bağımlılıklarınız neler - bu duyuruda samimi oluyoruz

hadi beyler hanımlar. işim gücüm yok bunu merak ettim. samimiyetle bağımlı olduğunuz şeyleri yazın bakalım. yalnız allahınız varsa "kahve içmeden uyanamıyorum ya, kafein hmmm :))" falan yazmazsınız. daha farklı, değişik şeyler yazın. reklam yapmayın. kurtulduklarınızı da yazabilirsiniz.

ben başliyim, ben internet bağımlısıyım mesela ciddi şekilde. eskiden böyle değildi. olsa bile kabul etmezdim zaten. şu an eroinmandan falan pek bi farkım yok bana göre. günlük işlerimi onlar kadar yapıyorum en fazla. bunun dışında bi şey gelmedi aklıma.

sizde ne var?

dizi, film ve kahve bağımlılığım var. aynı anda 20 tane dizi izlemek insanı çok asosyal hissettiriyor.

edit: gerçekten bağımlı olduğumu hissediyorum. dizilerin yeni bölümü çıktığında eve kadar sabredemiyorum mesela otobüste, metroda bile izliyorum. yarın sınavım mı var? önce dizilerimin yeni bölümleri... ne olacak bizim bu halimiz?
  • istenmeyen evlat  (10.12.14 16:01:43 ~ 16:14:22)
@istenmeyen evlat, ciddi ciddi dizi bağımlısı mısın? 3 gün izlemesen mesela rahatsız hissediyo musun? ne bileyim dizi veya film yüzünden günlük işlerini aksatıyo musun? yapmayı sevdiğiniz, sürekli yaptığınız şeyleri sormuyorum. gerçekten bağımlı olduğunuz, hayatınızı etkileyen şeyleri soruyorum. bu duyuruda göte göt diyoruz plz

  • pescador  (10.12.14 16:02:55)
internet ve seks.

not: şöyle bir baktım da, kola sigara çay alkol bağımlılığım olmadığı için şanslı saydım kendimi.
  • yirmisantim  (10.12.14 16:06:58 ~ 17:05:32)
İnternet.
Zamanında neredeyse 20 saat falan takılıyordum
bilgisayar a aşırı eğilimli biriyim oyun oynamıyorum ama Program dilidir ne bileyim üç beş programdır falan onlarda baya ilerlemiştim

Nivea lipstick yeni ürünü görsem hemen alırım 20 tane falan var evde.

Kalem ve kağıt koleksiyonum var beğendiğim kağıt varsa direkt alırım kalemde.

Başka bilemedim.

Ha bi de eski sevgiliden kalan hediyeler falan da atmam ya da arkadaştan gelen hediyeleri.

İlk aldigim mektup da duruyor bana platonik olanın aldığı hediye de.

Çikolata olmazsa olmazım sınav dönemi mesela beynim duruyor bi ısırık beni kendime getiriyor yada iki gün uyumasam beni bi ısırık çikolata kendime getirir. Falan
  • indescribable  (10.12.14 16:10:53)
Maddesel olarak böyle annem ve kardeşlerim den de vazgeçemem. Ne kadar birbirimizi yesek de.

  • indescribable  (10.12.14 16:11:45)
Kola
Sosyal medya

  • lcha  (10.12.14 16:12:30 ~ 16:12:41)
çikolata.

  • sayns  (10.12.14 16:13:45)
hayret! herkes sigarayi birakti mi lan niye haber vermiyonuz

  • fallopian  (10.12.14 16:14:20)
Fastfood ve abur cubur başlığını bile açtım. utanma evresini atlattim kabul etme evresindeyim.

  • çaykovski  (10.12.14 16:14:56)
1- bilgisayarım. bilgisayarımla arama girmeye çalışan birisini hayatımdan çıkartabilirim ki daha geçen yaptım.

2- sigara. zamanında en yakınlarımı bile kandırdım bıraktım diye ama aslında içiyordum hep :(
  • washe  (10.12.14 16:15:37)
samimi olmayalım boku çıkıyor.
ben günde iki demlik çay içerim. olayım bu.

  • namus ninjası  (10.12.14 16:16:59)
-öncelikli olarak sigara.

-online başta olmak üzere internet yoksa bile kesinlikle bi oyun. pc olur telefon olur tablet olur bi şeyle sürekli oynama. (hiç olmadı küçük joe)
  • t joe  (10.12.14 16:20:18)
internet + battlefield 3. şimdi baktım battlelog profilime 1400 saat oynamışım. :((

  • tirt star  (10.12.14 16:22:54)
Britanya'nın köpeği olduğum için tabii ki sütlü çay.

  • angelus  (10.12.14 16:24:29)
Müzik. Dinlemeyince sinirleniyorum bi süre sonra.

  • amelie poulain  (10.12.14 16:25:19)
sigara, çikolata, öğrenme, yalnızlık, bir ara 4 5 sene önce sözlük bagımlısıydım artık az giriyorum.

  • partizan  (10.12.14 16:27:12)
İnternet,spor ve hedef bağımlısıyım.

2-3 gün spora gidemezsem içim içimi yiyor, evde şınav falan çekmeye başlıyorum. Spora gitmek için ektiğim hatunlardan harem kurardım şimdiye.

İnterneti zaten anlatmaya gerek yok amk, evde internet kopunca öte berimi alıp wifi kullanmak için starbucksa oturduğum az değildir.

Alışveriş de var diyebiliriz. Yani tipik böyle avm'den çıkmayan hatunlar kadar değilim ama cebimde para olduğu zaman batıyor biraz.

Neyse hedef bağımlılığı da şu: hayatım düzene girdiği zaman kuduruyorum. Sürekli elde etmek için çabalayacağım bir hedef olmalı önümde.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (10.12.14 16:31:59)
World of Warcraft bağımlısıydım. Her gün 8-10 saat Allah ne verirse. İş başlayınca bırakmak zorunda kaldım. Sabahlara kadar oynayıp işe giderek fazla yürümedi, fiziksel sınırı zorlayınca bitti.

  • afush  (10.12.14 16:43:00)
-Abur cubut, fast food türevleri. Basit şeker içeren dandik her türlü yiyecek. Çabalamama rağmen bırakamıyorum
-defter. Küçük büyük, renkli, deri vs farketmiyor. Gördüğümde almadan duramıyorum
-el kremi. Her markanın neredeyse her çeşidi var diyebilirim.
-ve tabiki internet
  • purplee  (10.12.14 16:46:58)
Kola bagimlisiydim, simdi degilim. Duyuru bagimliligi da var biraz ama kabul edilebilir seviyede. Onun disinda kayda deger birsey gelmedi aklima.
He bir de jelibon bagimliligi vardi eskiden.

  • delifaruk  (10.12.14 16:47:26 ~ 17:13:37)
tırnak kemiriyom kendimi bildim bileli. allah kahretmesin ya.

  • xenophobe  (10.12.14 17:11:28)
inanılmaz çay ve kahve bağımlısıyım. sigarayı saymıyorum bile. onun dışında sosyalleşmeden yapamıyorum. gır gır, kahkaha bağımlılığı diyebiliriz. ayna karşısında kendimi izleme bağımlılığım var bir de.

  • cok iyi yol  (10.12.14 17:14:19)
açık hava bağımlısıyım. evden çıkmadan iki gün dursam bunalıma girerim. yürüyüş yapmam şart.
internet bağımlısı olduğumu söyleyebilirim ama işlerimi aksatmıyor.
okuma bağımlısıyım bir de. internetin başına oturup yaptığım şeyler hep okuma cinsinden. tumblr'm var. ilgili olduğum sanat dallarında yapılmış çalışmaları izleyebileceğim fotoğraflar var. ya epeydir izlemek istediğim film var diyelim. ben Twitter, duyuru derken bir türlü bu dediklerimi açamıyorum. okumak iptila.
  • yarmasimo  (10.12.14 17:20:24)
İnternet +1 ve deli gibi stalklıyorum önüme geleni kim olduğu önemli değil asjhshs instagramda isimden isime zıplarken saatler geçiyor fark bile etmiyorum.

  • capitatum  (10.12.14 17:29:30)
internet + porn, sigara

  • selam  (10.12.14 17:34:13)
-cod 2 ve age of empires 2 multiplayer bağımlısıyım.(aslında 4 kişilik bir arkadaş grubu olarak bağımlısıyız)

-kırtasiye ürünleri bağımlısıydım, 2 senedir temizim.

-okuduğum bölümle alakalı kitap satın alma bağımlısıyım, bu bana aşırı pahalıya mal oluyor.

-son zamanlarda parfümlere sardım, umuyorum ki bunun bağımlısı olmam, olursam sıçtım. (birkaç haftadır sabahtan akşama kadar parfüm forumlarını talan ediyorum ve neredeyse her gün parfümeriye gidiyorum)

-farklı şeyler deneme bağımlısıyım, hiçbir zaman herhangi bir şeyde "tamam artık hep bu" diyemedim, aklına ne gelirse; mesela bir şampuanı veya duş jelini çok beğeniyorum, ama 1 hafta sonra daha egzantrik bir şey görünce rafta onu da alıp denemek istiyorum.

-son olarak, hız bağımlısıyım. allah kahretsin ki bu konuda ne yapıp nasıl aşabileceğimi bilmiyorum. kullandığım araç bana ait de değil, trafik olmadan önümde boş yol görünce basıyorum da basıyorum, sadece gece yapıyorum bunu. kesin trafik kazasından öleceğim, allah kahretsin.
  • vedat chili peppers  (10.12.14 17:59:37 ~ 18:04:04)