bu plan tutar mı?

yaş 27 cinsiyet erkek. bunu belirteyim önce. önümüzdeki mayıs gibi yollara düşüp önce avrupa sonra dünyayı gezmek istiyorum. hatta beğendiğim yerlerde bir süre (en fazla 2-3 ay) yaşamak istiyorum. bunun için hazır durumdayım. pasaportu 10 yıllık çıkarttım. maddi ve manevi olarak da hazırım.

30 yaşıma kadar gezmek istiyorum. bitirdikten sonra da gelip evlenip çoluk çocuğa karışmak istiyorum. nasıl bir plan?

Şimdiye kadar duyduğum en iyi plan

  • mountaincat  (03.01.15 01:31:10)
bence gittiğin yerde içine sinen bir ülkede ve şehirde evlenip çoluk çocuğa karış.
plan çok iyi. ama burda yaşama bence imkanın varsa.

  • mahone  (03.01.15 01:33:40)
ne kadar bütçe ayırdın en çok onu merak ettim..

  • dedim dedim de kime dedim  (03.01.15 01:34:03)
bence de süper plan.

birazdan seni kıskananlar gelecek.
  • diyarbakir karpuzu  (03.01.15 01:34:49)
para varsa nemo problemo...

yapilacak tek sey o dedigin su hayatta.
  • bohr atom modeli  (03.01.15 01:39:03)
geri gelme +1
darısı başımıza güzel plan

  • emirkulu2  (03.01.15 01:39:33)
ne güzel plan. inşallah tutar.

  • andy kaufman  (03.01.15 01:48:25)
(bkz: mayis kac mayis)

sen paradan haber ver.
  • goo.gl  (03.01.15 01:49:41)
sadece avrupa için 20 bin tl ayırdım şuan. zaten gezerken de çalışabiliyor olacağım. işim internetle alakalı olduğu için para sıkıntısı çekmicem hiç.

  • nemo problemo  (03.01.15 01:51:53)
parasız gitsen daha maceralı olmaz mı.

  • Allahin Sopasi  (03.01.15 01:52:26)
beni de al be :(

baya iyi plan tebrik ettim
  • shejia  (03.01.15 02:08:24)
Çok güzel plan, tebrik ederim.

  • Solem2  (03.01.15 02:09:48)
kabul edelim guzel plan.

  • sterimar  (03.01.15 02:27:10)
benzeri planları yapan ve gerçekleştiren insanlarla tanıştım. gayet oluyor.

bir türk arkadaşım yaklaşık 1.5 yıllık asya ve orta doğu seyehati yaptı.

çinde tanıştığım bir rus genç yaklaşık 2 yıldır yollarda ülke ülke geziyordu.

bana misafir olarak gelen bir finli evinden 1 yıl önce ayrılmış kamboçya dahil çeşitli
ülkelerde 2-3 hafta kalmıştı.

geçen yaz ölüdenizde tanıştığım bir fransız yaklaşık 10 aydır türkiyede yaşıyordu.
bizim kampta bulaşıkçıydı. ne iş bulsa onla geçiniyordu.

bu tanıştığım insanların hepsinin ortak özelliği baktığımda ve konuştuğumda keyifleri oldukça yerindeydi.
  • orpheus  (03.01.15 02:31:02 ~ 02:31:33)
Plan süper, umarım başarırsın. Yalnız şunu söyleyeyim. 20 bin tl = 6 bin euro kabaca. Bu parayla bir avrupa ülkesinde max 2 ay yaşayabilirsiniz.

Avrupadayken iş yapıp para kazanma olayına birşey diyemem ama 6 bin euro ile avrupayı gezmek (kalmayı demiyorum) zor. Kalacak yer bulursanız belki.

iyi yolculuklar şimdiden
  • bonjurkes  (03.01.15 03:18:26)
gelmek? o kadar yeri gördükten sonra türkiye'ye dönebilmek? burada yaşayabilmek?
berbat bir plan... maddi durumun da bunları yapacak kadar iyiyse asla sonu türkiye'de bitmemeli böyle bir planın.

  • ucan spagetticanavari  (03.01.15 03:38:42)
into the wild izleyip bende gaza gelmiştim taki sonunu izleyene kadar. her ecnebi gencin hayali ama tr de sonu çoluğa çocuğa karışmakla bitiyor.

  • mrthany  (03.01.15 04:31:57)
guzel plan. sonucta 30 sene boyunca gezemezsin.

  • baldur2  (03.01.15 06:49:11)
Ben de vize işini merak ettim dogrusu

  • manuel mandalina  (03.01.15 09:05:05 ~ 09:06:14)
şahane fikir.
de
hiç yurtdışına çıktınmı bilmiyorum ancak çıktığında geri dönmek istemeyebilir dönsen bile türk kadınıyla evlenmek istemeyebilirsin. benim son türk kız arkadaşım 5 yıl önceydi o günden bu yana türk kızıyla arkadaşlıktan öte gitmiyorum. gerek yok.
  • KidLazer  (03.01.15 11:48:55)
bütçeni görmemiştim. 6k euro ile avrupada idare edersin yaşam ancak çok sağlam bir bütçe değil açıkcası. özellikle transport işlemlerinde fiyat konusunda üzülürsün. almanyada trene verdiğin paranın üçte biriyle Ryanair'i kullanıp ülke değiştirebiliyosun mesela. ulaşım için sana bi kıyak geçeyim şu iki siteye bir bak. lokasyon ve hedef giriyosun aynı istikamete giden araçları buluyor car-sharing bildiğin.

mitfahrgelegenheit.de
blablacars.com
  • KidLazer  (03.01.15 11:55:35)
dönüşte evlenme kısmı hariç süper plan. o kadar şeyden sonra evlenmek istiyeceğini sanmıyorum.

Özgürlük hissi bağımlılık yapıyor..:)
  • rudeboy  (03.01.15 12:22:53)