tablet pişmanlık mıdır

benim 8 senelik laptop perte çıktı. bilgisayarda yaptığım şeyler sadece şunlar: slayt ders notu okumak, wikipedia'da saçma sapan şeyler okumak, film izlemek, haberleri takip etmek, facebook, duyuru.

yeni bilgisayar alacağıma, tablet alsam nasıl olur? torrent de kullanmıyorum artık zaten, bir şey de depolamıyorum.

bana mantıklı geldi ama bana mantıklı gelen şeyler genelde gereksiz veya saçma bulunuyor bazen. sizce ne yapayım?

oyun oynamıyorsanız, böyle mühendislikli şeyler yapmıyorsanız ne bileyim program kullanmıyorsanız ne gerek var ki zaten bilgisayar almaya? mantıklı bence de.

  • iste o kavunici balik  (02.01.15 21:35:11)
bence tablet candır, pratiktir. al gitsin.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (02.01.15 21:35:15)
bence laptop ile tabletin yeri ayrı, alabiliyorsanız ikisini de alın.

  • gezegen olan pluton  (02.01.15 21:38:04)
tablet flash ve java desteklemez. tableti sürekli kucağınızda tutmanız gerekir, uzun süreli kullanımlarda sıkıntı yaratır.

bilgisayar almak daha mantıklı. En rahatı, 1 saat facebooktan biriyle klavye ve tablet üzerindne yazışmayı deneyin ve farkı görün
  • bonjurkes  (02.01.15 21:39:29)
ikisinden biri diyorsan kesin laptop

  • ceycey e  (02.01.15 21:44:09)
Eğer çok komplike programlar ve amaçlarla kullanmıyorsan bilgisayarı (yüksek performanslı oyunlar, grafik tasarım, 3d tasarım, müzik prodüksiyonu, mimari, video editleme vb.) sadece dediğin gibi özelliklerle kullanıyorsan tablet daha pratik olabilir. Bir de ince klavyeli kılıflardan alırsan laptop gibi de kullanabilirsin böylece yazışmak da sorun olmaz:)

  • anten  (02.01.15 21:44:22)
@@@,

yok mühendislikli şeyler yapmıyorum düz kullanıcıyım. niye yeri ayrı ki tabletle bilgisayarın? bir de tablet için böyle küçük klavyeler falan olmuyor muydu ben mi yanlış biliyorum? ve kılıfları falan böyle masa üzerinde kullanım da sağlamıyor muydu?
  • vedat chili peppers  (02.01.15 21:45:14)
Bi ara ben de kafayı takmıştım alıcaktım laptop aynı seninki gibi perte çıkmak üzereydi

Sonra çoğu kişinin bilgisayar yerine kullanılmadığını söylediğini gördüm
Yani bir bilgisayarın olacak, tablet de yanına ekstra bişi olcak. Yoksa bilgisayarın yerini katiyen tutmuyormuş

Thus, laptopu yeniledim pişmanlık yaşamadım :)
  • emirkulu2  (02.01.15 21:45:33)
bütçeniz nedir bilemem ama hem dokunmatik hem klavye dock'una sahip tabletler var. windows'un yokluğunu ararım derseniz ayrıca w8'li tabletler de yaygınlaştı zaten. sıkıntı olmaz bence yani.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (02.01.15 21:46:14)
bütçe 1000 lira olsun.

  • vedat chili peppers  (02.01.15 21:47:51)
tablet laptopa göre taşıması klay falan ama aynı işleri yapamıyorsun tablet ayrı laptop ayrı derim bende

  • basond  (02.01.15 21:51:57)
abiler ben öğrenciyim ya iş falan yapmıyorum kimseyle de 1 saat yazışmıyorum. pilsiz laptop kullanıyorum 2 senedir ömrüm çürüyor yaptığım şeyler de okumak ve izlemek. izleme keyfi açısından sorun çıkarır mı mesela?

  • vedat chili peppers  (02.01.15 21:54:45)
sadece tablet olmaz ama hem pc hem laptop'um varken laptopu sadece film izlemek için kullanıyordum.

bir de tablet = ipad. gerisini düşünme bile. telefonda bu kadar büyük bir fark yok ama tablette direk böyle.

2in1 ikisini de olmaya çalışıp ikisi de olamamış bir alet. tablet+laptop en iyisi, yoksa normal laptop.
  • fayfim  (02.01.15 22:15:19 ~ 22:17:06)
ben senin yerinde olsan 2in1 alırım. zaten laptopun perte çıkmasını bekliyorum almak için.

mesela şu: www.hepsiburada.com
  • kuzey li  (02.01.15 22:15:55 ~ 22:16:15)
Bence tablet işini görür, ama kişisel tercihim dizüstüden yana olur benim.

Neden dersen dokunmatik olayını sevemedim. Tablete de klavye fare takılıyor ama o zaman da tabletin esprisi kalmıyor ki.
  • doxanikee  (02.01.15 22:31:28)
Windows'un tabletleri var, hp filan uretiyor. Genelde ucuz da oluyorlar, 8inch civarilar.
Flash da destekler her seyi de yapar :)

Hatta soyle bir sey var, adamlar bu aletle bile neler yapmis goz atabilirsin. forum.donanimhaber.com (Son sayfalarda hdd - klavye filan baglayip normal bigisayar gibi yapmislar :) )
Genel kullanim icin iyi degil (Dusuk hafiza-RAM) eger bu tur bir tablet alacaksan en az 32gb hafiza - 2gb ram gerekir.
  • ruhi mucerret  (02.01.15 22:33:04)
pcnin yerini tutmuyor. en azından bir sekmede bi müzik açayım diğerinde takılayım falan demek istesen bile zorluk. siteden film izlerken bir şeye bakıp çıksan film başa sarıyor falan. extreme şeyler de yapmıyormuşsun denenebilir aslında :D şarj sorunu olmayan güzel bir şey bulursan iyi olur. asus hd7 aldım ben özellikler falan gayet yeterli fiyatına göre ama şarjı o kadar çok gitmemeye başladı.

  • glamdr1ng  (03.01.15 00:00:58)
Epey bir windowslu tablet önerilmiş ben de onun hakkında yorum yapacağım. Bu tabletler bir harika dostum.

Ama şöyle bir durum var ki almışken kaliteli bir şey alman lazım en az i3 işlemci ve SSD'si olmalı. O zaman windows 8 dokunmatikle uçuyor. Atomlu tabletler heralde o kadar verimli olmaz.
  • Haldamir  (03.01.15 02:24:34)