Laptop LCD Değişimi

Merhaba.
Elimde 2006 yılından kalma Dell Inspiron 6400 model laptop var. Bilgisayar benim bilgisayarım. Birine emanet vermiştim, lcd ekranı çatlatmış maalesef. LCD ekranı değiştirmek istiyorum. Elimde 2-3 tane 15 inç lcd ekran paneli var (anakartı vs bozuk bilgisayarlardan çıkma).

Bu LCD'leri benim Dell'e takabilir miyim? Açıkçası birine yeltendim. Ekrana güç gitti, fakat siyah ekran harici bir şey alamadım (Kapalı ekran değil, ledlere ışık gidiyor, ama siyah renk).

Daha önce böyle bir terübesi olan varsa, paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

şimdi lcd bağlantılarını yaparken 2farklı tür soket kullanılıyor.biri 2 pinli ve genelde beyaz renkli olan lcd arka aydınlatma için olan.diğeri de 40-50 civarında piniolan data soketi.işte önemliolan bu soket.
ben olsam değiştirmeye yeltenmeden önce internetten soket bağlantılarına bakardım.

  • izole  (05.01.15 23:22:18)