Evde rakı yapmak

Evde rakı yapan var mı aranızda, zor bir şey mi?

ben satın alıyorum.

  • mahone  (16.12.14 00:01:19)
raki cok zahmetli bir icki. yapsan bile tadini tutturamazsin.

ama bira ve sarap yapmak oyle degil. hatta farkli bira cesitleri icin youtube'da binlerce video var.

www.youtube.com
  • goo.gl  (16.12.14 00:24:41)
Evde yapilacak bir sey degil raki.yalandan imbik satiyorlar yapmak icin falan ama olmaz onunla.

Zor mu derken,evet zahmetli bir is ama konu zorlugu meselesi degil.zor diyen adam gidip bakkaldan alip icmeli.benim icin senlik gibi bir durumu var.3-5 adam birlesip izmire bir ciftlige gidiyoruz,oradan manisaya gidip uzum aliyoruz.geriye gelip bildigin basincli kaplar teorisiyle ugrasiyoruz.birinci gun distilasyonu aliyoruz ve bunu tekrar dutla distile ediyoruz.ortaya cok acik sari renkli bence cok kaliteli bir brandi cikiyor.anason destilesini ben tercih etmiyorum.kuru uzumden yapilanida sevmem.o yuzden senede bir sefer yapip tadina varip konuyu kapatiyoruz.
  • cizgilipijama  (16.12.14 00:41:23)
babam yapıyor zor olduğunu sanmıyorum ama nasıl hiçbir fikrim yok.

  • 111111  (16.12.14 10:30:16)
yıllardır yapıyorum. yazılanların aksine çok kolay ve ucuz.

  • matematik koyu  (16.12.14 15:15:22)