Kore Dizilerini Kimler İzliyor?

gördüğüm kadarıyla ergen kızlar ve bir an önce evlenmek isteyen romantik komedici 25 yaş altı kızlar.

bu arada genellemem sadece bir kaç tanıdıktan oluşmuş bir çıkarımdır. doğrusunu merak ediyorum.

ek: kore dizisi diye sordum ama, tüm asya dizilerine mi kore dizisi der oldu millet? yoksa harbiden sadece kore dizileri mi izleniyor?

üniversiteye giden çocuğu olan yengem izliyor.

  • ron dennis  (28.12.14 22:31:42)
Kore sineması izlerim ama dizi izlemem.

Aynı şekilde Japon sinemasını da yakından takip ederim ama dizilerini izlemem.
  • hiko seijuro  (28.12.14 22:34:27)
hafif toplu ve hiç sevgilisi olmamış kızlar.

  • namus ninjası  (28.12.14 22:34:57)
canı türk dizisi izlemek isteyip de sırf şekli bozulsun istemediği için izlemeyenler tarafından izleniyor zira hem bayıklıkları hem de genişlikleri bizim sıradan dizilerimize çok benziyor.

  • baba jo  (28.12.14 22:36:18)
kore dizisi nasıl olur hiç bilmiyorum da lise sondaki kız öğrencilerim izliyor. ayıla bayıla anlatıyorlar.

  • bruges  (28.12.14 22:37:47)
Kore dizisi ne ya?

  • buff  (28.12.14 22:38:21)
liseliler izliyor genelde.

  • kuzey li  (28.12.14 22:39:07)
Ben filmini de dizisini de izlerim. Ortamlarda çok belli etmem, çünkü hitap ettiği genel izleyici profili (ergenler, kpopcular) beni bayiyor. 500 saatlik Türk dizilerinin yanında 16-20 saatte bitmeleri iyi. Kültürleri bize çok yabancı gelmiyor. Samimi ortam falan filan. Gerçi belli bir kalıbı var, sondan üç önceki bölüm aralarına biri girer-kaza olur-hafızasını kaybeder-büyükler arayı bozar-facia olur sonra kalan bölümlerde toparlarlar biter.

Edit Bvlgari takım giyen, cool, erkek, evli, çocuklu matematik öğretmenimiz bu tarihi kore dizilerinin delisiydi. İzleyenler her yerde ama bu sacma genellemeler yüzünden ortaya çıkamıyorlar.
  • Lim5  (28.12.14 22:43:42 ~ 22:59:06)
kore dizisi mi japon mu bilmiyorum trtde 20 kez farklı isimle yayınlanan bir dizi vardı; imparatorluk döneminde geçiyordu; emekli tayfasının çok izlediğine şahit olmuştum.

  • wilhelmwasmuss  (28.12.14 22:45:00 ~ 22:45:34)
ilk kez trt'de verilen goong'u izlemiştim üniversite yıllarımda, çok beğenmiştim. yıllar sonra internetten dizi izleme yaygınlaşınca orijinalini bulup izledim bir kez daha. sonra hana kimi'yi izledim. bunlara benzer önerilen bir kaç diziye daha başladım ama sarmadı, sonra da vakit bulamadım.

bunlar genelde acılı arabesk tarzı oluyor, roller değişmiş, erkekler kızları süründürüyor falan çok acayip :P kaliteli bişeyler bulsam izlerim yine. tavsiyelere açığım.

edit: kore filmlerini de severim.
  • manuel mandalina  (28.12.14 22:50:26 ~ 22:50:59)
Bir dizi türü seviyor diye evlenmek isteyen insan yaftası yapıştırmak size yakışmadı ete summer. Kadınsınız diye hatırlıyorum. Uzakdoğu yapımlarında aşk çok masum yaşanıyor ve kültür olarak bize yakın yerleri var muhafazakarlık anlamında özellikle. Erkekler ise bizimkilerin aksine vurdu mu göçerten değil oldukça nazik tipler. Zengin memleket. Özetle olayın bütünü Türk kızı ütopyası. Beğenilmesi gayet normal. Bu demek değil ki hepsi evlilik meraklısı falan. Sinema dizi endustrisi zaten bizim ütopya özlemimizi gidermek için varlar.

Bu kadar savunuyorum ancak kendim hiç izlemem. Ağır animeci olduğumdan duruma biraz vakıfım hepsi bu.
  • emirkulu2  (28.12.14 22:50:50)
Bir centilmenin gururunu izliyorum ben, diğer kore dizilerinden hallice... Yaşım 25 boyum 184

  • sen olmayan cocuk benim  (28.12.14 22:51:43)
ben de bunların nasıl bu kadar popüler yaygın falan olduğunu merak ederdim. şimdi düşününce böyle nasıl desem, biraz daha kendi içinde olan kızlar mı izliyor ne. @namus ninjası +1 de diyorum.
ama bunu izleyen erkek hiç görmedim. garip bir şekilde sadece kızlar ve kendine münhasır bir havada olanlar. yani bakınca çıkarımda bulunabilirim bile galiba kore izleyip izlemediğini.
dizilerin içeriğini bilmiyorum, çıkarımım içerikle alakalı değil o yüzden.
  • uzunuzunilgi  (28.12.14 22:53:26)
hiç izlemedim, dizi pek sevmem ama asya sinemasını çok severim.
bunları izleyen 25-35 yaş arası birkaç tanıdığım var.
bu arada hiçbiri toplu veya sevgilisiz hatunlar değiller :)
ara ara moda oluyor böyle şeyler sanırım.
  • lily briscoe  (28.12.14 22:59:25)
kız kardeşim izliyor 18 yaşında. okuldan birkaç kız arkadaşım izliyor 22 yaşlarındalar.

  • iste o kavunici balik  (28.12.14 23:02:35)
biz ailecek trt'deki kore dizilerini severek izledik, izleyeli bayağı yıl oldu tabi. ailecek derken gerçekten takip ettik, saray mutfağında çalışan kızı da, imparatorluk kuranı da trt'de ne varsa yani.
şu an güncel olarak neler var bilmiyorum, denk gelsem izlerim sanırım.
yaş 22, ergenliğim bitti sayılır, romantik komedici değilim, hiç bilmediğim bir kültürün yaşayışını görmek güzel oluyordu ve şaşırtıcı ama sürükleyiciydi diziler.
  • kahin ahtapot paul  (28.12.14 23:12:27)
annemle babam izliyor. hem de deli gibi.

  • ufukcel  (28.12.14 23:14:22)
elit apaçiler.

  • ya ben lan neyse  (28.12.14 23:16:31)
bizim öğrencilerden bir kaçı izliyor. içlerinden apaçi olanı çok az. gayet terbiyeli kızlar. üstelik korece yazmayı da öğrenmişler. korece kopya yazıyorlardı. hocalar anlamıyordu :D
ayrıca kore dizileri şu anda genç kızlar arasında çok yaygın. sürükleyicilikleri var ve türk aile yapısına uygun diziler. büyüklerden izleyenler de bu amaçla izliyorlar...

  • gotic  (29.12.14 00:22:25)
hiç izlemedim hayatımda ama gördüğüm kadarıyla genelde 25 altı kızlar gerçekten de ve hala beyaz atlı prens hayali kuranlar

  • isadora  (29.12.14 00:24:13)