navigasyon uzmanları aranıyor

merhaba ekşiduyuru sakinleri. büyük ihtimalle kısa süre sonra işsiz kalacak ben, başlıkta da açıkça belirttiğim gibi bi bok yedim.
geçen gün patronla onun odasında samimi pozlar verirken telefonu çaldı ve şöförlerden birinin kaybolduğu bilgisiyle o ve hattı zatında ben sinir küpü olduk, olacak iş mi canım olduk, kodumun şöförlerinin hepsini kovacağım oldu sonra benim patron. dedim orda dur! senin o kompreder aazına sıçarım dedim.
içimden söyledim büyük ihtimalle duymadı. duydukları kelimeler, o kelimeleri oluşturan cümleler şunlardı;
(işçi sınıfının haklarını cesurca savunan bir kahraman gibi)
-patron ya biraz da suç sende aslında. didim.
-niden. didi.
-ya şu arabalara navigasyon alalım. gerekli bir şey bu.
-ya onlar navigasyonu kullanmayı mı bilir!
(deyince bana bir haller oldu)
(çok pis sinirlendim)
(halkımın onuruna halel getirmemek adına elimi taşın altına koydum)
(ve başladım sallamaya)
-ya patron şimdi acayip aletler çıkmış. sen burada bilgisayardan adresi gönderiyorsun, anında şöförün cihazda adres çıkıyor. ordan yürüyor adam. hem tüm türkiyeyi nereden bilsinler.

deyince ben, patronun kalbi yumuşadı, gözleri buğulandı ve aynen semo(semender) ayarla bu işi semo(semender), haklısın semo(ananı sikecem bak) dedi.

şimdi beyler ben bunu kaç gündür araştırıyorum. navigasyon ürünlerinin çağrı merkezlerine kadar aradım sordum hep. yokmuş böyle bişiy! yani cihazlarda dışarıdan adres gönderme denilen şey yokmuş. yani var da çok özel sistemler, hususi yapılan özel işler bunlar gibisinden şeyler öğrendim.
patrona bu iş navigasyon parası felan dedim.
sıçtım sıvadım.

şimdi dostlar bu teknolojilerden haberi olup derdime de çare olabilecek var mı aranızda?
ya da misal e posta ile android telefona google maps konumu gönderdiğimde gelen mesajı açıp direk adrese yol tarifi alınabiliyor. buradan yola çıkıp cihazlar üzerinde aynı usülü gerçekleştirmenin bir yolu var mıdır?
help me! yardım pls!!

önemli ekleme: bizim şöförler ilkokul mezunu hep ve anadolunun bağrında yaşamış insanlar. navigasyon eğitimi vs zor iş.

Navigasyon cihazı yerine android tablet alıp o dediğini yapabilirsin. Daha gelişmiş bir sistem olur hatta.

  • onexey  (12.12.14 10:17:46)
Sistem vereceginize 1 gun egitim verin soforlere.
Siz navigasyonu ve egitimi verdikten sonra hala basaramiyorlarsa cidden kovun yani. Adamin isi yol bulmak zaten.

  • archely  (12.12.14 10:20:00)
@onexey işte aradığım dahiyane fikir. bu iş olur hacı. yaparız bunu. süper.

  • semender  (12.12.14 10:20:51)
Zamanında bi arakadaşım bu tırları izleyen bir sistem üzerine çalışıyordu.Dediğin gibi araca bi GPS takılıyor ve ne zaman nerde olduğu biliniyordu.Bu sistem sizin işinizi görür gibi sanki.

"Araç takip sistemi" yaz google'a ne şöföre ihtiyaç kalır nede bi başkasına.
  • josefen  (12.12.14 10:22:59)
@archely o iş olmaz hacı. zor iş o.

  • semender  (12.12.14 10:23:46)
hacu fiyat olarak bilmemde turkcellin akıllı filo , araç takip gibi sistemlerine bak istersen , bu tür şeyleri yapıyolardı. en azında bakıp aracı görüp arayınca sağa git sola git sen yönverirsin

  • magoria  (12.12.14 10:26:23)
@josefen araç takip sistemleri benim istediğim hizmeti sunmuyorlar. aradım onları da.

  • semender  (12.12.14 10:29:41)
@magoria turkcelle en başta görüştüm zati. navigasyon hizmetleri yok. sadece takip çok zor.

  • semender  (12.12.14 10:30:44)
şoforlerde akıllı telefon varsa yandex navigasyon kurun telefonlarına. ücretsiz de zaten.

adresi de mail yada whatsapptan atın. kopyalayıp adres bölümüne yapıştırsınlar. hem trafik durumunu da anlık gösteriyor, trafiğe göre de anlık rota çıkartıyor.

çok basit bir sistem. akıllı telefonları yoksa da navigasyon fiyatına bu telefonlardan var. amaç sadece yandex olacak sonuçta. uygulanabilir o yüzden.
  • c1b2k3  (12.12.14 10:43:06)
evet tablet fikri en mantıklısı, gerekirse teamviewer gibi bir programla uzaktan bağlanılarak harita üzerinden adres tarifi açılır.

  • tolga asp  (12.12.14 10:46:46)
Adres yazmalarına gerek yok. Siz adres yerine koordinatlarını gönderin sayıları girsinler navigasyona veya akıllı telefonlardan haritalara.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (12.12.14 10:49:34)
arvento ile bi görüşün bakalım. onların çözümü olabilir.

  • ibomiu  (12.12.14 10:49:39)
Bu iş için en mantıklı çözüm @onexey inde dediği gibi tablet fakat 3g'li tabletlerden alman gerekir. Olabilecek en uygun 3g'li tabletlere bak derim ben.

  • iskolik  (12.12.14 11:00:11 ~ 11:00:25)
Turkcell yada vodafone 'nun araç takip olayı vardı , bir ona bakın dilerseniz

  • imparatorolmayikolaymisandin  (12.12.14 11:09:02)
patrona deki : "ya patron bu sistemler çok da ucuz değilmiş, boşuna masraf yapmayalım, gide gele öğrenirler hemde paramız cebimizde kalır" firmanı da düşünmüş gibi olursun, boşuna tablet sistem felan alma, çöp yatırım olur sizin orda.

  • ravenudon  (12.12.14 11:19:51)
android tablet+1

samasung 7 inç 3g android tablet alın toplu tanesi 350 tl.

hepsine 3g hat. hepsi kırıp telefon modunuda actırın.

hepsine igonun navigasyonunu, yandex nav, watsup yükleyin.

normalde igo kullansın. kayboldumu merkezden watsup ile kordinat atarsınız oraya yandex ve google mapsle gider.

Bunuda yönerge haline getirip 1 günlük eğitimle anlatın şöförlere.

maliyet 350tl tablet, hatları bedava bile alırsınız taahhütle. ayda 30/40 tl fatuta.
  • mrthany  (12.12.14 11:37:25 ~ 11:41:32)