erkek çocuga isim hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

*öncelikle fikir benim değil belirteyim.

soyisim han , isim için destan dora düşünülmkekte.

yani destan dora han

dora genelde kadın ismidir ya, erkete pek duymadım,destansa pek beğenmedim; bence mete, teoman falan gibi isimler koyun illa bu tarz olacaksa

  • isadora  (19.12.14 22:20:43)
farklı olacağız diye bokunu çıkartmak niye?

  • fallthepieces  (19.12.14 22:20:47)
hayırlı olsun diyeyim önce.

ama isim hoş değil. zorlama sanki. birine destan diye seslendiğimi süşünemiyorum ben. ya da dora diye. ne bileyim. son karar sizinn tabi ki ama ben olsam biraz daha düşünürdüm.
  • elorelia  (19.12.14 22:21:03)
çocuğa neden bu kötülüğü yapmak istediklerini sorabilir misin lütfen.

  • devilred  (19.12.14 22:21:50)
Yazık

  • cok iyi yol  (19.12.14 22:23:22)
ben aracıyım, doraya ben de karsıyım sadece kamuoyu yoklaması icin bu mesajım. ben normalmisim burdan bunu anladım :)

  • therevo  (19.12.14 22:23:53)
dora diyince benim aklıma çocuk değil mobilya geliyor.
destan da biraz garip evet kelime bu garip.

ayrıcı fallthepieces'a katılıyor. yazğınız isimler bana ağağıdaki başlığı hatırlattı.
eksisozluk.com
  • kuzey li  (19.12.14 22:24:14)
bence berbat.
bir de satılmış, durmuş, durdu, döndü gibi isimleri koyan anadolu insanlarını beğenmeyen "elit" kesim de onlardan farklı değil.

  • m e b  (19.12.14 22:27:42)
çok saçma adam gibi isim kalmadı mı Allahasen

  • basond  (19.12.14 22:28:20)
Destandansa dora benim daha çok hoşuma gitti. Lisede dora isimli bir erkek arkadaşım vardı hatta. Anlamlı falandı böyle. İyiydi. Güzeldi.

  • okuyamıyom ben ya  (19.12.14 22:28:39)
bir taraf türk, bir taraf rum ise olabilir, değilse aşırı derecede zorlama.

haldun koysunlar, haldun isimli birinin fakir olma/kalma ihtimali çok düşük.
  • uykusunu yakalayan adam  (19.12.14 22:28:43 ~ 22:29:03)
çocuğu sevmiyolarsa bıraksınlar bi camiye. abidik gubidik isim verip hayatını karartmak da neyin nesi?

  • icim urperiyor  (19.12.14 22:29:04)
attila ekrem çağan alper

  • aprogest  (19.12.14 22:29:12)
kaya koyup kayahan yapmaları "bile" daha hayırlı olur çocuk açısından.

  • icemint  (19.12.14 22:29:43)
kötü bence
ayrıca bi psikoloji makalesi okudum ve çocuklara toplum tarafından kabul görmüş isimler koyun diye öneriyordu.

  • hushhush  (19.12.14 22:29:48)
Kız ismi bildiğin. :)

Arkadaşınız bu ismi çocuğa koyarsa, dua etsinler de çocuk iri yarı ve çok girişken birisi olsun. Yoksa sürekli alay edip dururlar.
  • maxim gorki  (19.12.14 22:31:39)
Dora diye üst sınıfta bi çocuk vardı lisede, taş gibiydi Allah sahibine bağışlasın hastası çoktu. Ondan mütevellit dora ismi bende çok yakışıklı adam intibası yaratıyor. Ancak düşününce arkadaşlar haklı yani, dora ne lan dicem çarpılmaktan korkuyom çok yakışıklıydı yav. Adam dede olmuştur şimdi neyse

Destan çok acayip ya. Mis gibi soyadı var her şeye uyar, daha güzel değerlendirilebilir. Güzel değil bu
  • emirkulu2  (19.12.14 22:35:45)
dora deyince aklıma deodorant kelimesi geliyor direk.

  • basond  (19.12.14 22:38:30)
çocuğa bu kötülüğü yapın evet ikisi de güzel isimler, nasıl olsa ergenlikte dünyalarını sikecek. benim anlamadığım çocuğu yaptık, otantik isim de koyduk e neden beklenen ürün çıkmadı diye bekleyen ebeveynler. o çocuğun adı hıdır da olsa destan dora da olsa ürün hep amet lan işte. hepimiz birer amet olmadık mı? birisi bana çıkıp ben amet olmadım diyebilir mi şurada? isimle bi bok olmaz, olsa olsa bunun arkadaşları okul hayatının ilk 8 yılını bununla daşşak geçerek geçirir. yalnız bu isimden vazgeçince bu anne babanın daha sıradan isim koyacağını uman saf arkadaşlar var, yapmayın. bundan vazgeçse winnie the poh koyar, elmer fund koyar. bırakın koysun gıcık herif.
dipnot: bu tür isim koyan insanlar nedense bana çok itici geliyorlar, ben sevemiyorum. seveninin de olduğunu düşünmüyorum.

  • in search we trust  (19.12.14 22:38:58)
İsa Dora han nasıl diye espri yapmak istedim ama yok görüldüğü üste kız ismi.
Ama Dora karizmatik de bir isim yani tek başına Dora Han da güzel olur jön ismi gibi yani unisex bir isim aslında da genelde kızlar kullanmış işte.
Önerim tek başına Dora Han isim enerjisi olarak da güzel ve Dora enerjisi yüksek bir isim bunu önerebilirim sadece Dora.
@emirkulu dorayla bağlantılı olduğu için dedim.Bu arada bana kısaca Dora diyebilirsiniz:))))
  • isadora  (19.12.14 22:41:51 ~ 22:44:48)
Emir Kulu Han da olabilir o zaman isadora :))))

Emir Han böyle baya battal gazi oldu hee
  • emirkulu2  (19.12.14 22:43:36 ~ 22:44:29)
engin altan duzyatan geldi aklima.
begenmedim.

  • hain kostokk  (19.12.14 22:49:44)
(Bkz: dora the explorer)

Hahahaha. Lütfen koymayın çocuğa böyle bir ad, yazıktır.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (19.12.14 22:55:14)
yazık günah çocuğa, bu isimleri vermesinler.

  • oinone pe  (19.12.14 22:55:58)
destan ne kadar iddialı ya. psikopat anne baba olmayı mı hedefliyorsunuz yoksa "destan yazdık" mı diyeceksiniz? biraz megalomanlık mı var? çocuğa konulan isimden anne babanın karakter tahlilini yaparım da ben daima. eheh :)

dora ismini kendi çocuğuma koymazdım ama bu isim hoş. yine anlamı itibariyle iddialı bir seçim. sizin çocuktan beklentiler çok yüksek, daha doğmadan ana baba baskısı var, işi zor.

edit: dora, tdk'nın isimler sözlüğünde erkek ismi olarak görünüyor arkadaşlar. bilginize.
  • m e l t e m  (19.12.14 23:00:59 ~ 23:24:58)
cemalettin, husamettin, necip falan bile bunlarin yaninda daha normal daha guzel.

soyadi han ise kaya han +1
  • exlibris  (19.12.14 23:08:44)
Doruk

  • delifaruk  (19.12.14 23:12:23)
lan bahsettiğiniz benim yeğenim galiba. ay durun özel mesaj atayım.

edit: değilmiş beyler -_-
  • bruges  (19.12.14 23:13:02 ~ 23:47:53)
hayırlı olsun diyerek başlayalım. dora kız ismidir. yunanistan dışişleri bakanı vardı dora bakoyanni diye en.wikipedia.org
destan ismi de amiyane olacak ama bok gibi bence.

  • domates yiyom  (19.12.14 23:16:26)
Dora kız ismi benim bildiğim. Onun yerine aynı anlama gelen doruk ismini verin daha uygun.

  • bokmuhendisi  (19.12.14 23:28:40)
Korkunc tek kelimeyle. Iki isim de fiyasko.

  • anneboleyn  (19.12.14 23:33:13)
* kendi fikrimi yazayim daa icimde kalmsin kizim olursa zeynep koymak istiyorum.

  • therevo  (19.12.14 23:54:04)
Annesi de diyo ki ahu zeynep olsun ama herkes

  • therevo  (19.12.14 23:57:55)
Herkese bora diyorum erkek ismi diye. Ama boyle bir olaya adimin karismani istemem acikcasi. Borahan bile olabilir de bora dora han ne ya tekerleme gibi :)

Sen bi daha dusun abi :)
  • c1b2k3  (20.12.14 00:05:39)
destan diye arkadaşım var, ancak kendisi kız. unisex bir isim galiba, olabilir, çok da güzel bir isim bence. de dora olmamış orda. -kafiyeli oldu-

  • pasp  (20.12.14 00:10:14)
c/p

yarak kürek isim takıntısı nedir arkadaş. hastalık resmen. binlerce gayet güzel isim var. sözde özgün olsun farklı olsun diye sikim sikim şeylerden çocuklarınıza isim yapmayın.
  • mobilemob  (20.12.14 00:57:00)
soyadın han'sa eğer boğaç koymak iyi olabilir. boğaç han olur. destanlarda vardı sanırım tam bilmiyorum anlamını

  • metalika  (20.12.14 01:11:59)