Arabadan anlayanlar-arabası olanlar- kadın için araç tavsiyesi (capsli)

Selamlar,
Kafam çok karışık.eşimin uzun zamandır ehliyeti var ama tecrübesi yok.bir araç almak istiyorum.
İkinci el 2007 sonrası hatchbag 80.000 km otomatik araçlar 30.000 tl den başlıyor neredeyse.
Tecrübesi yok ama 15 ders otomatik araçla ders aldıracağım.çoğu kişi sıfır alma diyor ancak Aklıma yatan bir araç var.hyundai i10. Sıfırı 38-39 bin tl mertebesinde.bir de 15 ay 15.000 tl 0 faiz.sizce nasıl.kadın suserlerin yorumu da önemli.
Sizce ne yapayım alayım mı bu aracı.alternatif mi bakayım?

Teşekkürler,

www.hyundai.com

skoda fabia 0'ları 34.900 ama otomatik var mı bilmiyorum. seat ibiza da bakılabilir.

  • signore  (25.12.14 21:58:22)
İ10 nasıl peki.

  • sapkasiz cikmam abi  (25.12.14 21:58:46)
ikinci el al.
kasko kesinlikle yaptır.
edit. aracı eşinin üstüne al, kasko düşük çıkar
  • kahve kokusu  (25.12.14 22:01:30 ~ 22:02:03)
i10 hakkında pek bilgim yok ama param olsa ve 0 araba alacak olsam fabia, ibiza ya da polo alırdım. vw grubu hepsi zaten.

  • signore  (25.12.14 22:03:37)
bu i grubunun ikinci el piyasası diğer araçlara göre biraz zayıf. daha sonra satmak isterseniz sıkıntı olabilir. ikinci el + kasko daha mantıklı gözüküyor.

  • a darkness coming  (25.12.14 22:23:36)
dışardan "kadın arabası" olduğu belli olan bir araba almayın. trafikte ne manyaklar var...

  • physcos physcos  (25.12.14 22:33:32)
Arkadaşlar haklısınız ama ikinci el de pek bir ucuz değil.30 bin tl altı düzgün araba yok.
Önerisi olan var mı peki ?

  • sapkasiz cikmam abi  (25.12.14 22:53:58)
  • kahve kokusu  (25.12.14 22:55:54)
hyundai bana güven vermiyor. bir de acemi olsam kesinlikle binmek istemezdim.
opel corsa falan bakabilirsiniz ta da vw polo.

  • kayranin kedisi  (25.12.14 22:57:26)
İ10 bana fazla ufak gibi geliyor, bir güvensizlik hissi veriyor sanki. Ama donanım vs açısından takdir ettiğim bir araba. Ben sıfır almaktan yanayım ki aynı şekilde düşünüp sıfır fiesta aldık. Min 5 sene kullanır diyorsanız i10 ya da i20nin baz modeli alınabilir bence.

  • capitatum  (25.12.14 23:01:06)
benim arabam micra ve kesinlikle tavsiye ederim. bi de sıfır al diyorum ben. hayırlı olsun. :)

  • kakao  (25.12.14 23:05:49)
jazz'a da bakabilirsiniz 2007 den beri ablamda var oldukça memnun

  • mirty  (25.12.14 23:18:18)
Ben şu kadın arabası ayrımını anlamıyorum.

Sürücü kursunu Getz ile almıştım. Küçük olduğu için trafikte güven vermiyor. Kaza yapsam içinden çıkamam diye düşündüm. Sonra Kia'nın büyük bir sedanını kullandım. Rio'ydu herhalde. Yok böyle rahatlık, genişlik. Camı kocaman, her yer gözüküyor. Alacağınız arabaya kendi oturup karar versin. Megane HB acayip rahatsız geldi bana mesela. Captur'u, Zoe'yi daha çok sevmiştim. (Renault bayisine gitmiştik de ondan bu örnekleri verdim. Renault'nun otomatiği sorunsuzmuş.) Bizim Honda City arabamız, küçük minik hatchbacklerden daha rahat geliyor. Hatta bence Honda City alın ben çok seviyorum arabamızı. Neyse kendi sevdiyse, kendini güvende hissederse alın. 0 almak konusunda bir fikrim yok.
  • Lim5  (25.12.14 23:29:06)
net bilgi
www.youtube.com

  • hybrid427  (25.12.14 23:43:17)
@Kahve kokusu, otomatik tüm araçları koymuşsun ama 160.000 km de bir araç almak mantıksız.lpg istemiyorum be hatchbag olmalı.böyle olunca çok az alternatif kalıyor 30.000 tl ye kadar.

@kayranın kendisi, opel corsa otomatikin sıfırı kalmadığı için ikinci elleri sıfırdan daha pahalı.planım aslında corsa almaktı.

@Capitatum, 5 sene kullanırız diye tahmin ediyorum.

@kakao, micra sıfırı pahalı gelir bize.

@Mirty, jazz otomatikte en iyi deniyor ancak geçen sene 22 ktl olan araçlar 30-32 ktl olmuş.o kadar para verince sıfır almak daha mantıklı.

@Lim5, sedan istemiyor eşim malesef.

@hybrid427, bunu izlemiştim.onlar çok beğenmiş.eksi olarak söyledikleri 1.2 sinde yok.dikiz ayna, vites kolu falan 1.2 de güzel.ben 1.2 düşünüyorum.
  • sapkasiz cikmam abi  (25.12.14 23:56:51 ~ 23:58:38)