BRC mi ATİKER mi?

araba 2006 model 1.4 polo
normalde düşünmüyordum lpg ama araç şehir içi 43 kuruşları görünce tamam hemen taktırıyorum fakat karar veremedim.
BRC:1700-1500tl iki modeli var
Atiker 1000tl civarı

taktıranlar hangisini öneriyor?

lovato. golfe taktırdım. 3 yıldır sıkıntısız kullanıyorum.

  • optum kib bye  (10.12.14 08:15:35)
atiker iyi değil diyorlar brc taktırdı etrafımdaki herkes. Bir de honda fabrika çıkışı lpg li araç üretiyor onlar da brc, honda'nın bir bildiği vardır diyorum.

  • ekaterina  (10.12.14 08:17:38)
Usta farkı var bu işlerde.

eski aracım honda'da BRC, yeni araç Pejo'da Lovato var. İtalyan'dan şaşma dediler, abilerimizi dinledik.

Senin sayende forumları biraz araştırdım. Atiker taktıran 10 kişiden 3'ünün motor arıza lambası yanmış, BRC canavar gibiymiş.
  • teknikekip  (10.12.14 08:19:50)
brc ama 1500'e felan bulabilirsen. 1700 çokmuş.

  • drystedb efficacious  (10.12.14 08:22:27)
aslolan işi bilen usta diyorlar markadan çok.

işçilik üründen daha önemli imiş.
  • siradisi00  (10.12.14 08:28:39)
3 sene oldu taktirali. brc pahali ama daha kaliteli dedi herkes biz de brc'ye gittik. memnunuz da.

yalniz soyle birsey de var, arabanin markasina gore hangisinin daha iyi oldugu degisiyor demislerdi bize. japon abalarinda atiker daha iyiymis, fransiz'da brc mesela. bir de cok iyi bir usta bulup yaptirmaniz lazim, bu is standart bi is gibi gorunse de sonucta el emegi ve ustalik giriyor isin icine. iscilik, markadan daha onemli.

taktirdiktan sonra da unutmayin, yaginizi ve filtrenini normalden daha sik degistirmeniz gerekecek. yilda bir kere veya her 10 bin kmde de bilgisayarli gaz ayari yaptirin ki bunun icin de iyi bir usta bulmaniz lazim.
  • nicki martin  (10.12.14 08:53:47)
2005 polo'da 3 sene atiker kullandım.
ilk birkaç ay alışana kadar sıkıntılıydı sonra misler gibi oldu.

  • velhasilkelam  (10.12.14 08:59:09 ~ 08:59:24)
2011 hondam var sıfırdan itibaren brc kitli. kilometre 60000. hala kit le ilgili hiç bir sorun yaşamadım. maşallah demeyide ihmal etmeyin

  • emreozb  (10.12.14 09:15:12)
Ben de BRC tavsiye ederim, ancak arkadaşların dedikleri doğru. %50 kalite %50 işçilik. Usta çok önemli. Ben de Cruze'a Landi Renzo kit taktıracağım.

  • mystb  (10.12.14 09:26:03)
2007 otomatik polo'ya Topkapı teknik oto'daki Emkar'a BRC taktırıp 80 bin km yaptım. bir sorunla karşılaşmadım. tavsiye ederim.

denildiği gibi montaj lpg kiti kadar önemli. emkar sana uzaksa forumlardan servis taviyesi araştır.

şehirlerarası çok seyahat ediyorsan lpg'de servis ağı da önemli.
  • merhum  (10.12.14 10:17:31 ~ 10:20:56)
Aracı daha yeni aldım yol bilgisayarını henüz sıfırlamadım ancak şu anda 10.6 litre gösteriyor ortalama tüketim. sanıyorum lpg ile 12-13 arası olacak. Bu da Ortalama 2.20'den hesaplandığında 26-28 kuruş civarı yapıyor. Şu anda 45 kuruş yakıyor neredeyse.

  • mystb  (10.12.14 12:39:37)
arkadaşlar tüpü taktırdım bakalım
brc'nin 1500tl olan modeli ilgilenen varsa ileride detayları paylaşırım.

  • gareven  (12.12.14 11:04:11)