Ekşi duyuru troll engelleyicisi

www.eksiduyuru.com adresinde geçen konu üzerine troll listesi yapıp engelleyebileceğiniz bir chrome eklentisi hazırladım, link'i aşağıda.

Hem duyuru listesinde hemde yorumlarda troll olarak işaretediğiniz kişilerin gönderilerini listeden çıkartıyor, Ayarlar menüsünün hemen yanına eklenen "Trolleri gizle/göster" link'ine tıklayarak gizlenmiş duyuru ve yorumları görebilirsiniz.

nicklerin bulunduğu alanda en sağ tarafa eklenen siyah ikon ile de kişileri engelleyebilir veya engellerini kaldırabilirsiniz.

Not: bir tasarımcı arkadaş ikonlar konusunda yardımcı olabilirse çok şugar olur bea.

Edit: soru şekline getirdim belki soru soracak olan olur deyü.

chrome.google.com

Kaynak koduna erişim isteyenler için link: github.com
Lisans: GNU GPLv3

Olurda allahın sevgili bir kulu sevindirir beni donationlarla diye BTC ve LTC adreslerimi vereyim :)

LTC: LZP363BJqSTBMacEshHas49fapF58CmbTL
BTC: 15qha9XF6PK1ZMUkzCbdjpTHzP9NvPq2DS

Güncelleme geldi, daha önce eklentiyi kuranların v2'ye güncellemeleri tavsiye olur.

Önemli Edit: Firefox, opera için de eklenti hazır, opera ve firefox eklentisini mozilla addons veya opera addons dan indirmek için 3/5 gün bekleyeceksiniz, yok ben beklemem diyorsanız firefox için firefox.xpi, opera için opera.nex dosyasını github.com adresinden indirerek kurabilirsiniz. Safari için yardımcı olabilecek developerlar aranmaktadır. (indirp derleyip ardından da paketleyeceksiniz hepsi bu tabii birde safarinin addon sitesine gönderilecek)

Firefox eklentisi adresi: addons.mozilla.org

Başka edit: Firefox eklentisi resmi depoya girdi, direk addons dan yükleyebilirsiniz artık.

Bu editi de gör: safari eklentisi @eksi sozlukte eksiyen adam'ın katkılarıyla depodaki yerini aldı, github.com 'den indirip kurabilirsiniz (diye düşünüyorum)

Güncellemeler:
Version 0.5:
Kaybolan trolleri göster link'i geri geldi.
Version 0.4:
Mallar sürüsündeki kişileri trollere ekleme fonksiyonalitesi eklendi.

efsane olmuş deneyip yorumlarımı paylaşırım ellerine sağlık.

edit: harika! ilk kendimi ekledim ve puf her şey gitti. bayıldım.

edit 2: bir de sabit başlık açarız güncel tutarız troll listesi olan tadından yenmez. tabii eğlenceli troll'ler başımızın tacı.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (15.12.14 00:53:53 ~ 00:56:48)
Bana gore senin bildigin bill gates olman lazim.oglen konusuldu simdi taze pisti diyorsun,tebrikler.

  • cizgilipijama  (15.12.14 00:55:11)
tebrikler, hızlıymışsın :) bakalım nasıl çalışıcak.

  • sayns  (15.12.14 01:02:04)
vaayy günün en anlamlı ve işe yarar duyurusu olmuş. Ellerine sağlık.

  • hain kostokk  (15.12.14 01:02:35)
bi firefox versiyonu olsa bi de anlayan bir arkadaş kodları incelese (şifreyi kaptırmayalım) süper olur.

  • tescillimarka  (15.12.14 01:05:39)
ilk beni ekleyin

edit : yüklemeyin norton uyardı şifreleriniz gider
  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (15.12.14 01:08:13 ~ 01:11:16)
Keske veritabanina kaydetse oradan kullansak, trollspray gibi olsa. Ayin trollu olsa en cok trolleyenler falan olsa

  • divit  (15.12.14 01:08:13)
eklentiyi daha denemedim ama sözünün eri insanları çok seviyorum be, tam da dediğin gibi gün bitmeden hem de. eline sağlık.

  • ben de  (15.12.14 01:08:18)
Mobilim, eklentiyi görüp deneyemedim ancak tasarım konusunda isterseniz yardımcı olabilirim.

  • oldboy  (15.12.14 01:21:16)
bireysel düsüncem: veritabani gibi bir fikre karsi cikin, cünkü bu durumda moderasyon sikintisi olacak. nasil cogu duyurunuz hollowlife tarafindan silinince kiziyorsaniz hollowlife*a ve dönüp eksiduyuru kurallarinin ne kadar kisitlayici oldugune dair ses cikarmiyorsaniz, moderasyon trolle birini eklediginde gene ortalik karisacak. yok ben troll degilim falan filan.

bir de mesela cinsellikle alakali bir soru soruyorum, mesaj geliyor, "yok aga gercek olamaz trollük yapma." tras bicaklariyla alakali soru soruyorum, "su trasi da ne abarttiniz aq, olun bitsin iste." diye yanit aliyorum 17 yasinda bir gencten.

bu farkli kafalar ve sistemin sallantili olabileceginden dolayi veritabani/ortak troll listesi olayina sonuna kadar karsiyim.

onun haricinde ihtiyac duyulan bir eklenti özünde. cok kurcalayamadim henüz. ancak bireysel kalmasi taraftariyim.
  • wiillii  (15.12.14 01:26:57)
@trumanshow, sende demi aynı sorun çıktı? bende benim browserda bişi oldu sandımdı, bakayım ona sağlim kafaynan.

@oldboy, hem google store için ikonlar ekran görüntüleri lazım hemde site içinde kullanmak için, ayarların yanına gelen link pek bi çirkin, tabii ikonlarda öyle sitenin bütünlüğünü bozuyorlar, bir el atabilirsen sevinirim.
  • selam  (15.12.14 01:27:03)
@tescillimarka, browser tabanlı bir eklenti, şifreleriniz ile işi yok, bir iki fix'den sonra kaynak kodlarını da yayınlayacağım.

@divit, yapılır öyle bişi istatistik amaçlı veriler toplanabilir ama üçüncü parti yerlere kullanmak gerekecektir, her ne kadar böyle bir istatistik için anonimleştirecek olsakda kimin hangi datayı ne kadar önemsediğini bilemeyiz.

@hurşit, o norton'un ipneliği benim değil.
  • selam  (15.12.14 01:34:40)
trollspray gibi olsa manyak olur ellerine sağlık selam.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (15.12.14 01:42:09)
@trumanshow, düzelttim, yeni versiyon yolda ama google amcam bir saat sürebilir güncellemesi diyor, güncelleme yapıldıkdan sonra duyuruyu editlerim tekrardan.

  • selam  (15.12.14 01:44:36)
şaka bolm korksunlar diye trolledim şifre almıyon ama iyi fikir aslında

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (15.12.14 01:45:36)
@hurşit, o halde troll listesine alıyorum seni

  • selam  (15.12.14 01:58:03)
zaten sayemde piyasa yaptın benden sebep yazdırdılar sana

  • bekçi hurşit'in eline lüverver vermişler  (15.12.14 02:14:08)
www.eksiduyuru.com

şu sayfaya bir import tuşu konabilir bence faydalı olur. "mallar listesini troll engelleme listesine aktar" gibi bir tuş koyarsın o tuşa basınca oradaki kullanıcıları direkt otomatik olarak eklentinin troll listesine aktarır zor bir şey olmasa gerek ne dersin?
  • rotten head  (15.12.14 03:45:50 ~ 03:46:37)
@rotten head, kısmet diyorum şimdilik ama mantıklı dediğin bi ara bakarım.

  • selam  (15.12.14 03:51:50)
@rotten head, ekledim, bir iki güne eklentileriniz kendi kendine güncellenecektir, isterseniz silip yeniden kurarak güncelleyebilirsiniz.

  • selam  (15.12.14 06:41:28)
ne guzel adamsin, eline saglik. gina gelmisti bu beyinsizlerden.

  • pescador  (15.12.14 08:50:21)
Supersin. Eline saglik

  • damdanakan  (15.12.14 10:51:41)
yanında bir de troll listesi verirseniz, 21. yy ın en büyük buluşu olacak :)

  • cok iyi yol  (15.12.14 10:53:36)
ikon konusunda nası bi yardıma ihtiyacınız var, tarif ederseniz yardımcı olurum.

  • battal gemalmaz  (15.12.14 10:56:23)
Eline sağlık, büyük insanmışsın. Şimdi geriye bir tek "Kim troll olabilir, kim olmayabilir" adlı eklentinin beynimdeki karar mekanizmasına eklenmesi kaldı :)

  • aychovsky  (15.12.14 10:59:42)
Vay sen ne güzel bir insansın yahu. Eline, koluna ve beynine sağlık. Helal olsun.

  • pandispanya  (15.12.14 11:04:52)
@battal gemalmaz ikonlar ve linkler sitenin bütünlüğünü bozuyorlar, yampacık duruyor, yerine hoverlı moverlı sitenin bütünlüğünü bozmayacak ikonlar lazım azcık da css.

  • selam  (15.12.14 18:45:16)
@tescillimarka, firefox eklentisi de hazır, isteyene operada var, safari için destek gerekiyor. Tabii birazda artwork lazım

  • selam  (16.12.14 10:09:42)
İyiymiş bu ya. Aklımda.

  • indescribable  (04.02.15 01:02:19)
allahını seven biri anneanneye anlatır gibi anlatsa ya? :-/

  • mza  (15.02.15 18:04:35)