bitirdiğiniz bölümü başarı olarak görüyor musunuz?

seneye okulum bitiyor.tabi uzamazsa.ama içimde bir tatminsizlik var.birşey başarmış gibi hissetmiyorum yani.

bölüm zor biraz.ingilizce. yada bana zor geliyor.kapasitemi aşan bir bölüm.kazanmakla bitmiyor iş.

neden böyle oluyor?

peki siz bitirdiğiniz bölümü başarı olarak görüyor musunuz?

hayır.

  • ron dennis  (22.12.14 21:20:25)
Hayır.

Ekleme yapayım: Akademiyle ilgili çoğu şeyi başarı olarak görmüyorum.
  • buff  (22.12.14 21:22:18 ~ 21:22:53)
Ben görüyorum. Tıp. Inan ki geceler boyu sabahlamak ve gıkını bile çıkaramamak çünkü yapmak zorunda olman, hocaların kaprislerini aşağılamalarini çekmek sözlüden önceki geceler uyuyamamak herşeyi çalıştığın iyi geçeceğini umduğun bir sözlü sınavda kitabındaki kopuk sayfadan sözlü sorusu gelmesi, ne bileyim. Hayatımın en zor yılları idi sanırım. Tanıdığım insanlar var ve şunu diyorum bakıp sanırım ben o bölümü bir yıl erken gözü kapalı bitirirdim . Hani tez zor geliyor ya insanlara. 4 yılınızı öyle geçirdiğinizi düşünün o biziz işte. Tabi birde bitirdikten sonraki çalışmamız gereken tus sınavı var. Demem o ki çok şanslisin.

  • mobydick  (22.12.14 21:29:36)
@mobydick önce o ev arkadaşını şutla sonra tus falan düşünürsün :))

  • gamaflex  (22.12.14 21:33:44)
Görüyorum.

  • gmzo  (22.12.14 21:34:14)
yoo. herkes üni mezunu artık. yuksek yapmak sart.

  • all girls dream  (22.12.14 21:36:32)
yes. mezun olana kadar can verdim nerdeyse. genel hayat manasında bir başarı değil, şimdi herkes üni mezunu. lakin benim gibi biri üşengeç biri nazarında mühim bi olay.

  • emirkulu2  (22.12.14 21:38:03)
hiç şu kep atma olaylarına bile girmemiştim zamanında. o derece uzağım. bir de onur öğrencisi miydim neydim. başarı maşarı değil özetle, önemli olan ondan sonrası.

  • soso  (22.12.14 21:40:16)
Tıp. Evet. Hayatta kalmak bile başarı. 3 haftada bir sınav var, 400 sayfadan falan sorumlu oluyorsun her sınavda. Pratik Sınavları var. Soru başı 30 Sn, geriye dönmek yok. Sözlüler var, profesörler karşı karşıya. Ayy bilmiyorum diyemezsin, gerçi bilsen de 100 lük deyılsın deyip 0 vereni var. Nöbeti var, gündüz koşturmacası - herkesin seni kullanması var. En bombası TUSu var. Öyle yani.

  • Lim5  (22.12.14 22:00:26)
Görmüyorum. Zaten bitireceğim bölümle ilgili bir meslekte de çalışmayacağım. Benim için üniversite hayatım bilinçsiz ve ani yapılan seçimlerden ibaret oldu. Ne yapmak istediğimi bilip istediğim bölümden mezun olup, istediğim alanda çalışsam bunu bir başarı olarak görürdüm.

  • april12th  (22.12.14 22:20:02)
bitirmedim daha okuyorum ama evet başarılı olmamda yardımı olacak bir bölüm olduğunu düşünüyorum. ama bölümün kendisi bir başarı değil.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.12.14 22:21:04 ~ 22:26:15)
görmüyorum. bir şekilde mezun olunuyor üniversiteden. önemli olan bölümünü, yapacağın işi sevebilmek, kolay veya zor olması önemli değil, sevemezsen kendini geliştiremiyorsun, belli bir bakış açışıyla değil dandik bir kağıt parçasıyla bitirip gidiyorsun işte.

  • limited access  (22.12.14 22:23:29)
bitince görücem

  • Solem2  (22.12.14 22:23:50)
okulumu erken bitirdim 3.5 yılda yani hiç bunu başarı olarak görmedim.
4 yılda bitirmek de başarı değildir.

  • basond  (22.12.14 23:49:52)
hayır. esas amacım tıp okumak. tıpı kazansam da birkaç aylık bir tatmin olacak sonra onu da başarı olarak görmeyeceğim eminim. bilgisayar öğretmenliğini kazandığımda çok sevinmiştim. 300 en üst ham puandı. 266 almıştım. memnundum. bitirdiğimde de öyle. müthiş bir tatmin. ama geçiyor. geçmeli de zaten yoksa öylece durduğun yerde durursun.

  • enfarktus  (23.12.14 09:54:08)
hayır

  • verbanadüşlerimi  (23.12.14 09:55:53)