Evlilik teklifi

Sevgilimle bir buçuk yıl sevgililik sürecinden sonra nişanlandık, dört ay kadar oldu. 15 ay kadar sonra da evleneceğiz. Bazılarınız belki "e köprüyü geçmişsin zaten" diyecek ama ben evlilik teklif etmek istiyorum. Zaman konusunda sizden tavsiyelerinizi esirgememenizi istirham ediyorum :)

tabi başka tavsiyeleriniz olursa da seve seve dinlerim :)

Teşekkürler.

çok çok çok kötü bir teklif yap ve reddetsin, böylece evlenmekten kurtul. hayatını kurtaracak tek öneri bu.

  • cevap botu  (15.12.14 19:07:48)
"nişan mı yapsak acaba" diyerek mi nişanlandınız? eleştirmiyorum yanlış anlaşılmasın, gayet güzel.
ve fakat 4+15 ay nişanlılık.
evlilik zamanı da konuşulmuş sanırım.
yani bu durumda "teklif" biraz tuhaf olacak gibi geldi bana. yüzükler de zaten vardır.
"o soruyu" sormadan gelişti olaylar ve sen soruyu mu sormak istiyorsun?
  • icemint  (15.12.14 19:11:51)
plan yapma da fırsat kolla, ceylanın üzerine atılacak aslan gibi kes çevreyi, en beklemediği anda yapıştır aduketi.

  • rygard  (15.12.14 19:12:06)
açıkçası söz diye başladık nişan oldu o gün geldiğinde :)

normalde aile içinde bir söz planlanmıştı. en yakın akrabalar vs bazı aile dostları vs. çağırıldı ve nişan yapıldı.

evet evlilik zamanı konuşuldu çünkü hala okuyor nişanlım.. mezun olduktan sonra evleneceğiz.
  • sen olmayan cocuk benim  (15.12.14 19:15:05)
ilişki süreniz çok kısa. ama yola çıkmışsınız bi kere. umarım mutlu olursunuz.

evlilik tabi ki teklif et. evlenmeye karar vermiş olmanız, evlilik teklifi yapmana engel değil. süprizli olur, romantikli olur, yemekli vs olur.

ben olsam en beklenmedik bir anda, baş başa iken, muhtemelen ev ortamında yani en rahat olabilecğeimiz bir ortamda ypardım. işte yüzük mü vereceksin artık ya da bi hediye vs çıkarırdım pat diye ve teklif ederdim güzel bir şekilde.
  • mahone  (15.12.14 19:16:13)
www.youtube.com

sükunetin tadını çıkar
  • keshdurden  (15.12.14 19:18:59)
Bi fikrim yok ama mutluluklar :)

  • eli  (15.12.14 19:21:09)
Bekarlık sultanlıktır zihniyetiyle yaklaşanlara da tavsiyelerini esirgemeyenlere de teşekkür ederim.

Nasıl bir yüzük almamı tavsiye edersiniz ?
  • sen olmayan cocuk benim  (15.12.14 19:29:37)
şık. çok pahalı olmayan. takabileceği. alırken içiniz yanmayacağı. sizi zora sokmayacak.

  • icemint  (15.12.14 19:40:20 ~ 19:40:39)
laf arasında "evlenek lan biz" de.

temiz iş ;)
  • siradisi00  (15.12.14 19:54:01)
sakın böyle bişi yapma

www.milliposta.com
  • mea maxima culpa  (15.12.14 20:28:42)
ben bu tarz şeylerin bir kriteri olması gerektiğine inanmıyorum. hiç evlenmedim ve ailelerin o dönemki davranışlarından, tutumlarından bihaberim ama eşin ve sen için en doğru zaman neyse odur bence. ikiniz bir tarih belirleyin ve ordan yürüyün. çevresine göre program yapıp herkesi mutlu etmeye çalışan insanların sonunu gözlerimle gördüm. tavsiye etmiyorum.
evlilikte teklif et ayrıca. şık bir restoranda sade bir yüzükle.

  • bruceandwayne  (15.12.14 23:19:44)
@bruceandwayne, teşekkürler.. tarih konusunda şöyle bi durum söz konusu. bize kalsa önümüzdeki yaz evlenecektik, dördüncü sınıfa başlamadan önceki yaz. ama aileler okul bitsin zorlanmayın vs diyince onları dinledik biz de .

  • sen olmayan cocuk benim  (16.12.14 04:21:07)
sen boku yemişin. evlilik mevlilik... kız kafalamış seni. evlenirken tam tur, yüzük, 5 taş tek taş alırsın, set alırsın. eşyaları o seçer sen alırsın... evlendikten sonra da ''hizmetçin mi var'' der. mezopotamyalı karıyı almışın. geçmiş olsun karşim. bu saatten sonra vazgeçsen ailesi vurur zaten...

  • camfrog sonmez  (16.12.14 12:20:39)
camfrog sekizinci sınıfta okuyan sevilceli bi kardeşimiz, arada mat fen derslerinden sıkıldığında aramıza katılır. annesine çok kızgın çünkü ona pleysteyşın almadı. o yüzden böyle kadınlardan nefret eden tavırlar içinde. ergen işte abisi.

evlenme teklifi etmeden oldu bittiye getirmediğiniz için tüm kadınlar adına teşekkürü bir borç bilir, mutluluklar dilerim :) dört ay çok olmuş, bu ay bu işi halledin daha fazla uzatmayın derim.
  • emirkulu2  (16.12.14 12:29:28)
emirkulu, seviyosan gel konuş :(

  • camfrog sonmez  (16.12.14 12:40:04)