Bu bir pot kırma mı?

Kız arkadaşıma iltifat etmek istedim.

-Çok güzelsin.Dünyada kaşları,gözleri,dudakları senden daha güzel kızlar vardır ama hiçbiri beni senin gözlerine baktığım kadar, dudaklarına dokunduğum kadar heyecanlandıramaz.

dedim.

Yok nasıl benden daha güzel kız varmış.Yok insan sevdiğine bunu der miymiş.Bir kezbanla mı beraberim?

demesen daha iyi olurmuş :)

  • thracian  (02.01.15 12:47:35)
ayrıl.

  • teknikekip  (02.01.15 12:47:37)
İltifat ederken başkalarını araya sokmayınız kadın olsun erkek olsun.

Bir dost
  • emirkulu2  (02.01.15 12:47:51)
dünyadaki en güzel kızsın demek samimiyetsiz geliyor hep ama.gerçekçi olmak niye hep mi zarar olur

  • Dimi  (02.01.15 12:49:51)
standart kız tribi yemişsin, kızda haklı.

şimdi gelip şeyi seninkinden uzun olanlar var derse nabacaksın?
  • efrasiyab87  (02.01.15 12:52:20)
doğrudur var derim ne diyeyim. en uzun seninki mi desin, zenci gerçeği var.

  • Dimi  (02.01.15 12:53:23)
ya deli misiniz arkadaşım, bir de kıza hak vermişsiniz.
böyle saçma şey mi olur? baba sen ayrıl bu kızdan, böyle bir ömür çekilmez. ömrü geçtim 1 hafta çekilmez.

  • teritori  (02.01.15 12:56:15)
dünyada senden daha yakışıklı, dudakları senden daha güzel erkekler vardır ama hiçbiri beni senin dudaklarına dokunduğum kadar heycanlandıramaz. oldu mu? olmadı bence de. ayrıca buraya gelip kız arkadaşın için kezban yakıştırmasını yapabiliyosan ayrıl bence.

  • elorelia  (02.01.15 13:01:14)
@elorelia

bence oldu.olay zaten o değil mi? ben dünyanın en yakışıklı erkeği olmadığımı biliyorum.kız bunu derse de yalan söylemiştir. ama birtek benim heyecanlandırıyor oluşum gayet yeterli bir duygu değilmidir
  • Dimi  (02.01.15 13:04:17)
@elorelia: oldu bence.

dünyada dudakları benden daha güzel ve muhtemelen benden daha güzel öpüşen erkekler vardır. eğer zaten gözü onlardaysa ohooooo işin var.
  • teritori  (02.01.15 13:04:25)
Yani, ortada buluşulabilir. Tepki aşırı ama iltifat da "Güzelliğin on par'etmez, şu bendeki aşk olmasa"nın bir tık üstü. emirkulu +1 İltifatta araya başkalarını sokmayın, eğer gerçekten bir konuda en iyisi olduğunu, olabileceğini düşünmüyorsanız. Gerçekçi olmak ile kıyas arasında birtakım nüanslar var. Zaten "Dünyanın en güzeli sensin" derseniz, bir tarafı ile güler. Kız zaten dünya güzeli olmadığını biliyor, ama beklentisi senin gözünde güzel olması. Sonuçta güzellik bakanın gözünde. Yoksa kadınlar "Brad Pitt değil, sen"i yalan olsun diye söylemiyor; Cem Yılmaz'ın dediği gibi "Yok artık"lık bir durum yok ortada. Kadınlar aşık olduğu kişiyi pırıl pırıl, ışıl ışıl, çevresinde hale ile görür ve Brad Pitt o halenin, o auranın yanında sönük kalır. Yoksa bu kadın da biliyor Brad Pitt'in ne olduğunu ama kadının içindeki tutku, senin Brad Pitt'i donunda sallamanı sağlar. Bu hatun da öyle olacağını umup hayal kırıklığına uğramış olabilir. Yine de tepki abartılı bence. Ben olsam, kısa bir "Allah razı olsun" ile gülerdim, baktım kavga çıkacak, öperdim.

  • aychovsky  (02.01.15 13:04:29 ~ 13:13:06)
ya tabii ki ondan güzel kızlar vardır ama bu böyle söylenmese kızın suratına daha iyi :D herkese de kezban demeyi bıraksanız ne güzel olacak artık.

  • freya  (02.01.15 13:07:22)
kızın sana "dünyada senden daha büyük penisli erkekler vardır ama ben seni seçtim işte" gibi bi cümle kurmasıyla aynı. haksızsın ama kız da haksız yok benden güzel de neymiş demekle

  • cannsuu  (02.01.15 13:08:50)
ya sizin kafanız mı güzel. heralde kız da biliyor dünyanın en güzel kızı olmadığını. ama illa gerçeği yüzüne söylemek mi lazım. yolda durdur bi kızı. bak canım bu kız senden güzel ama ben sana bakmaktan hoşlanıyorum de. oldu mu? bence yine olmadı. senin söylediğin de bu hesap.

  • elorelia  (02.01.15 13:09:38)
Mühendis misin?

  • arnold schwarzeneger  (02.01.15 13:11:24)
ya buraya gelip, bu lafı işittiği için kızan bir kıza hemen kezban yaftalamasını yapıştırıyorsunuz.

siz nasıl realist insanlarsınız? romantik olmak istiyorsanız (ki genelde sevgililere iett şoförü gibi değil de bir centilmen olarak yaklaşılır) böyle laflar edilmemeli.

kız da biliyor kendinden güzel kızların bulunduğunu. fakat bunu suratına söylemek sanki kızın güzelliğinin yetersizliğinden duyulan hayal kırıklığı gibi algılanmış olabilir.

kısacası bu sözü söylemek çok realist. ve realistler -acı ama gerçek- ilişkilerde maalesef hep kaybeder. biraz beyaz yalanlar söyleyin ya da yalan söylemek istemiyorsanız en azından bazı (acı) gerçekleri incinebilecek insanların yüzüne söylemeyin.

aynı şeyi bir kız erkeğe dediğinde ne kadar abes durursa bu da aynı şekilde abes durur. en azından gururu incinebilir. herkes buradakiler gibi kaya kalpli olmayabiliyor.

not: aynı şeyi geçmişte ben de demiştim, sonradan kafama dank etti ve hoş bir şey olmadığını anladım.
  • thracian  (02.01.15 13:14:02)
boş işler bunlar.

  • grimer  (02.01.15 13:15:31)
lan çocuğa neden yuklenıyorsunuz? gayet guzel iltifat etmişsin bro.
sonuçta "eş" olmak böyle bir şey. kız bence gerizekalı ya da hala mal mal kız tribleri atacak kadar çiğ.

  • dusmanimizkindirbizim  (02.01.15 13:17:23)
bence çok güzel bir şey söylemişssin. ilişkide önemli olan tarafların ne kadar güzel/yakışıklı oldukları değil, birbirlerine duyulan heyecan, tutku ve aşktır. git bunu sevgiline söyle yine ama ben güzel değil miyim derse ayrıl.

  • duygaa  (02.01.15 13:21:01)
hanım kızımıza kezban gibi bir sıfat kullanacaksan sen beyefendiye de öküz dememiz icap eder. fakat ne kızımız kezban ne de oğlumuz öküz.
sen bir pot kırmışsın kız da fazla tepki vermiş. bu kısa hikayeden, birbirinize uygun olduğunuzu çıkardım. ayrılmayınız. iltifat etmeye ve iltifat kabul etmeye devam ediniz.
başarılar.
  • don baba donelim  (02.01.15 13:25:12)
Gayet güzel bir iltifat, kız anlamlandıramamış ayrı. Pot falan değil bence.

  • pozzecco  (02.01.15 13:28:43)
illa karşılaştırmaya ne gerek var. güzelsin canım de geç. sana ne başkasının kaşından gözünden demiştir kız.

  • merena  (02.01.15 13:38:49)
kezbanın zirvesinde bence hocam. herhalde ondan daha güzel kişiler var, taylor swift değilse sevgilin.

  • mdmfk  (02.01.15 13:45:31)
Yıllar önce bir arkadaşım kız arkadaşına Aşık Veysel'in "Güzelliğin on para etmez, Bu bendeki aşk olmasa" dizelerini demişti de aynı tepkiyi almıştı..

  • mim  (02.01.15 13:58:54)
Kezban detected.
Samimi bir şey söylemişsin. Bu işin konusu açılırsa, ki açacaktır, Turgut Uyar'ın dizeleriyle gir olaya bir de.
Arasıra düşmüyor değil aklıma
Yabancı kadınların sıcaklığı
Ama Allah bilir ya, ne saklıyayım
Yanında ihtiyarlamak istiyorum...

eğer "başka kadınlara mı bakıyosun" derse bu şarkı eşliğinde kaç:

www.youtube.com
  • anten  (02.01.15 15:50:49)
kiz hakli. ama uzatmasina gerek yok. odunun bile guzel seyler soylemeye calistigini anlasin yeter.

  • yirtik foto  (04.01.15 00:41:15)
Ne guzel acik sozlusun, benim hosuma giderdi ama iste o kadin, erkek degil.

  • delifaruk  (04.01.15 00:58:54)
kız kezban.

  • kuzey li  (04.01.15 01:14:05)
Normalde bu bir pot kırma değildir. Ancak kız arkadaşınızı tanımadığınız ve bu söze nasıl bir tepki vereceğini tahmin edememeniz sonucunda bu bir pot kırmadır.

  • Skey295  (04.01.15 01:33:13)
kız arkadaşına kezban mı diyorsun bence sen potsun

  • Solem2  (04.01.15 01:33:52)