tanışmak

erkek: seninle tanışmak istiyorum (hiç tanımadığı bir kıza, öylesine bir yerde ylesine bir zamanda)
kadın: niye?
erkek: .....

noktalı yere öyle bir cümle koyunuz ki kadın tarafı beyninden vurulmuşa dönsün, "tamam tanışalım" demek zorunda hissetsin kendini.

niye reddediyor kadın ben onu anlamadım?

niye sorusuna neden olmasın de.
  • mea maxima culpa  (19.12.14 07:11:26)
Sen değilsen kim? Şimdi değilse ne zaman?

  • Evocati  (19.12.14 07:13:42)
"seninle tanışmak istiyorum" diye giriş yapıyorsa, o noktalı yere de pekala "ebenin ..." gelebilir bence.

öyle giriş mi olur olum? "yemek yemek istiyorum" gibi, tabii "niye?" der sonra kadın...
  • loveinaflipbook  (19.12.14 07:19:09)
Çünkü bu şansı bir daha bulamamaktan korkuyorum <3

Ay içime romantik gaçmış çay içem de geçsin
  • emirkulu2  (19.12.14 07:21:03)
Aklıma ilk bu geldi.
galeri8.uludagsozluk.com

Şaka. Bunu demeyin. Ne deneceği kıza çok bağlı aslında. Ben biraz komikleştirilmiş ama gerçekçi olabilecek klişeleri severim, başkası daha kendine güvenli veya cesur şeyleri sever. En sevdiğim Before Sunrise'dakiydi. Ama Türkçeye çevirince anlamı gidebilir.

"Alright, alright. Think of it like this: jump ahead, ten, twenty years, okay, and you're married. Only your marriage doesn't have that same energy that it used to have, y'know. You start to blame your husband. You start to think about all those guys you've met in your life and what might have happened if you'd picked up with one of them, right? Well, I'm one of those guys. That's me y'know, so think of this as time travel, from then, to now, to find out what you're missing out on. See, what this really could be is a gigantic favor to both you and your future husband to find out that you're not missing out on anything. I'm just as big a loser as he is, totally unmotivated, totally boring, and, uh, you made the right choice, and you're really happy."
  • aychovsky  (19.12.14 07:27:51)
her şeye neden arayan kadınlara bayılırım.

  • fallthepieces  (19.12.14 07:34:24)
Çüküm öyle diyor de.

  • arnold schwarzeneger  (19.12.14 07:43:27)
-"annen ve kardeşlerin elimde rehin olarak duruyor. tanışmazsan telefonun ucundaki arkadaşım biraz eğlenecek hohaha"

ya da ben sana reddedemeyeceği bir yöntem söyleyeceğim. denedim %100 çalışıyor.

"merabaaaa!"

de, direk o sorgu kısımlarını atlamış tanışma faslına geçmiş olursun.

çünkü:
-"seninle tanışmak istiyorum."
-"tabi buyur tanışabilirsin."
-??

sonra ne diye devam edebilirki cümle?

önce hele bi selam ver. sonra yarak kürek konulardan konuş. sonra ismi sorarsın konuşma sıcak geçiyorsa.

diğer türlü
-"merhaba seninle tanışmak istiyorum."
-"neden"
-"annen ve kardeşlerin elimde rehin olarak duruyor. tanışmazsan telefonun ucundaki arkadaşım biraz eğlenecek hohaha"

bile desen, adını söyler. tanışırsın. muhabbet ilerlemez. yüz bulamazsın. adını öğrenmek marifet değil
  • ibomiu  (19.12.14 07:46:16 ~ 07:49:53)
ibomiu'nunkini çok beğendim. Kesin güle güle tanışırdım.

  • aychovsky  (19.12.14 07:47:41)
-Burası Türkiye kardeş o noktalar dolmaz, avucunu yalarsın..(dış ses)

  • redeath  (19.12.14 07:48:57)
"bi yerden başlamak lazım.
hadi evlenip bir sürü çocuk yapalım... olmadı değil mi. o zaman tanışalım."

  • norek  (19.12.14 08:10:59)
"bil bakalım niye?"

  • zam sampiyonu domates  (19.12.14 08:28:51)
-çünkü ben buna değerim.

:)
  • nick konusunda kararsizim  (19.12.14 08:33:45)
"çünkü tanışmaman için bir sebep yok"

  • siradisi00  (19.12.14 08:38:12)
Çünkü bizi tanıştırmasını rica edebileceğim ortak bir tanıdığımız yok bildiğim kadarıyla. O yüzden kendim gelip sormak durumunda kaldım.

Bunu diyen biriyle tipi de doğru düzgünse, güven veriyorsa tanışırdım herhalde, belki..
  • afush  (19.12.14 08:38:27 ~ 09:25:24)
  • spirit crusher  (19.12.14 09:15:07)
öyle bi dünya yok

  • sage  (19.12.14 10:22:13)
'neden olmasın?'

  • 65 derece  (19.12.14 10:58:51)
kız tavlamak için en etkili cümle; seni orada da görmüştüm...

kızlar hemen atlıyorlar aaa nerdee ^_^ ^_^ ^_^ diye
  • exist is pretty  (19.12.14 11:12:32)
çünkü yatacakla sikeceğin kötüsü olmaz

  • camfrog sonmez  (19.12.14 20:01:39)