.01.15 19:01:23)
Benim hic olmadi, realist bir cocuktum.

  • delifaruk  (04.01.15 19:12:38)
İzlediğim çizgi filmlerdeki elemanlar etrafımdaymış gibi davrandığım olmuştu bikaç defa. O da filmin etkisinde olma gibi bişidi kusa süre sonra unuturdum

  • emirkulu2  (04.01.15 19:13:46)
manyak oluyorlar evet.

Ama Aslı gitti diyorsun ya, belki gitmemiştir daha. Belki tam da arkanda ne yaptığını izliyordur yıllardır sabırla, sen uyurken gölgelerin arasından sızıyor, habis düşlere boğuyordur seni.
  • rygard  (05.01.15 00:26:48)