capsteki tek eşlilik durumuna ne diyorsunuz. (tam 49 eş kayıp)

Bu eşler gerçekten nerede olabilir. Çok ciddiyim pazar pazar 49 çift malesef bu durumda. Sizde de bu oran yüksek mi?imgur.com

düşük

  • grimer  (21.12.14 21:42:12)
monogami.

  • nereye bu gidis  (21.12.14 21:42:15)
balkonda kuruttuğun zamanlar olduysa uçup gitmiştir toparken farketmemişsindir

  • freebird5406_2  (21.12.14 21:43:03)
Toplamda 49 çift çorabım yok ama oran oldukça yüksek. Ben hepsini bir yere tıktım. Daha sonraki yıkamalarda da teki çıkanları oraya atıyorum. Arada güncelleme yaparak çift olanlar var mı diye bakıyorum. Yalnız olanlara da Barış Manço'dan Kol Düğmeleri şarkısını hediye ediyorum.

  • aychovsky  (21.12.14 21:44:21 ~ 21:44:28)
hepsini aynı renk ve desen alıyorum.

  • kumlupara  (21.12.14 21:47:41)
allah'ım iyi ki erkeğim dedim fotoyu görünce. bütün çoraplarım son 5 yıldır simsiyah. hiçbirinin eşiyle uğraşmıyorum

  • divit  (21.12.14 21:48:10)
başlığı okuyunca, bir adamın 50 tane karısı vardı ve 49' u kaybolmuş diye anladım. hala gülüyorum.

soruna gelince, aychovsky gibi yapıyoruz. bu anlaşılır bir konu değil. bilim insanları çözsün diye bekliyoruz.
  • oinone pe  (21.12.14 21:50:03 ~ 21:50:48)
şiddetli geçimsizlik var. çiftleri öpüşüp barıştır. iç içe geçsinler ki ayrılmasınlar.

  • domates yiyom  (21.12.14 21:50:16)
makineye atarken çiftlere dikkat ederek atıyorum, kurutmak için asarken zaten eşli asıyorum, rüzgarda yağmurda filan balkona çıkartmıyorum çamaşır askısını, çünkü madallamıyorum genelde- çoğunlukla da evde kuruyor. böyle böyle bizim çiftler bir arada mutlu ve mesutlar.
ama annem her makineden sonra 2-3 çiftin ayrıldığını fark edip hüzünlere boğulur 49baya yüksekmiş.

  • niye ama  (21.12.14 21:50:52)
bende hepsini aynı renk aynı desen (hatta desen filan yok dümdüz siyah) alıyorum. başka türlü çözümü yok bu işin.

  • civcivlere buyuk atan adam  (21.12.14 21:51:28)
ehehee başlığa çok güldüm yalnız :) çamaşır makinasının tamburunun kenarına köşesine de sıkışabiliyor bazen, oraları da bi kontrol et çamaşır yıkadıktan sonra.

aynı şekilde yorgan yastık kılıflarıyla beraber yıkıyorsan onların da içine girebiliyorlar, onları da bi kontrol et derim :)
  • in vino veritas  (21.12.14 21:54:13)
bende 0 bu oran. bu arada neden bu kadar çok çorabın var? her gün bir çift giyiliyor desek; 7 haftada bir falan mı çamaşır yıkıyorsun? KOKUŞUR ONLAR BE.

  • diabolus79  (21.12.14 21:55:27)
Yahu tek seferde makinadan kurutulmuş şekilde çıkan corap tekleri bunlar. 30 tane falan eleştirdik. Bunlar yok. 4 kişilik bir aile normal bu arada corap sayısı.

  • ground  (21.12.14 21:56:19)
Ah ben bic cozsem bu coraplarin nereye gittigini. Tamam geri istemiyorum onlari ama lutfen biri ciksin soylesin o coraplarin akibetini, sadece merakimi gidereyim.

Bu arada coraplarla ilgili bir arastirma vardi. Dunya'da yilda ortalama bilmem kac cift corap kaybolup gidiyormus. Toplam bilmem kac milyar dolar maliyeti varmis yillik, duyunca dusup bayilacaktim. Evet tum Dunya'da coraplar kayboluyor, nereye gittigi bilinmiyor. Kayboluyorlar bir sekilde. Yani bilim, "uctu benim coraplar" olayinin gercek oldugunu soyluyor.
  • delifaruk  (21.12.14 21:57:15 ~ 21:58:04)
Öncelikle pazartesi öncesi tebessüm için teşekkürler.

Cevap olmasa da şahsi yöntemim, eşi olmayanı doğrudan doğal seleksiyona maruz bırakıyoruz, 2 hafta içinfe eş bulamayanı atıyoruz.
  • homo sapiens gotgobekus  (21.12.14 22:00:05)
kedi filan var mı evde, kaçırıp kaçırıp saklıyor olmasın?
bir de bazı çamaşır makineleri yutuyor çorabı, eski makinemizden bilirim. 49'unu nasıl yuttuğunu bilmesem de makinenin en altımdako kapağı açınca sağ köşede su boşaltma kısmı olmalı. oradan çıkabilir

  • kaymaktutmayansicaksut  (21.12.14 22:04:49)
ayrılın

  • exlibris  (21.12.14 22:59:22)
bu linki başka yerlerde de mi paylaştın :) duyurunun okunma sayısı 138 linkin görüntülenme sayısı 338.

benim eşi kayıp çorabım hiç yok. bir ara çorapları eşlerken eşi çıkmayan her çorabı çöpe atmaya başladım. 2-3 sefer sonra eşi olmayan hiç çorabım kalmadı :)
  • air  (22.12.14 01:55:13)
çamaşır makineleri gizli bir boyuta açılıyor. o boyuta kaçıyor çorapların tekleri bazen.

  • nawar  (22.12.14 02:12:38)
hepsi bir birinizin çorap çekmecesinde tek olarak duruyor buna eminim. çamaşır makinesi yuttu, arasına kaçtı, balkondan düştü falan bunlar çok fantastik.

bir sefer yıkanırken teki kirli sepetinin dibinde kalıyor, teki yıkanıyor. yıkanmış tek çorabı bulan ve sahibini tahmin edemeyen bir ev ahalisi ya da temizlikçi o tek çorabı alıp başkasının çekmecesine koyuyor. sonra ara dur çorabımın teki nerede diye. diğer fasılda kalan teki de yıkanıyor, yine çıkan tek çorap yine başkasının çekmecesine tek olarak giriyor. öncekiyle aynı çekmeceye de denk gelmiyor ha murphy işte.

çocuğu saymazsak evde üç kişiyiz. ben, eşim ve eşimin annesi. daha ilk defa paketini açıp giyip kirliye attığım çorabımı ikinci kez giyemedim, teki yok. durdu durdu sonra öbür teki eşimin çekmecesinden çıktı. kayınvalide aynen dediğim gibi ayrı yıkamış, birini benim çekmeceye, birini eşimin çekmeceye koymuş.

mesela benim çoraplarımı eşimin zannediyor, yıkayınca onun çekmecesine koyuyor çift olarak hem de. sonra da kızımın çorabını giyiuorum diye oradan alıp kendi giyiyor. benimkiler çift olarak kaybolurken bir baktım ki kayınvalidenin ayağında.

herkes kendi çorabını yıkayacak, bunu da makineye atarken eşleyip eşleyip yapacak, çıkınca da asarken eşleri yanyana asacak. hangisinin eksik olduğu asarken belli olacak.
  • kibritsuyu  (22.12.14 07:38:15)
ben tek kalan çorapları bi sepette biriktiriyorum, haftalık da kontrol yapa yapa eşleri buluyorum bi şekilde

  • mirty  (22.12.14 07:58:49)
Benimkiler cifter cifter kayboluyor. Teki var teki yok da degil yani. Hadi ateizler aciklasin bakim.

  • delifaruk  (22.12.14 08:03:21)