Kayarak tavaf etme projesi

Biraz önce twitterda karşıma çıkan bir proje sizinlede paylaşmak istesim

imgur.com

allahümeheloy! agshdjklş günaha da sokar :D biraz önce oturdum koskoca einstein görelilik kuramını basitleştirip anlattım, üzerine kuramın imkanını düşünürken bununla karşılaştım, sinirim bozuldu akşam akşam :D ne güzel şeylerle uğraşıyorlar. hani bizimkilerde bunlardan farksız.

siz ne düşünüyorsunuz bu proje hakkında.

Cok turist ceker, iyi proje. Hatta binlerce turist musluman olur o vesileyle:))
Ama hayata gecerse ayvayi yeriz, butun hocalar bunu tartisir etrafta. Tv'yi isgal ederler valla i*neler. Yasar nurisi, cubbelisi, nihati, hatipi hepsi bir fikir yurutur kafamizi sisirirler, gidip kaysak da zevk almayiz.

  • delifaruk  (24.12.14 20:37:21 ~ 20:39:17)
O kalabalikta kimin kime kaydigi anlasilmaz. Sevap kazanalim derken boylarindan buyuk gunaha batarlar.

  • vesna  (24.12.14 20:39:25)
hocam hac dediğimiz şey şekilden ibaret değil ki. "dön 7 kere sevapları topla, görevini ifa et" gibi... oradaki dönme meselesinden şeytan taşlama meselesine kadar çok derin anlamlar, manevi muhtevalar ihtiva ediyor-cümleye bak amk-, belki de fiziki anlamda yapılan o yolculuk (ya da görev) içimize yaptığımız yolculuğun ancak yarısı. olayı böyle basitleştirip, alaya alırcasına itibarsızlaştırmak düşüncesizce. onu anlamayan bir proje işte.

din uzmanı ya da ilahiyatçı değilim.

edit: kayma değilmiş yahu yürümeymiş. eğer öyleyse iş değişti.
  • ya ben lan neyse  (24.12.14 20:47:27 ~ 21:19:04)
bence direkt kabeyi kendi etrafında çevirelim tüm insanlık kurtulalım?

  • shotgunwoman  (24.12.14 20:58:46)
proje engelli, ampute, immobilize bireyler için iyi. duruma göre extrem bireylerin de ilgisini çekebilir

  • namus ninjası  (24.12.14 21:03:43)
@shotgunwoman hay aklinla bin yaşa.

Ayrica bu proce bence cok mantikli. Aquapark gibi asagiya havuz yapilirsa bi de ben bile gidebilirim.
  • emfuzi  (24.12.14 21:04:30)
Kayma falan degil o. Yuruyerek yukari cikiyorlar sonra asagi done done yuruyerek iniyorlar. Ama bu gereksiz bir proje

  • gotic  (24.12.14 21:08:07)
  • ron dennis  (24.12.14 21:16:28)
en altada havuz yapsınlar aqua park mı orası. akşam akşam görmek hoşuma gitti bizden daha boş bir millet varmış... :D

  • kuzey li  (24.12.14 21:23:39)
Sıyırdılar iyice. Zemzem towerdan sonra bu mu yani.
Kabeye tepeden bakarak tavaf başlayacak. Bilmiyorum şahsen içime sinmezdi.

  • emirkulu2  (24.12.14 21:35:34)