bulaşık makinesi bekar tek yaşayan için gerekli mi?

ben bulaşık makinesine bulaşıkları koymadan önce sudan geçirilmesi gerektiğini biliyorum. öyle midir? öyleyse bana hiç gerek yok. ama değilse sizce gerekli mi değil mi bekar ve tek yaşayan biri için?

Hiç hiç hiç gerek yok. Tek kişininkini elde çok rahat halledersin.

  • doxanikee  (24.12.14 21:17:00)
Bulasiklari bekletmemen gerekir normalde, bu yuzden bence gerekmez. Ama bulasiklari biriktiyorsundur dag gibi, toplu yikiyorsundur biriktikce arada bir, o zaman kullanirsin. Yedigin 2 tabagi hemen yikayip koymak daha mantikli bence.

  • delifaruk  (24.12.14 21:17:42)
Gerek yok ya. Bekarım tek yaşıyorum. Alsam da koyacak yerim yok zaten

  • emirkulu2  (24.12.14 21:18:06)
ben de tek yaşıyorum gerek duymadım ama olsa fena olmaz.

benim sıkıntım dolduracak kadar bulaşık olmaması. o dolana kadar küflenir bulaşıklar. küçükleri var onlar da pahalı amk. onu alana kadar büyüğünü alırsın.
  • ya ben lan neyse  (24.12.14 21:20:22 ~ 21:20:53)
Ben nefret ediyorum bulaşık yıkamaktan, tek tek yıkadığında çok su israfı oluyor. İmkanım olsa alırdım. Çünkü Yağlı bulaşıkları (seramik ve porselen dışındaki tüm bulaşıkları) Elinde içine sine sine yıkayamıyorsun. Tava yumurta koktuğunda delleniyorum mesela ama elimden bir şey gelmiyor.

Kısacası al gitsin. Hem zamandan tasarruf, hem sudan, hem kendi enerjinden. Hem de içine sinen temizlik. 500-600 liraya sıfır makineler var.
  • yirmisantim  (24.12.14 21:21:09)
ölü yatırım!
makineye ayıracağın bütçeyi başka ev eşyasına ayırman daha mantıklı. tek kişinin ne kadar bulaşığı çıkabilir ki?! ayrıca makineyi çalıştırmak için yeterince dolmasını beklemek isteyeceksin ve bu da 3-4 gün olacak ve onun kokusu da ayrı bir işkence olacak.. hem hergün yemek yapmadığını düşünürsek de makineyi doldurma süren artacak vs..
tv'nin daha kalitelisini alırsın ya da evin başka bir köşesiyle ilgili masraf yaparsın, makineye ayıracağın bütçeyle..
  • ademolog  (24.12.14 21:23:33)
Şart

  • etkilenmekicinkotuarkadasariyorum  (24.12.14 21:31:01)
ben de tek yaşıyorum. alsam ve dolmasını beklesem evde tabak/tencere/çatal/kaşık kalmaz :)

gereksiz +1
  • c1b2k3  (24.12.14 21:37:26)
aşırı gereksiz.

  • vatandasacartcurtyok  (24.12.14 21:40:32)
Ben de tek yaşıyorum 5 senedir ayni evdeyim. Eski evden kalma bulasik makinam var ama mutfakta fazladan su ve tahliye borusu vs olmadigi icin kullanmiyorum. Ha en fazla 1 saatte yapilir o borular ustayi getirip ama 5 yildir cok useniyorum buna. Düşün o kadar gereksiz.

  • emfuzi  (24.12.14 21:51:09)
NE DEMEK LAN GEREKSİZ! Olum bak sen bakma böyle dediklerine hayat kurtarıyor hayat. bir yıkarsın elde iki yıkarsın sonra birikir dağ olur sonra ah ulan keşke palve'yi dinleyeydim de iyi kötü bi makine koyaydım şuraya dersin.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.12.14 21:57:51)
set üstü alabilirsin.

  • sutlu nescafe  (24.12.14 22:42:50)
bence cok gerekli. bulasik yikamaya usendigim icin yemek yapmadigim oluyordu :) son 1 yildir kullaniyorum . hem zamandan hem de faturadan tasarruf ediyorsun. simdi istedigim tencere tava yemegini usenmeden yapiyorum.keske daha onceden olsaymis diyorum.butceni zorlamayacaksa al bir tane faydasini kullandikca gorursun.

  • desktopu  (24.12.14 22:45:18)
net, evdeki bilgisayardan sonra en gerekli eşya. gereksiz diyen düşmanındır, fitnecidir.

  • rygard  (24.12.14 22:49:09)
televizyon mobilya olmasa da olur, ama bulasik makinesi şart.

  • jaygatsby  (24.12.14 22:53:36)
bekar erkeğin hayatını kurtaran şeylerden. 3-4 yıldır elimi sıcak sudan soğuk suya sokmadım:)
ayrıca önceden durulaman falan gerekmiyor.koy makinaya gitsin.

  • yalnux  (24.12.14 22:59:54)
ilk alınması gereken eşya bence de. gereksiz diyenlere şaşırdım.

  • n62  (25.12.14 07:43:29)
sık yemek yapmıyorsan gerek yok. ama evde yemek yapıyorsan al bence, bir süre sonra tencere tava yıkamak çok bayıyor.
azıcık suya tut, öyle ovalamana falan gerek yok. leke kalmasın diye yapılıyor zaten.

  • bradshaw  (25.12.14 08:39:55)