Komşu nereye şikayet edilir

tüm gece topuklularla evin bir ucundan diğerine hızlı hızlı yürüyüp, gece saat yarımda misafirlerini apartman boşluğunda büyük bir gürültüyle uğurlayıp, pazar Sabahı 9 dan beri top oynama sesine benzer gürültüler çıkartan ve bunu yapmaktan büyük zevk aldığını düşündüğüm bir üst komşum var. Kendisi yine daha önce 12 ye doğru haftaiçi bir gece aniden süpürge çalıştırıp bahar temizliğine girişmişti. Ben de öğrenci olduğum ve sabah derse gittiğim için o saatte uykumdan sıçramış, bir hışımla uyarmaya çıkmıştım. Ancak o günden sonra her şeyin değiştiğini söyleyemeyeceğim. O gece o gürültü kesildi belki ( adama saati sorunca saat kaç ki diye cevap vermişti), ama devamlı olarak ( her güne tekabül ediyor) eşyaların çekilmesi olsun, yere, duvarlara devamlı olarak vurmak olsun ( ne yaptıklarını tahmin edemiyorum, merak da etmiyorum) gürültü altındayız. Ben ve ailem ( emekli anne babam var) bu olaylardan çok sıkıldık ancak gidip uyarınca gelecekteki gürültüleri kesemeyeceğimizi biliyoruz. Sizden ricam var mıdır bu durumu şikayet edebileceğimiz bir yer? Akıl verseniz de olur. Gürültüsüz, sakin pazar sabahları diliyorum efem..

bence önce kendilerine bu durumdan rahatsız olduklarını söylemeniz daha doğru olur gibi geliyor.
herhangi bir komşuluk ilişkiniz yok mu kendileri ile hiç herhangi bir sebepten diyaloğa girmediniz mi? bence her halükarda önce rahatsızlığınızı kendilerine söylemeyi deneyin.

daha sonra diğer yollar.
  • corona  (21.12.14 10:47:43)
sitede falan oturuyorsan, site/apartman yonetimine. kiraciysa ev sahibine, o da olmazsa polise yildirana kadar sikayet et. senin gibi baskalari da sikayetciyse attirmak icin gizliden imza topla.

  • goo.gl  (21.12.14 12:47:14)
o gerekçeler ile hiçbir şey elde edemezsin. polise telefon açıp ne diyeceksin, "adam yürüyor!" ve "misafirlerini uğurluyor!!!" mu?

  • rygard  (21.12.14 13:43:28)