Kivi'den çıkan kırmızı örümcek

Demin kivi soyarken içinden minicik, tırnak ucu küçüklüğünde kırmızımsı bir örümcek ya da böcek çıktı. şimdi tribe girdim afrikadan vs. gelen örümcek hikayelerinden.Isırmış olabilir mi kiviyi oldukça sıkı tutuyordum. Ne yapmalıyım?

Emin misin kırmızı olduğuna?
Isırıkları hissedilmez onun ve zehirlidir.

  • kahve kokusu  (02.01.15 00:24:58)
yeme at kiviyi. ben bu kadar cimrinin bir araya toplandığı başka bir platform görmedim her gün aynı stk'sı geçmiş yiyim mi, açıkta kalmış böcekli yesem mi soruları. yemeyin kardeşim, at çöpe nedir yani. aç insanlardan vuranları da anlamıyorum; o kiviyi sen yemesen de baska bir fakir yemeyecek.

  • mula  (02.01.15 00:26:21)
Mini minnacık kırmızılı bir şeydi. @kahvekokusu

soruda kiviyi ısırmış olaiblir mi diye sormuş gibi olmuşta beni ısırdımı. bunu sorabileceğim filan bir yer var mı?
  • alihoca  (02.01.15 00:29:46)
Bunun kolları daha kısası ise kuş biti olabilir. Dışarıda çok varlar. crushingwaves.files.wordpress.com

  • Lim5  (02.01.15 00:31:38)
yahu nolcak, ye gitsin.. bu kadar da pimpirikli olmayın.

  • reso aga  (02.01.15 00:31:39)
Örümceği kontrol altında tutun. Hastanede iken soracaklar

  • kahve kokusu  (02.01.15 00:33:10)
@kahvekokusu örümceği üfledim gitti? hastaneye mi gitmem lazım?

@lim5 benziyor ama aynısı mı emin olamadım
  • alihoca  (02.01.15 00:35:43)
bence binayı karantinaya alın kjsdhf

  • reso aga  (02.01.15 00:36:40)
Kaşıntı var mı

  • kahve kokusu  (02.01.15 00:51:30)
yok @kahvekokusu

  • alihoca  (02.01.15 00:52:13)
Kivi Artvin'de yetişiyor ne Afrikası mk

  • r_u_h  (02.01.15 10:24:16)
kivi zararlıları diye arat senin örümceğin resmini görebilirsin büyük olasılıkla. yani kırmızı örmcekler bitki zararlılarıdır, çoğu bitkide olur. ticari kaygı yaratırlar ancak insan sağlığına zararlı olan kırmızı örümcek olduğunu sanmıyorum. belki vardır da ben duymamışımdır açık kapısını bırakıp hemen ne yappmalıya geçeyim.

sebze meyvelerinizi biraz sirke eklediğiniz suda birkaç dakika bekletmek bitki zararlılarından ve yumurtalarından korunmanızı sağlar. keza sirke tüketmek de bağırsak florasına katkılarının yanı sıra bu tür zararlılara karşı da iyidir. (şifalı bitkiler kitabından fırlamış gibi cümle de kurdum ya, valla yaşlandın sen deseler diyecek laf bulamıcam bu gidişle..)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.01.15 10:34:43)
öldü

  • kahve kokusu  (02.01.15 15:25:38)
haber var mı

  • kosun lan mevzu var  (02.01.15 15:28:02)
bundan sonra kivi yiyemicem sanırım :s

  • secilmis uye  (02.01.15 15:30:31)
lim5 in verdiği görseldeki, kısa bacaklı olan böceklerdense, evet ısırdığı zaman çok ufak bir acı hissediliyor. ancak gerçekten çok az.

kırsalda büyüdüğüm için o böceklerle çok yakınlığım vardı. bir zararını görmedim. o kadar pimpirikli olmayın +1 ama sirkeli suyla yıkayın ya da karbonatlı ve tuzlu suda bekletin meyve sebze temizliği için.
  • dahinnotha  (02.01.15 15:36:03)
adam hala ortada yok

  • kosun lan mevzu var  (02.01.15 16:54:48)
yaşıyorum dostlar. kivi yiyin, yedirin.

  • alihoca  (05.01.15 10:25:27)