evde vucut geliştirme ve fitness

Spor salonuna g,decek vaktim yok, belki evde de spor yapacak vakit bulamayabilirim,

lakin, spor yapıp az biraz vucudumu şekle sokmak istiyorum,

eve kondisyon bisikleti ve şu çalışma sehpalarından alsam bir kaç da dumbıl mıdır nedir ondan alsam iş görür mü?

Ben evde spor yaptım oldu diyen var mı?

odamda tv var dizi film açıp bisiklet sürebilirim, hatta ps4'te maç yaparken de bisiklet sürebilirim. bisiklet kısmı fittnes için ağırlık sehpası da kas vs için olacak.

Leslie Sansone-Walk at Home faydasını gördüm, özellikle şekle sokmak konusunda.

  • Lola90  (04.01.15 16:18:59)
boşuna masraf etme, evinde de yer kaplamasın.
aletleri almak işin en kolay kısmı, motivasyon gerekli. evde çok zor, evde fitness yapan çok az insan tanıyorum.

  • from potomac to kuban  (04.01.15 16:27:32)
Yalan olur o iş..

  • amator filozof  (04.01.15 16:39:48)
100 TL'ye alacağın dumbell set ile.

Chalean P90X programları ile gym'den çok daha fazla fayda sağlarsın.

Hiç üşenmem üstadın olurum.
  • jadle  (04.01.15 16:42:14)
spor salonunun olayı bence seni alıkoyacak bir şeyin olmaması. spor aleti dışında bir şey yok yani.
ama evde canın spor yapmak istemezse onlarca alternatifin var.
sahibinden com'a bakarsan hep eve alınmış ama 1-2 kere kullanılmış aletlerle dolu.
  • cedex  (04.01.15 16:54:57)
Salona gidip bırakanların oranı bu kadar yüksekken, evde gerçekten büyük kararlılık gerekiyor. Üstelik bu spor gelişimini gördükçe seni kendisine bağladığından ve bu süreç de evde daha ağır işleyeceginden oldukça zor.

  • Tyler89  (04.01.15 16:58:42)
Evde bir noktaya kadar gelişirsin, hiç alet edevat kullanmadan yağ yakıp vücudunu bir miktar şekle de sokabilirsin fakat bu çok kısıtlı yol almanı sağlar. Onun sonrasında salon şart.

  • angelus  (04.01.15 17:08:43)
vücudu şekile sokmak istiyorsan, öyle ağır makinelere gerek yok bence.
kaldırabileceğin maksimum ağırlıkta bir dambıl, kapıya asılabilen barfiks seti ve şınav/mekik ikilisiyle birlikte olur bu iş.
Youtube'da ev için fitness hareketleri var mesela. Orada ki belirtilen dambıl hareketlerine ilaveten şınav ve mekik de çekersen vücudunu hayli şekle sokarsın.
Şahsen, hiç bir salona gitmeden tarifini yaptığım şekilde uzun süreler çalıştım ve sixpack'li hayli atletik bir vücuda sahip oldum.
Zaten, bir kere vücudunu şekle soktuktan sonra ne kadar yoğun olursan ol, bir şekilde fırsatını bulup çalışıyorsun.
  • pangea  (04.01.15 17:14:35)